Ověření zájmu: XMPP live chat

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Dobrý den,

Chtěl bych spustit soukromý chatovací server XMPP zpřístupněný pouze přes tor. To nám umožní bezpečný chat v reálném čase.


Za špatnou ochranu OPSEC by existovaly zákazy.

Dejte mi vědět, co si o tom všichni myslíte
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Tento nápad se mi líbí i nelíbí.
Jak byste identifikovali špatný opsec?
Chatovací servery musí mít na rozdíl od chatovacích klientů typu point to point uloženy kopie zpráv.
Většina uživatelů DN fór apod. je zvyklá na asynchronní komunikaci.
Bylo by skvělé mít možnost sdílet jednorázový odkaz na chat, který by usnadnil aktivní konverzaci, a po jejím skončení po ní ztratit všechny stopy.
Ještě lepší by bylo mít v sobě zabudované šifrování - nulová nešifrovaná komunikace...

Nebylo by to jednodušší postavit mastodontí server?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Špatný opsec znamená, že lidé říkají věci jako kde bydlí v okolí nebo cokoli, co je potenciálně doxuje.


Ptám se proto, že někteří dodavatelé nejvyšší úrovně v okolí rádi používají ke komunikaci xmpp, jména uvádět nebudu. Zdá se, že XMPP je oblíbená metoda chatu. Vlastním server, možná by to bylo vhodné pro věc pouze na pozvánky / doporučení.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Mohl by být vhodný pouze pro referenční účely. Tímto způsobem se o vás bude předávat určitá důvěra z jednoho člena na druhého. Já bych se například nepřipojil k serveru, ke kterému bych měl nulovou důvěru, a nevedl konverzace, které by mě mohly uvěznit, pokud by neexistovala důvěryhodná strana, která by mi řekla, že je to bezpečné.

Abych byl spravedlivý, neprovedl jsem úplnou bezpečnostní revizi XMPP, takže ani nemám přehled o tom, jak dostupné jsou exploity a díry.

Velký kopanec je vždycky - jak lidé komunikují způsobem, ke kterému se lze snadno dostat z vypalovaček, aniž by byla upoutána pozornost, když vypalovačku zachytí LE.
 
Top