Rozměry laboratorního nádobí pro experimenty s osobní syntézou v malém měřítku

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Nejde mi o zbohatnutí a vydělávání peněz, ale o honbu za poznáním. Mám v plánu provádět pouze syntézu v malém měřítku pro věci jako amfetamin, mdma, ghb, možná mefedron a některé tryptaminy. Vše pro mou osobní potřebu, takže mé experimenty budou pokud malé experimentální velikosti.

Zpočátku se budu pokoušet o tuto syntézu pouze s 5 g P2NP:


Stačilo by 500 ml? Mám si pořídit větší skleněné nádobí? Je 500 ml příliš velké? Měl bych jít s objemem níž? Předpokládám, že budu dělat jen takovéto drobné pokusy, takže se jen nesnažím přehánět se skleněným nádobím.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Nikdy nechcete mít baňku plnou více než z poloviny, takže pokud řeknete, že chcete redukovat 5 g p2np, znamená to, že potřebujeme plus minus 200 ml rozpouštědla, takže 500 ml je na místě.

V laboratorním prostředí je dobré mít všechny velikosti od 10 nebo 20 - až po 2000 ml kádinek, erlenmeyerů alespoň 1 od každé a více, co je obvyklé. to je ideální, v žádném případě ne povinné.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Několik z nich už naštěstí mám pro měření rozpouštění, které jsem prováděl u silných chemikálií.

Rád bych si časem pořídil destilační přístroj, ale rád bych nejdřív vyzkoušel nějakou syntézu, která to nevyžaduje, abych získal nějaké zkušenosti.

Vím, že ve videu se nepíše o refluxním kondenzátoru, ale zdá se, že hodně lidí ve vlákně reflux používá. Jaké jsou nějaké dobré typy konfuzorů pro více použití? Jakou velikost bych měl hledat pro svou malou váhu?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
jediné, na co byste se měli opravdu podívat, jsou destilační soupravy vevor, jsou to proprietární klouby z broušeného skla nebo nějaký americký standard, takže to nebude kompatibilní s ničím jiným, ale je to dobrá cena za dobrou chuť s malou námahou. když už tam budete, pořiďte si míchací vařič a sadu stojanů se svorkami, bezkonkurenční hodnota.
Jinak nějaké kádinky, 1-2L oddělovací nálevka, krystalizační miska na spuštění lázně, pp potravinářské nálevky několika velikostí, malé akvarijní čerpadlo na recirkulaci ledového kbelíku s vodou, to je asi tak všechno
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Páni, ty ceny jsou přímo skálopevné. Četl jsem o nějakých problémech s jejich zapojením. Věříte jejich elektronice, nebo se podle vás vyplatí pořídit si teplo jinde?
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Všechno moje sklo je malé a mám ho ráda, nakupovat na AliExpress sklo mě nikdy nezklamalo.
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Můžete doporučit prodejce? Ali, Amazon a eBay uvádějí podobné kupce, ale někteří jsou značně zdraženi, jako například Vevor.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Pravděpodobně levnější koupit přímo od vevor .com než na Amazonu nebo Ali či jiných třetích stranách.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Moje destilační hlava s krátkou dráhou stála jen 40 liber z ebaye, což je levné, díval jsem se na vevor a ani je neprodávají, pokud jde o doporučení, mohu jen říci, že téměř všechno mé sklo je buď z Amazonu, ebaye nebo Ali. Všechny, ale moje první spousta skleněného nádobí, které jsem dostal, byla z vysoké školy, na které jsem byl, daroval mi tón skla, když zavřeli chemickou katedru, rozbíjeli to všechno ve skipu a já jsem se zeptal, jestli bych mohl zachránit některé. Mám opravdu skvělé knihy o organické chemii, tam staré a straigt up vám řekne, jak se dělá většina chems dost starý, aby se řeklo, pomocí azbestové gázy!
 
Top