Extrakce LSA ze semen Morning Glory nebo baby Hawaiian woodrose

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Oj5icLl8so

Úvod

Semena mnoha druhů jitrocele obsahují ergolinové alkaloidy, jako je psychedelický ergonovin a ergin (LSA, amid kyseliny d-lysergové). Semena Ipomoea tricolor a Turbina corymbosa (syn. R. corymbosa ) se používají jako psychedelika. Semena jitrocele mohou při užití velkých dávek, které se často počítají na stovky, vyvolat podobný účinek jako LSD. Ačkoli chemická látka LSA není v některých zemích legální, semena se nacházejí v mnoha zahradnictvích; někteří však tvrdí, že semena z komerčních zdrojů mohou být někdy obalena nějakým druhem pesticidu nebo metylrtuti (ačkoli ta je ve Velké Británii a USA nelegální).

Jitrocel je členem čeledi rostlin známých jako Convolvulaceae. Jsou to plazivé liány se srdčitými listy a trubkovitými květy. Existuje mnoho odrůd této rostliny a květy jitrocele mohou být bílé, fialové nebo modré. Jednou z nejběžnějších odrůd je Heavenly Blue (Ipomoea tricolor), která je oblíbená pro své nápadné tyrkysové květy. Semena jitrocele Heavenly Blue jsou proto spolu s dalšími příbuznými druhy široce dostupná v zahradních centrech a školkách. Jejich dostupnost znamená, že někteří jedinci mohou uvažovat o užívání těchto semen pro jejich psychoaktivní účinky. Obsahují řadu alkaloidních sloučenin, včetně LSA, které mohou vyvolávat změněné duševní stavy a halucinace. K dalším rostlinám, které obsahují stejné chemické látky, patří havajská dřevomorka dětská (Argyreia nervosa) a ololiuqui (Rivea corymbosa)
.
9odYPK1WQz
RBd2t8FLXl

LSA a ergonovine

Účinky semen jitrocele

Podle zprávy Alberta Hofmanna používali Aztékové Ololiuqui k navození delirantního stavu a ke komunikaci s bohy. Během těchto rituálů prý viděli vize a "děsivé halucinace" a přijímali nadpřirozená poselství. Hofmann však svou vlastní zkušenost s touto drogou popsal poněkud jinak. Uvedl, že způsobovala: Hofmann si myslel, že droga způsobuje "únavu, apatii, pocit duševní prázdnoty a neskutečnosti a naprosté nesmyslnosti okolního světa". Jiní popisovali pocity lhostejnosti, pocit "propadání se do nicoty" a touhu spát. Tyto účinky jsou způsobeny především obsahem LSA v semenech. Studie z roku 2013 zjistila, že extrakt LSA z A. nervosa interaguje se serotoninovými a dopaminovými receptory a vyvolává mírné psychedelické účinky. A. nervosa, Ololiuqui a morning glory obsahují mnoho stejných psychoaktivních složek. Účinky semen jitrocele jsou proto pravděpodobně srovnatelné s účinky ostatních dvou rostlin.

Jaký jetrip se semeny jitrocele?
Mvz45Y2BGS
.

Ačkoli rostlina může vyvolat psychedelické účinky, tripy se semeny jitrocele jsou relativně mírné. Některé zprávy naznačují, že účinky LSA jsou podobné LSD, včetně barevných vizuálních halucinací a pocitu euforie. LSD je však extrémně silná droga a LSA je mnohem slabší. Odhaduje se, že opojení z ranních semínek trvá 4-8 hodin. Ve vzácných případech může přetrvávat až do následujícího dne.
Kolik semen jitrocele, abyste se dostali do rauše?
Je náročné vypočítat přesné dávkování semen jitrocele. Jako přírodní produkt bude každé semínko obsahovat různé množství LSA a dalších sloučenin. Z výše zmíněné práce z roku 2017 vyplývá, že dávka LSA 2-5 mg vyvolá u většiny lidí halucinace. To odpovídá 150-200 semenům jitrocele nebo až 10 semen A. nervosa. Tento odhad je však značně závislý na konkrétním vzorku semen a osobě, která je konzumuje. Proto doporučujeme, aby tento údaj sloužil pouze pro vzdělávací účely, nikoli jako doporučená dávka.

Vybavení a skleněné nádoby.

  • 500 ml x 3 skleněné nádoby (hermeticky uzavřené);
  • Těsné síto nebo filtrační papír;
  • Běžná nálevka;
  • Tác na sušenky nebo pyrexová miska.

Reagencie.

  • 150 g semen jitrocele nebo semen havajské dřeviny (A. nervosa);
  • 130 ml petroletheru;
  • 220 ml methanolu (MeOH).

Manuální
JAwaS720cp

1) Rozemelte 150 g semen Morning Glory nebo semen baby Hawaiian woodrose (A. nervosa).
2) Ve 130 ml petroletheru namočte semena na dva dny.
3) Roztok přefiltrujte přes těsné síto.
4) Tekutinu vyhoďte a nechte kaši ze semen vyschnout.
5) Po dobu dvou dnů nechte kaši máčet ve 110 ml dřevného lihu (MeOH).
6) Roztok opět přefiltrujte, tekutinu si uschovejte a označte ji "1".
7) Roztok přefiltrujte. Znovu namočte kaši na dva dny do 110 ml dřevného alkoholu (MeOH).
8) Kaši přefiltrujte a vyhoďte.
9) Přidejte kapalinu z druhého máčení k roztoku označenému "1".
10) Nalijte kapalinu do tácu na sušenky [nebo pyrexové misky] a nechte ji odpařit.
11) Když se všechna kapalina odpaří, zůstane žlutá guma. Tu je třeba seškrábnout a vložit do kapslí.


