Stačí pro většinu Buchnerových filtrací ruční vývěva?

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Rád bych si časem pořídil pořádnou vývěvu, ale pro experimentální měřítko, ve kterém pracuji, jsou trochu mimo mé cenové možnosti.

Fungovala by pro syntézu v malém měřítku dobře vakuová pumpa na ruční pohon? Pokud ne, proč?

Zatím bych ji používal jen na filtraci, někdy v budoucnu bych chtěl vakuově destilovat, ale chtěl bych mít více zkušeností s jinými chemickými procesy, než si koupím další sračky
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Když se nad tím zamyslím podruhé, možná jsem jeden našel. Potřeboval bych ještě studenou past (zatím o nich nemám moc představu), stačilo by to?

https://tinyurl.com/Vacpmp
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Vyzkoušel jsem vakuovou pumpu čínské výroby určenou pro lékařské vybavení 4L za 1min. Funguje, ale mohla by být lepší.
Jak vím, někteří lidé upravují automobilové kompresory, které se používají pro pneumatiky. Úprava není vůbec složitá: stačí přidat další ventil.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/vacuum-source-for-filtration-and-other-do-it-yourself.7002/
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Skvělá věc!

Myslím, že to, co nakonec udělám, bude použití té amazonské pumpy, na kterou jsem odkazoval, pro filtrace, dokud to nevzdá, a pak pravděpodobně použiji odsávačku vody v kbelíku s vodou s vodní pumpou. zdá se to jako slušný způsob, jak na to jít v utajeném prostředí.

Nurdrage na YouTube na to má dobré video tady:
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
To je to, co používám pro mnoho aplikací. Většinou to funguje dobře, ale dejte si pozor na zamýšlené použití a pamatujte, že vodní páry systém nasytí
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Výpary z vývěvy, jak řešit? 3cfm 1stupňové čerpadlo, nové.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Další problém je s DCM, petroletherem (určitě) a pravděpodobně i některými dalšími látkami. Snadno degradují některé typy plastů a pryže. Pokud tedy takové čerpadlo jako odsávačka a my pracuje s těmito látkami delší dobu (20 minut a více), určitě se poškodí.
 

bum1esh

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 28, 2023
Messages
7
Reaction score
4
Points
3
Svou úlohu splní v pořádku
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Vakuové pumpy za 200 dolarů z Amazonu mi fungují perfektně :)
Stačí je naplnit trochou vakuového oleje (pozor na koupi toho správného) a je to připraveno k použití.
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
11
Points
3
Poté, co jsem strávil hodiny pokusy dostat věci do sucha pomocí ruční pumpy pro můj Buchnerův trychtýř, jsem nakonec utratil 60-70 eur za levnou elektrickou pumpu, kterou jsem naplnil nejlehčím motorovým olejem, jaký jsem našel. Funguje dobře, ale zahřívá se a zjevně přes ni proudí výpary související s filtrací, takže ji považuji za jednorázovou. V určitém okamžiku určitě přestane fungovat, ale pravděpodobně olej mezitím poskytuje nějakou chemickou ochranu.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Dobrá investice :) Ta čerpadla je NUTNÉ považovat za vyřaditelná, to moje smrdí aminami jako blázen a nemůžu se toho zápachu zbavit. :D :D
Co se týče oleje, doporučil bych olej určený pro vývěvy - vývěva pak bude žít déle!!!
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
11
Points
3
Ačkoli jsem ji zatím nevystavil ničemu zvlášť namáhavému, možná ji budu muset vypustit a vyměnit. Možná bych měl uvařit trochu HCl a přefiltrovat, abych slyšel, jak hlasitě to křičí.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Počkejte, až ho budete nasazovat do těžké práce, pak :D. Já ty levné pumpy používám taky, vydrží a jsou docela odolné, ale sakra, skoro vybuchují. :D :D
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Skvělá zpráva pro vás, frajeři: můj milý VEVOR začíná prodávat čerpadla. A to již od 67 EUR:
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Vevor je král :) Co bychom si bez nich my, tajní chemici, počali.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Mají společnou 24/40 mimořádně vzácně k nalezení. Viděli jste v EU nějaké adaptéry nebo nějaké skleněné předměty, které lze použít jako náhradní díly pro případ, že se nějaká součástka rozbije?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Ne, nemám, ale o jakém stroji přesně mluvíte? O rotopedu Vevor?

Ten mám taky a je to moje největší noční můra, že tam musím vyměňovat rozbité díly... naštěstí se zatím nic nestalo.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Například Rotavap, destilační souprava. Všechny jsou postaveny na 24/40. Vím, že na trhu jsou různé adaptéry, ale pro 24/40 jsem žádný neviděl. Pravděpodobně se jedná o oblast Aliexu.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Aliexpress je také jediné místo, které mě napadlo.
Možná také nějaké skleněné nádobí na zakázku, ale to je pravděpodobně příliš drahé a ve většině případů by bylo rozumnější zakoupit celé zařízení znovu.

Z těchto důvodů už také nebudu kupovat destilační soupravy/rotovary od Vevora, budu spolupracovat se svým dodavatelem z EU, protože ceny jsou velmi podobné a výměna drobných dílů je snadno možná.w
 
Top