Zajímavý způsob zasílání produktů

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Dobrý den,

Udělal jsem nějaký experiment. Použil jsem 2CB (práškový 2cb Hbr).

Část 1 experimentu

1. 2CB Hbr (2,7 g) byl rozemlet na malou frakci v mlýnku na kávu.
2. 2,7 g 2CB Hbr bylo rozpuštěno ve 100 ml teplé vody (asi 40-50 °C).
3. Na akvarelový papír formátu A4 o hmotnosti 360 g/m2 byla nanesena štěrbinová hnědá voda pomocí asi 8cm paintbrushe.
4. Tento proces chvíli trval. Nanesl jsem vodu na papír, počkal několik minut, až zaschne, a nanesl další vrstvu. Řekněme, že to trvalo asi 30min.
5. Druhý den byl papír připraven k použití. Byl suchý a cítím, že byl trochu hnědší a ne tak pružný jako předtím.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Druhá část experimentu

1. Papír byl rozemlet na malou frakci v mlýnku na kávu.
2. Papír byl vložen do 500ml skleněného chemického filtru
3. Do filtru bylo vloženo 100 ml teplé vody. Čistá pěkná voda byla shromážděna.
4. Dalších 100 mg bylo umístěno ještě jednou do filtru a voda byla ještě jednou odebrána.
5. Jsem si jistý, že uvnitř papíru toho bylo více nebo možná použité rozpouštědlo může být lepší - pokud můžete navrhnout cokoliv, prosím, udělejte to.
6. Shromážděných 200 ml vody bylo umístěno do skleněné ploché nádoby. Nechal jsem ji tam 3-4 dny.
7. Když se všechna voda odpařila, mohl jsem nasbírat 2,1 g pěkných malých žlutých hnědých krystalků (čistý 2cb hbr).
8. Cistaly vypadají pěkně, otestoval jsem je, fungují dobře, a bylo to otestováno - je to 2CB.

Jsem sute, že tato metoda může být opravena, možná lepší solvend vyroben.

Jsem si také jistý, že když si papír nechám a ještě jednou ho rozemelu a zopakuji extrakci vodou, bude tam více 2CB Hbr.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Je to zajímavá snaha, ale proč byste to dělali? Je to spousta práce pro velmi malé užitečné zatížení, které by se dalo mnohem snáze prostě schovat do mylarových sáčků?
 

Cool5678

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 21, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Váš balíček neprojde celním řízením
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Tak tomu bude i v tomto případě. Při těchto objemech se jedná o zábavný, ale zbytečný experiment. Pokud byste mohli získat mnohem vyšší výtěžnost (o rekonstituci látek se starají pouze prodejci/distributoři), pak by to mohlo být užitečné, ale při 2 g na kusu papíru s výraznými ztrátami budou případné celní ztráty na mylaru daleko převyšovat zaručené ztráty při výrobě touto metodou.
 

Cool5678

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 21, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Je to velmi zajímavé. Chci vám nabídnout, abyste natočili video, jak to děláte, a nechali si produkt 3-5 dní. Nechte výrobek 14 dní bez kontroly kvality a množství výrobku. máte velmi zajímavý a užitečný experiment.
 
Last edited by a moderator:

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Jedná se o beta testování. Pokud chcete t1So vážně zkoumat nový proces, je chytré začít hned na začátku, protože pokud zkoušíte proces s 10 novými nápady, máte k dispozici 10 proměnných, které můžete vylepšit. Vždy po 1 proměnné. Nenechte se odradit.
1B. (Pro váš experiment) Když chemici provádějí extrakci sn, dělají ji nejméně 3krát, maximálně 10krát. Má to svůj důvod. Extrahujte a nechte si každou zvlášť, abyste mohli analyzovat bod klesající návratnosti.
2B. Přizpůsobení pH vody látce zlepšuje účinnost extrakce. Může to být 1/4 ts hydrogenuhličitanu nebo 2 ml citronové šťávy, které mohou zlepšit váš proces.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Máte samozřejmě pravdu.

Když přestaneme klást otázky a být zvědaví, přestaneme inovovat.

To, že nevidím komerčně praktické využití, neznamená, že pro danou metodu neexistuje opodstatněná aplikace, nebo že metoda může odhalit více něčeho, o čem se dosud neuvažovalo.

Udržujte nás v poctivosti @Frit Buchner
 
Top