30 g semen jitrocele ~ 1-2 cesty
15 semen havajské lesní růže (A. Nervosa ) ~ 1-2 cesty
.

Můj přítel se v AC také dočetl, že semena Morning Glory jsou často ošetřována pesticidy, které ničí přirozeně se vyskytující námelové alkaloidy. Můj přítel zakoupil semena Morning Glory Pearly Gate a zasadil je na své zahradě. Když rostliny začaly produkovat semena, začal je můj přítel sbírat a odstraňovat volný vnější obal. Nakonec nasbíral *30 gramů* vyloupaných semen podle návodu.

Postup:

Začal jsem smícháním semen s malým množstvím vody a rozdrcením semen na kaši v hmoždíři. Poté jsem použil sonikátor (ultrazvuk) po dobu asi 2 hodin, abych semena zcela rozmělnil [místo ultrazvuku jím můžete několikrát silně protřepat po dobu několika minut]. Dále jsem prášek nechal zcela vyschnout (1 den). Přidala jsem 130 ml petroletheru a nechala jsem drť 1 den nasáknout. Kromě toho jsem buničinu znovu prosytil petroletherem a nechal ji v uzavřené nádobě namáčet další 1 den. Stejně tak jsem směs přefiltroval přes filtrační papír a kapalinu jsem zlikvidoval. Nejen to, ale nechal jsem buničinu úplně vyschnout (1 den).

Poté jsem k buničině přidal 110 ml methanolu, směs sonikoval a nechal ji dva dny nasáknout. Tuto extrakci jsem zopakoval ještě jednou. Poté jsem sebral rozpouštědlo a drť zlikvidoval. Přidala jsem 1 ml destilované vody a nechala směs odpařit na mírně teplé vodní lázni s odpařovací kolonou. Pokračoval jsem v odpařování a oplachoval zbytky ze stěn kondenzační baňky vodou, dokud jsem neměl 3 ml jasně oranžové kapaliny (12 hodin). Při zpětném pohledu je 30 g semen Morning Glory = 1 výlet špatně. Také se domnívám, že jsem ze semen získal vynikající extrakci LSA.
 
Last edited by a moderator:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Ahoj Pattone, právě jsem se o LSA bavil s kamarádem, děkuji, že jsi to sem dal. V minulosti se pokoušel extrahovat, ale je to už dávno a pravděpodobně při extrakci udělal nějaké chyby, protože měl období zvracení, letargie a celkových toxických účinků po dobu asi 90 minut. Myslí si, že to bylo způsobeno saponiny a kyanogeny ze slupek. Získává se touto extrakcí docela čistý LSA (zbaví se ostatních nepříjemných alkaloidů)?

V textu je EtOH, ale dřevný líh, a v textu se píše o methanolu, takže by se asi měl použít spíš methanol než ethanol?

Proč se na konci před sušením přidává 1 ml destilované vody?
 

halohydrin

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
21
Reaction score
22
Points
3
Pravděpodobně nejpraktičtější cesta pro získání lysergamidu. Některé z nich jsem pěstoval dva roky a sbíral semena. Těším se, až jich nasbírám dost, abych s nimi mohl něco dělat.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jak ukazuji v tomto tématu, nejlepším řešením je pěstování stromu nebo sběr semen přímo z rostliny. Budete přesně vědět, že nebyla zpracována žádnými nebezpečnými látkami (pesticidy apod.). Také musíte ze semen před mletím v hmoždíři strhnout slupku.
Myslím si, že ne tolik. Nikdy jsem neviděl analytický výzkum složení extraktu.
Byla to chyba, omlouvám se, opravil jsem ji.
Byl to volitelný postup. Autor chtěl získat vodný roztok LSA.
 
Last edited by a moderator:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Tento metanol je v pořádku ? (v mém okolí ho prodávají jako metanol)

85i0Tzh1gU

Úplné francouzské informace v pdf
 

Attachments

  • FQgc9lwtAG.pdf
    140.1 KB · Views: 1,163

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Vždy hledejte číslo CAS
CAS 67-56-1 je methanol, správně.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Chladné, snadné a levné :)
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
EXPERIMENT ČÍSLO 3

Semena jitrocele konzumního se rozemelou, poté se odfiltrují acetonem a poté se vysuší. Poté se semena extrahují methanolem. Methanol byl odpařen a zbytek byl rozpuštěn v dH2O. Hydrolizace se provede refluxací s KOH při 70 °C (PH 10 - 30 min). Poté se převede na PH3 pomocí kyseliny citronové. Hydrolyzovaná kyselina lysergová by měla vykrystalizovat a klesnout (není rozpustná v kyselé vodě). Přefiltrujte a vysušte. Byl shromážděn černý páchnoucí dehet. Ten se pak rozpustil ve vroucí vodě a přefiltroval. Hnědý prášek byl přefiltrován. Je to kyselina lysergová nebo amid kyseliny lysergové?

Používám návod z tohoto odkazu.


Budu velmi vděčný za jakoukoli pomoc s tímto pokusem. Děkuji
 

lain

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
Bylo pro mě příliš nebezpečné odpařovat metanol, tak jsem ho zapálil a skončil jsem s oranžovožlutou kapalinou.
 

lain

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
Semeno jitrocele je tradiční čínský lék, nazývaný černý škaredý "HeiChou".
 
Top