Ničí jedlá soda mou volnou bázi?

studentt

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 29, 2022
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
promývám svůj volný základ 10% roztokem jedlé sody ( 1 litr vody/100 g jedlé sody). stejný objem jako volný základ. může to zničit můj volný základ? nebo je to příliš mnoho jedlé sody. protože když ho přivedu na ph, žádné soli nepadají.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Řekněte nám to, co od toho očekáváte? Hydrogenuhličitan sodný může v závislosti na situaci působit jako kyselina nebo zásada. Pokud již máte zásaditý kokain a plánujete ho koordinovat se solí, nevidím přínos zásaditého roztoku. Ale nevím všechno
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zdá se mi, že převádíte svůj bazický kokain na kokainovou kyselinu uhličitou, což vám zabrání udělat z něj HCl sůl, pokud se o to snažíte ( udělat z kokainu HCl), ano, jedlá soda to posere. Hydrogenuhličitan sodný disociuje na Na+ a Hco2-. HCo2- se připojí k H+ vaší kokainové kyseliny Lewisovy a obsadí ho, takže Cl- nemůže.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
SHRNUTÍ. NEUVĚDOMIL JSEM SI, že je to v metakategoriích. Komentáře se nedají mazat, takže tu budu věčně sedět a tvářit se jako debil. Odpověď je pravděpodobně stále ano.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
V některých zdrojích jsem se dočetl, že v případě čištění meth a mdma freebase etherem nebo DCM lze do roztoku voda + freebase přidat uhličitan sodný. Uhličitan sodný snižuje rozpustnost vody a pomáhá oddělit volnou bázi.
Ale já jsem v chemii úplná nula, i když jsem dobrý inženýr, se raději nechám potvrdit od někoho zkušenějšího.
 
Top