Extrakce nebo syntéza indol 3-acetátu (IAA) pro doplněk MS

GaryR

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 9, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den,
Mohlo by mi fórum pomoci s informacemi o:
Indol 3-acetát (IAA) extrakce nebo syntéza pro doplněk MS.

Mám MS již 25let.
Udělat to, co nemohu získat, zájem o vědu.

Právě teď čtu o Indol 3-acetátu,
Jako vedlejší poznámku, jsem míchání a konzumovat kokosový olej a tresčích jater.
Pokud lze Indol 3-acetát nějak získat ze zdroje, bylo by dobré jej začlenit, pokud je to možné.

Co je bohaté na Indol 3-acetát a jak si mohu vytvořit vlastní zásoby doma.

Děkuji,
Gary
 

GaryR

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 9, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Oprava, mělo by být indol 3-laktát.
Jak byste postupovali při výrobě doplňku s komerčně získávaným ILA?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý den, jak se jmenuje "doplněk MS"?
 

GaryR

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 9, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Vliv suplementace indol-3 laktátem u zvířecích modelů roztroušené sklerózy

Začínám od nuly se základními dovednostmi mechanika křoví.
Není toho mnoho, co bych s dostatkem času nedokázal, ale to je problém degenerativních onemocnění.
Jak jistě víte, je těžké získat informace od lékařské profese nebo dodavatelů chemikálií.

Chci žít.

Netvrdím, že to má nějakou hodnotu, ale snad mi pomůžete pochopit více.
To nejlepší, co mám, jsem zatím našel v údajích na stránkách dodavatelů chemikálií:

Jak připravit zásobní roztok?
Zvolte prosím vhodné rozpouštědlo pro přípravu koncentrovaného zásobního roztoku podle požadavků experimentu. Informace o rozpustnosti naleznete na stránce produktu na našich webových stránkách. Pro experimenty in vitro se jako rozpouštědlo často používá DMSO.
Zásobní roztok se pak ředí tak, aby vznikl pracovní roztok (např. ředění 1:1000 v médiu buněčné kultury).


Zde jsou uvedena některá doporučení pro rozpouštění produktu:
(1) Přepočítejte koncentraci zásobního roztoku podle následujícího vzorce: Skutečná koncentrace (mg/ml) = molekulová hmotnost (g/mol) x koncentrace (mM) x 10-3.

(2) Zkontrolujte, zda rozpouštědlo nebylo kontaminováno,např. roztok DMSO absorbuje vlhkost.

(3) Některé sloučeniny se vzhledem ke své struktuře a chemickým vlastnostem obtížně rozpouštějí a mohou vyžadovat další míchání, např. víření nebo ultrazvuk. V případě potřeby může procesu rozpouštění napomoci také zahřátí sloučeniny. Nezapomeňte však zahřívat sloučeninu na teplotu vyšší než 45 ℃, aby nedošlo ke změně produktu.

Jak výrobek skladovat?
Skladujte při -20 ℃ nebo -80 ℃ Alikvotní zásobní roztok rozdělte na běžné objemy pro použití a skladujte při -20 ℃ nebo -80 ℃ . Vyvarujte se opakovaného zmrazování a rozmrazování.


Jak připravit pracovní roztok?
(1) Vypočítejte potřebné ředění pomocí naší kalkulačky ředění.

(2) Pomalu přidávejte zásobní roztok do rozpouštědla, dokud nedosáhnete požadované koncentrace.
Promíchejte vířením nebo opakovaným pipetováním.

(3) Pokud je v pracovním roztoku přítomna srážlivost, nechte pracovní roztok 10 minut stát,vortexujte nebo promíchejte pipetou a poté znovu zkontrolujte.

(4) Naše sloučeniny jsou většinou rozpustné v lipech. Při ředění vodnými rozpouštědly, jako je médium buněčných kultur nebo PBS, může být přítomna precipitace Úplného rozpuštění lze dosáhnout ultrazvukem.

Na co si mám dát pozor při testech na bázi buněk?
Ve většině testů na bázi buněk se k přípravě základního roztoku používá DMSO. Zásobní roztok se ředí v kultivačním médiu, aby se připravil pracovní roztok. Ujistěte se, že koncentrace DMSO je <=0,1 %, aby nedošlo k otravě buněk Obvykle je negativní kontrolou v experimentu kultivační médium s DMSO o stejné koncentraci.


Na co si mám dát pozor při pokusech na zvířatech?
(1) Naše sloučeniny jsou většinou rozpustné v tucích. Pokud se k přípravě zásobního roztoku použije DMSO a poté se naředí pro přípravu pracovního roztoku pro pokusy na zvířatech, nemusí být možné získat požadované dávky. Místo toho je třeba použít hydrotropní činidla, jako je sodná sůl karboxymethylcelulózy (CMC-Na), Tween 80 nebo glycerol.

ALxKTmQFXW

Například pro přepočet dávky použité u myši(20m/kg) na dávku použitou u 1,5kg králíka:
Zvíře skupiny A: myš; Zvíře skupiny B: Králík;
Přepočítací koeficient:
0,37 Dávka použitá u králíka by byla 1,5 kg*(0,37*20mg/kg) =11,1 mg.
 

GaryR

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 9, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Experimentální poznatky o kyselině indol-3-mléčné mohly částečně vycházet z poznatků o Bifidobacterium longum 35624®, produktu mikrobioty, o němž se tvrdí, že oxidací vzniká kyselina indol-3-mléčná.
Na problém samozřejmě útočím ze všech stran, včetně vitaminu D, K, kokosového oleje a oleje z tresčích jater atd.

Dalším úhlem je fermentace, takový proces je částečně popsán u Lactiplantibacillus plantarum ZJ316 a nakládané hořčice, resp. mléka:

Použití Lactiplantibacillus plantarum ZJ316 jako startovací kultury pro degradaci dusitanů, inhibici potravinových patogenů a modulaci mikrobiálního společenstva při fermentaci nakládané hořčice.

Lactiplantibacillus plantarum ZJ316 fermentované mléko zlepšuje chronickou kolitidu vyvolanou dextran sulfátem sodným zlepšením zánětlivé odpovědi a regulací střevní mikrobioty.

Některá mikrobiota, resp. rovnováha, kterou vytváří, může roztroušenou sklerózu značně zhoršit
Kromě toho Lactiplantibacillus plantarum ZJ316 není k dispozici, nemám děti LOL.
-------------------------------------

Výsledky při použití komerčních kapslí Bifidobacterium longum 35624® u roztroušené sklerózy jsou specifické pro rovnováhu mikrobioty, kterou vytváří.


Takže další oblastí zájmu je, zda by se Bifidobacterium longum 35624®kapsle, mohly použít ve fermentačním procesu k vytvoření obohacených potravin?
 
Last edited:
Top