Question Potřebuji pomoc se syntézou MDA z helionalu.

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
"Roztok byl ochlazen a extrahován xylenem. Roztok byl přefiltrován a filtrát byl promyt xylenem a části xylenu byly přidány dohromady. Ke xylenu bylo přidáno asi 100 ml conc HCL, který byl protřepán a oddělen. Vodný roztok byl extrahován xylenem a xylen byl oddělen. Amin byl poté uvolněn z vodného podílu pomocí NaOH a zpracován obvyklým způsobem za vzniku MDA".
 

HIT MONKEY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 28, 2023
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Tak to funguje. Mám problém s oddělením soli od mda na konci? Nerozumím tomu stejně jako work up jako obvykle? Může mi to někdo vysvětlit? Vyzkoušel jsem, co mám, černá a kouří okamžitě.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
@johanson @HIT MONKEY

Nebyl jsem si jistý, co znamená "vypracování obvyklým způsobem". ptal jsem se chatgpt, takže to berte s rezervou, ale tohle jsem dostal:

V chemii je "zpracováno obvyklým způsobem" fráze často používaná v protokolech syntézy nebo laboratorních postupech, která označuje, že reakce nebo proces by měly být ukončeny nebo ukončeny podle standardních nebo běžných postupů. Znamená to, že následné kroky k izolaci, čištění nebo analýze reakčních produktů by se měly řídit zavedenými technikami nebo metodami obvykle používanými pro podobné reakce nebo sloučeniny.

Konkrétní kroky spojené s "rozpracováním" reakce se mohou lišit v závislosti na faktorech, jako je povaha reakce, požadovaný produkt a vlastnosti výchozích materiálů a meziproduktů reakce. Mezi běžné techniky používané v procesu rozpracování však mohou patřit:

1. Chlazení nebo neutralizace zbývajících činidel nebo vedlejších produktů reakce.
2. Extrakce požadovaného produktu nebo reakční směsi vhodným rozpouštědlem.
3. Promývání nebo čištění extrahovaného materiálu za účelem odstranění nečistot nebo nežádoucích sloučenin.
4. Sušení nebo zahušťování přečištěného produktu nebo reakční směsi.
5. Charakterizace konečného produktu nebo reakční směsi pomocí analytických technik, jako je spektroskopie, chromatografie nebo mikroskopie.

Celkově "zpracováno obvyklým způsobem" slouží jako zkratka nebo obecný pokyn, který naznačuje, že následné kroky v procesu syntézy nebo reakce by měly být prováděny za použití standardních laboratorních postupů nebo zavedených protokolů.

Možná se vraťte a znovu si přečtěte syntézu? pokud je to možné, pošlete ji celou, hodně by to usnadnilo ^^;
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
Moje wifi je na hovno a tohle se odeslalo dvakrát. může to někdo smazat?
 

johanson

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Můžeme si představit, že to znamená - měl jsem na mysli konkrétněji - v tomto případě. - Co by to bylo, protože "zpracováno obvyklým způsobem" - když vše, co to bylo, bylo - hele - to je ten způsob! - A pak, co je to za způsob? - je to vypracovat se obvyklým způsobem, wtf
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
@johanson np ^^; omlouvám se, že jsem vám nemohl více pomoci.

Kdyby se @HIT MONKEY mohl podělit o celý synth, bylo by to dope as fuck.
 
Top