Smrtelná dávka a-PVP (výzkum)

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
A-Pyrrolidinopentiofenon je syntetický stimulant, který je považován za analog katinonu, hlavní složky keře Catha edulis. Stává se stále oblíbenějším mezi lidmi užívajícími psychostimulancia. V závislosti na povaze svého koncového aminového, alfa - a arylového substituentu vyvolávají své účinky podle známého mechanismu účinku zpětným vychytáváním různých neurotransmiterů. Farmakologické hodnocení tohoto působení bylo provedeno zahraničními výzkumníky za účelem studia metabolismu těchto látek, analýzy chování spolu s identifikací lokomoční aktivity atd. Toxikologické studie však byly prováděny v minimálních objemech a omezovaly se především na zpětnou analytickou studii forenzních aspektů při předávkování a-PVP apod. V poslední době se ve vědeckých časopisech objevuje řada článků analyzujících případy akutních otrav a fatálních následků u pacientů s přítomnou anamnézou užívání návykových látek, což lze považovat za rozumné zdůvodnění relevance současné studie. Cílem studie je zjistit a analyzovat údaje o akutní toxicitě u potkanů po intragastrickém a intraperitoneálním podání a-pyrrolidinopentiofenonu.

Studie byla provedena na 144 samcích potkanů Wistar o hmotnosti 180-200 g v souladu se standardy SLP. Teplota vzduchu byla ve všech celách 20 °C, podmínky zadržení byly stejné. Cyklus světlo/tma s periodicitou 12 hodin. Použitá látka: Látka, která byla použita v laboratoři: A-PVP (prášek, čistota 98,1 %) Byly stanoveny 3 skupiny se 6 podskupinami (A1, A2, A3, A4, A5, A6; B1, B2, B3, B4, B5, B6 a C1, C2, C3, C4, C5, C6) po 8 potkanech v každé podskupině podle dávek. Skupina A - látka byla podána intraperitoneálně. Skupina B - látka byla podána žaludeční sondou. Skupina C (kontrolní skupina) - intaktní zvířata, kterým byly podány ekvivalentní dávky 0,9% roztoku NaCl. A-PVP byl rozpuštěn v 0,9% pufrovacím roztoku v příslušných koncentracích.

2


Pro registraci LD50 byly potkanům skupiny A podávány látky intraperitoneálně v následujících jednotlivých dávkách: 200, 350, 450, 700, 900 a 1200 mg/kg. Skupině B potkanů byla látka podávána intragastricky v dávkách: 300, 450, 600, 900, 1200 a 1600 mg/kg. Skupina C dostávala 0,9% roztok chloridu sodného v ekvivalentních dávkách.

Výsledky a diskuse.
Hodnocení toxického působení zkoumané látky u pokusných zvířat bylo provedeno podle klinického obrazu intoxikace a míry přežití. Výsledky byly stanoveny pomocí metody (INITIALS) s výrokem LD50. Obr. 1. Intraperitoneální podání látky. Intragastrické podání látky zvířatům skupiny B v dávkách v rozmezí 300-450 mg/kg vyvolalo následující klinický obraz: během 2 minut je dýchání dramaticky častější, projevuje se aktivní hýkání, dochází k močení, ale nedochází k defekaci, potkani pijí vodu. Po 50-80 minutách se potkani mírně pohybují po obvodu místa, dýchání je zrychlené, dochází k defekaci(1 až 4krát), močení je aktivní, opakované. Po 120-200 minutách se potkani pohybují pomalu nebo mírně, dýchání je zrychlené, nedochází k močení a defekaci. Po 250 minutách se potkani začínají mírně pohybovat po obvodu, začínají aktivně pít vodu, projevuje se mírné hýčkání. Tyto příznaky se u potkanů ze skupiny A, kterým byla látka podána intraperitoneálně v dávkách 200-350 mg/kg, projevily s různým stupněm závažnosti a délkou trvání, avšak nástup účinků byl výrazně rychlejší ve srovnání se skupinou B. Po injekci tedy klinický obraz přetrvával během 30-40 sekund.

