Kontaminace tryptaminu iminy z dekarboxylace tryptofanu s použitím acetonu k extrakci

PunchPacket

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2022
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
V mnoha postupech amatérských chemiků, které jsem četl na internetu kolem dekarboxylace tryptofanu, se jako extrakční rozpouštědlo používá aceton, někdy se dokonce používá jako katalyzátor samotné dekarboxylace. Ketony a aldehydy snadno vytvářejí iminy s primárními aminy, v našem kontextu "n-isopropyliden-tryptamin", tato kontaminace se urychluje, pokud se provádí extrakce kyselinou a zásadou, protože přidání jakékoli kyseliny katalyzuje reakci aminu na imin.

Můj odhad je, že aceton se používá kvůli tomu, jak snadno se získává, nicméně je to snadný způsob, jak omezit váš konečný produkt. Chloroform a DCM lze použít, ale nejsou příliš vhodné pro mimoburzovní použití, určitě existují jednodušší rozpouštědla, která lze získat, ale musel bych se v tom ještě trochu hrabat.

Byl by někdo schopen osvětlit náhrady rozpouštědel a zda jsou ketony použité při dekarboxylaci/extrakci problémem pro čistotu požadovaného konečného produktu?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Napište kompletní metodu a my se vám pokusíme pomoci
 

PunchPacket

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2022
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Chvíli mi trvalo, než jsem opravil editor fóra. Jako příklad jsem vytvořil obrázek níže a odkázal jsem na časopis, který se týká toho, na co se snažím upozornit.

YMRnHreBPL



Ovlivnily by použité ketony výsledek konečného produktu tím, že by reagovaly a tvořily tyto vedlejší produkty iminů?

https://www.dea.gov/sites/default/files/pr/microgram-journals/2011/mj8-1_29-35.pdf
 
Last edited:

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Pokud na cestě k dmt přes redukci, mělo by to dát MIPT, ale frakce bude velmi nízká.
Je zřejmé, že takto reaguje jakýkoli keton i v malém množství.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Domnívám se, že to je možné pouze při pokojové teplotě a dlouhém míchání produktu s acetonem. Pokud se směs v mrazáku a po něm filtruje přes vakuum, tyto nečistoty se minimalizují.
 

Hailstorm

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
OP, stačí tryptofan jemně ohřát v mikrovlnné troubě v karvonu a provést extrakci A/B. Na webu DMT Nexus je o tom podrobně napsáno.
Iminy podléhají hydrolýze ve vodné kyselině.
 
Top