JWH-018 bez hydridu sodného

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
Narazil jsem na tuto reakci a rozhodl jsem se otevřít diskusi

Zde je příklad alkylace na JWH-018, 1-pentyl-3-(1-naftoyl)indol, MW 341,4

Do 250ml tříhrdlého RBF opatřeného teploměrem, kondenzátorem a míchadlem se přidá 3-(1-naftoyl)indol (3g, 11mmol) a následně suchý DMF 50ml. Vločky hydroxidu draselného (1,5 g, 27,5 mmol 1,5ekv.) byly přidány v jedné dávce a sestava pročištěna butanem. Baňka byla zahřívána na 60-70 °C na vodní lázni po dobu 20 minut za míchání. Získal se zelený roztok s ppt. Po této době byl skleněnou stříkačkou přidán v jedné porci 1-bromopentan (4,3 g, 28,6 mmol). Došlo k okamžité změně barvy na červenou a baňka se zahřívala při vnitřní teplotě 60-65 C po dobu 3 hodin. KBr ppts v prvních minutách po přidání alkylhalogenidu. Poté se ochladí na RT a zředí se 150 ml H2O a extrahuje se DCM 3x 40 ml. Organické látky se 3x promyjí vodou a poté se rozpouštědlo odpaří. Podle zápachu je patrný přebytek bromopentanu, který se odstraní ve vakuu v horké vodní lázni. Byly získány 3 g jantarového oleje (8,8 mmol, výtěžek 80 %) Jantarový olej, který zůstal, je produkt. Je obtížné ho přimět ke krystalizaci. Teprve po 1 měsíci v chladničce se začaly tvořit krystaly. Jejich zakrytí malým množstvím IPA je vyčistilo a způsobilo, že veškerý olej vykrystalizoval. Jakmile máte krystaly ze semínek, může olej po alkylaci přímo krystalizovat, ale neměl jsem štěstí, aby krystalizoval hned poté bez semínek nebo s etanolem. Získaný materiál se zcela roztaví při 61 C, lit Mp je 60-62 C.

Produkt je kurva aktivní a získává se jako béžové až žluté mírně gumovité krystalky. Nejlepší by bylo olej rovnou chromotografovat, ale ne každý to umí. :p

Huffman JW, Mabon R, Wu MJ, Lu J, Hart R, Hurst DP, Reggio PH, Wiley JL, Martin BR.
"3-Indolyl-1-naphthylmethanes: new cannabimimetic indoles provide evidence for aromatic stacking interactions with the CB(1) cannabinoid receptor".
Bioorg Med Chem. 2003 Feb 22;11(4):539-49.


Vyvstává tolik otázek, že musím procházet poznámky, abych je všechny zahrnul. Doufám, že se tyto otázky objeví v průběhu diskuse. Jednu z nich jsem nedávno zveřejnil ve vlákně JWH-018, a to, jaká je bezpečná(optimální) teplota pro odpařování zbytkové vody, rozpouštědla a bromopentanu? Četl jsem jinde i v literatuře, že se místo toho používá DMSO, a zkoušel jsem obojí, ale krystalizace nebyla úspěšná, takže nemohu určit, který je lepší a nenapadá mě žádný způsob, jak to určit, kromě toho, že spustím operaci cavia sapiens, takže je to nedostupné, nespolehlivé a jsme u vážné vědy, ale proslýchá se, že DMF je lepší z toho důvodu. A abych byl spravedlivý, nebyl jsem to já, kdo tuhle fámu zaslechl. Někdo, koho znám, ano.
Takže tato reakce uvádí, že se používá suchý DMF. Má to vliv na výtěžnost? Měl by se KOH také sušit? Lze úspěšně použít K2CO3?
Alkylace popsal Billy Dampier (současný hrdina, zachránce a inspirace 👏👏 Díky Billy!) používají jako redukční činidlo NaH, jak se hojně vyskytuje v literatuře, a určitě vyžadují naprosto suché podmínky, pokud není záměrem zničit důkazy pomocí nedokumentovaných, ale všeobecně známých oxidačních postupů, ale prodejci adb a 5cl prekurzorů =>odpověděli<= (nepamatuji si, kdo se ptal, je třeba citovat), že DMF nemusí být pro danou reakci nutně vysušen, a to jsou odpovídající alkylace, takže se prodejci mýlí, nebo je suché prostředí zbytečné jen v tomto případě? Zlepšilo by, ač zbytečné, výtěžky vysušení DMF nebo ještě kritičtěji DMSO? (vím, že se blýskám neznalostí, ale nejsem v tom úplně sám).
Rád tyto otázky prozkoumám & podělím se o výsledky, jakmile najdu způsob, jak přesně určit výtěžnost.
(Umí Jim plavat? Vím, že je to zbytečné, ale plavání je divné. Kdo by hádal, že je ze staré školy?).
Poslední otázka. Pokud by někdo chtěl vyrobit AM-2201, zřejmě by mohl nahradit 1-bromopentan 5-fluoro-1-bromo-pentylem. Je to pravda? Lze nějak vypočítat očekávaný výtěžek před testováním? A pokud ano, proč v současné době zveřejněná metoda používá 5-bromopentylacetát, což znamená další kroky a další náklady a komplikace?

Doufám, že se někam dostaneme.
Myslím tím vy všichni a plavání hhhh
na zdraví
 

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
POZNÁMKA1 :Pod pojmem 5-fluoro-1-bromo-pentyl rozumím CAS 407-97-6, IUPAC 1-bromo-5-fluoropentan.
 
Top