Zvířata skupiny A(5,6), která dostala 900-1200 mg/kg, po injekci upadla do stuporu na 30-80 sekund. (Obr. 2-4) Klinické příznaky zahrnovaly: tachypnoické dýchání, výrazně snížený reflex normální polohy při otočení na záda. Byla zaznamenána ptóza a myóza. Nedocházelo k vyprazdňování a močení. Po 10-15 minutách se zvíře nemohlo postavit na tlapky, leželo na břiše nebo na boku, dýchání bylo časté, přerušované a mělké.

1


Poté se objevily tonické křeče, které během 70-100 sekund přešly v křeče způsobené asfyxií (klonické, dušnost, cyanóza). Do 1 minuty nastala smrt. Klinické příznaky podskupiny B (5 a 6) byly podobné jako u podskupiny A (5 a 6), avšak závažnost příznaků byla menší a trvání delší. Smrt nastala do 40- 70 minut. Z uhynulých zvířat byly odebrány orgány (mozek, srdce, ledviny, játra, slezina) pro morfologické studie.

Závěr:

1. LD50 pro potkany o hmotnosti 180-200 g při intraperitoneálním podání ≈ 410,8 mg/kg. Pro člověka odpovídá tato dávka (s příslušným alometrickým koeficientem) ≈ 86,4 mg/kg.

2. LD50 pro potkany o hmotnosti 180-200 g při intragastrickém podání ≈ 1093,0 mg/kg. Pro člověka odpovídá tato dávka (s příslušným alometrickým koeficientem) ≈ 262,3 mg/kg.

3. Podle výsledků provedené studie by látka A-Pyrrolidinopentiofenon při intravenózním podání měla být zařazena do třídy II (Vysoce nebezpečná).
 
Last edited by a moderator:

tonymontana2023

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Jsem přiznaně zmatený

Takže aby člověk jako já, který váží 80 kg, zemřel na a-PVP, musel by si IM vstříknout více než 6 gramů? U drogy, jejíž těžká dávka je 25 mg?

Něco mi tu zjevně uniká a nemůžu popřít, že vaping pyros vyčerpal můj mozek o dalších 20 bodů iq.

Tak doufám, že můj dotaz není nenapravitelně hloupý.
 
  • Like
Reactions: Xxl

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Dobrý den! Pokud předpokládáme hmotnost 80 kg, je polosmrtelná dávka (LD50) při parenterálním podání 5160 mg. Pokud extrapolujete intraperitoneální podání pirovaleronu potkanům a intravenózní podání člověku, je semiletální dávka zhruba o 40 % nižší a činí přibližně 3000 mg.
Správně jste mi položil tuto otázku.
Jsem ochoten s vámi o jakýchkoli otázkách na toto téma s radostí diskutovat!
 

tonymontana2023

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Moc vám děkujeme!

Kouřím mdphp, což je podle mě na většině zařízení, a i 10mg mi zvedne tep na 140. Na 3g v jedné dávce nechci ani pomyslet.

To by mě zajímalo, u pyra mám vždycky strach z infarktu. Ale nikdy jsem nekouřil víc než 0,5g mdphp za celý den.

Pokud jsou 3g ve skutečnosti smrtelná dávka, znamená to, že ten strach je jen paranoidní vedlejší účinek drogy?
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Ano, to je skutečně strach. Nezapomínejte však, že tento strach je způsoben mnoha regulačními systémy organismu, mezi nimiž jsou i hormony kůry nadledvin, které způsobují silnou vazokonstrikci koronárních cév, což může vést k akutní ischemii myokardu a způsobit náhlou srdeční smrt. Nestraším vás, je to fakt.

Takže vás opravdu žádám, abyste byli opatrní ohledně vysokých dávek a frekvence užívání.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
To jsou pořádně tvrdé krysy! Pochybuji, že bych přežil 1 gram podaný jakýmkoli způsobem. Výsledky tohoto experimentu mě překvapily
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Krysy jsou opravdu skvělé

S tak vysokými dávkami stimulantů dokážou samy syntetizovat cokoli (=.
 

B3RS3RK

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 8, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Ale ve skutečnosti by taková sračka pravděpodobně zabila člověka, krysa by zemřela nanejvýš při 0,1g.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Jedná se pouze o polosmrtelnou dávku (LD50)
Ve skutečnosti se rozsah může lišit, právě v důsledku extrapolace údajů na člověka.
 
Top