Question učení se chemii bez zkušeností

alllove

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
V posledním týdnu jsem na tomto fóru strávil spoustu volného času a uvažoval jsem, že se o nějakou syntézu pokusím sám.
zajímalo by mě, kde bych se mohl dozvědět něco o obecné chemii, protože bych rád měl nějakou představu o tom, co dělám. existují nějaké konkrétní webové stránky nebo knihy, které byste mohli doporučit pro hobbysty bez zkušeností? existuje nějaká konkrétní chemie, kterou bych měl zkoumat, jako je organická chemie?
Děkuji.
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Rozhodněte se, ve které kategorii máte zájem o syntézu. Vyhledejte ji zde, podívejte se na videa, sledujte všechny komentáře a získáte celkem dobrý obrázek. Fórum BB vám také může pomoci v podstatě se vším, co k syntéze potřebujete, od vybavení po činidla. Stačí se zeptat a odborníci zde na tomto fóru jsou velmi ochotní. Jen se ujistěte, že se ptáte správně.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Přesně tak, organická chemie. Musíte ji studovat.
 

Yiazo

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 4, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Dobrý den, ráda bych se pustila do dobrodružství, chtěla bych se specializovat na benzodiazepiny, ale nevím, kde začít, kniha/laboratorní vybavení. měli byste nějaké odkazy, tipy a doporučení, které mi můžete poslat. děkuji.
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8

Využijte všech předchozích rad, které vám dali ostatní členové, a navíc vám poradím, abyste postupovali pomalu a opatrně, nejprve se snažte plně pochopit periodickou tabulku prvků, i když většina prvků je tam anorganických, ale s velkou výjimkou UHLÍKU A VODÍKU, a budete se muset hodně zabývat pozdějšími tj; uhlíkem a uhlovodíkem v organické chemii. Všímejte si také prvků jako vodík, kyslík, uhlík a dusík.
Snažte se pochopit jejich vlastnosti a elektronickou strukturu, způsob, jakým reagují s ostatními prvky. Z nich můžete postoupit k jednoduchým a základním organickým chemickým reakcím. Později budete zodpovědní za živobytí a životy ostatních a možná i sami za sebe, takže čas a trpělivost při učení se dobré chemie se tisícinásobně vyplatí.
 
Top