Legenda LSD: V knize je uveden seznam chemických látek, které se používají v chemickém průmyslu: Ve věku 75 let zemřel muž, který stál za revolucí LSD v 60. letech - Vyrobil 250 milionů dávek "oranžového sluníčka

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
  • Nicholas Sand zemřel na infarkt ve svém kalifornském domě 24. dubna ve věku 75 let.
  • Byl to chemik mimo zákon, který se nechvalně proslavil v 60. letech 20. století výrobou velkých dávek své značky LSD "Orange Sunshine".
  • Sand byl zodpovědný za výrobu více než 250 milionů dávek kyseliny.
  • Věřil, že dokáže zajistit mír na světě, pokud budou všichni užívat psychedelika.
  • Sand se narodil v New Yorku, ale později se přestěhoval do San Franciska, kde se svým partnerem Timem Scullym provozoval laboratoř na výrobu LSD.
  • V roce 1973 byli oba uvězněni a Sand byl později 20 let na útěku.
V Kalifornii zemřel ve věku 75 let Nicholas Sand, chemik mimo zákon, který se v 60. letech proslavil výrobou velkých dávek LSD.

Syn sovětského špióna narozený v New Yorku byl pravděpodobně zodpovědný za výrobu více než 250 milionů dávek čistého LSD po celých Spojených státech během své proslulé a dlouhé kariéry.

Podle deníku New York Times zemřel 24. dubna ve spánku po infarktu ve svém domě v kalifornském Lagunitas.

Sand se stal kultovní osobností na konci 60. let 20. století díky své velmi populární značce kyseliny "Orange Sunshine".

OKYdvjVA4y

Nicholas Sand, zakázaný chemik, který se v 60. letech proslavil výrobou velkých dávek LSD, zemřel minulý měsíc ve svém domě v Kalifornii ve věku 75 let.

Sám se učil chemii a svou chemickou kariéru zahájil tím, že v pouhých 20 letech vyráběl halucinogenní drogu dimethyltryptamin ve svépomocí postavené laboratoři na půdě své matky v New Yorku.

Poté, co si v New Yorku vzal první dávku LSD v době, kdy bylo ještě legální, se Sand rozhodl věřit, že pomocí psychedelik změní a spasí svět.

"Moje první zkušenost s kyselinou změnila všechno... Vznášel jsem se v obrovském černém prostoru,' řekl v dokumentu o svém životě The Sunshine Makers z roku 2015.

"Řekl jsem si: 'Co tady dělám?' A najednou mým tělem prošel hlas, který říkal: 'Tvým úkolem na této planetě je vyrábět psychedelika a zapnout svět'.

Sand se později přestěhoval do San Franciska, kde ho jeho parťák Nick Scully naučil vyrábět LSD.

Od roku 1967 společně provozovali výrobu v laboratoři ve Windsoru severně od San Franciska a plánovali vyrobit 750 milionů dávek kyseliny - přesně takové množství, o kterém se rozhodli, že způsobí psychedelickou revoluci a změní svět k lepšímu.

LxsdKFL6cW
EhLB0j3UHm

Sand (vlevo v roce 2009 a vpravo v 60. letech) byl během své proslulé a dlouhé kariéry zodpovědný za výrobu více než 250 milionů dávek čistého LSD po celých Spojených státech.
ZNOwIlbkXa

Sand se koncem 60. let přestěhoval z New Yorku do San Francisca, kde ho jeho partner ve zločinu Nick Scully naučil, jak LSD vyrábět. Od roku 1967 společně provozovali výrobu v laboratoři, dokud nebyli oba počátkem 70. let zatčeni.

Muž, který stál za revolucí LSD v 60. letech, zemřel ve věku 75 let: Syn sovětského špiona vyrobil 250 milionů dávek "oranžového slunečního svitu" poté, co mu hlas řekl: "Tvým úkolem na této planetě je obrátit svět naruby.

  • Nicholas Sand zemřel na infarkt ve svém kalifornském domě 24. dubna ve věku 75 let.
  • Byl to zakázaný chemik, který se v 60. letech proslavil výrobou velkých dávek LSD značky "Orange Sunshine".
  • Sand byl zodpovědný za výrobu více než 250 milionů dávek kyseliny.
  • Věřil, že dokáže zajistit mír na světě, pokud budou všichni užívat psychedelika.
  • Sand se narodil v New Yorku, ale později se přestěhoval do San Franciska, kde se svým partnerem Timem Scullym provozoval laboratoř na výrobu LSD.
  • V roce 1973 byli oba uvězněni a Sand byl později 20 let na útěku.
Emily Craneová pro Dailymail.com
Vydáno: 13. května 2017 v 05:05 SELČ | Aktualizováno: 06:44 BST, 13. května 2017




  • e-mail:

314 akcií

207

Zobrazit komentáře



  • e-mail

Nahoru
+99
Domů


207

Zobrazit komentáře




V Kalifornii zemřel ve věku 75 let Nicholas Sand, chemik mimo zákon, který se nechvalně proslavil výrobou velkých dávek LSD v 60. letech.
Syn sovětského špióna narozený v New Yorku byl pravděpodobně zodpovědný za výrobu více než 250 milionů dávek čistého LSD po celých Spojených státech během své proslulé a dlouhé kariéry.
Podle deníku New York Times zemřel 24. dubna ve spánku po infarktu ve svém domě v kalifornském Lagunitas.
Sand se stal kultovní osobností na konci 60. let 20. století díky své velmi populární značce kyseliny "Orange Sunshine".
Posuňte se dolů a podívejte se na video
Nicholas Sand, an outlaw chemist who rose to infamy creating large batches of LSD in the 1960s, died last month at his home in California aged 75


Nicholas Sand, zakázaný chemik, který se v 60. letech proslavil výrobou velkých dávek LSD, zemřel minulý měsíc ve svém domě v Kalifornii ve věku 75 let.
Sám se učil chemii a svou chemickou kariéru zahájil tím, že v pouhých 20 letech vyrobil ve svépomocí postavené laboratoři na půdě své matky v New Yorku halucinogenní drogu dimethyltryptamin.





Poté, co si v New Yorku vzal první dávku LSD v době, kdy bylo ještě legální, se Sand rozhodl věřit, že pomocí psychedelik změní a spasí svět.

"Moje první zkušenost s kyselinou změnila všechno... Vznášel jsem se v obrovském černém prostoru,' řekl v dokumentu o svém životě The Sunshine Makers z roku 2015.

"Řekl jsem si: 'Co tady dělám?' A najednou mým tělem prošel hlas, který říkal: 'Tvým úkolem na této planetě je vyrábět psychedelika a zapnout svět'.

Sand se později přestěhoval do San Franciska, kde ho jeho parťák Nick Scully naučil vyrábět LSD.

Od roku 1967 společně provozovali výrobu v laboratoři ve Windsoru severně od San Franciska a plánovali vyrobit 750 milionů dávek kyseliny - přesně takové množství, o kterém se rozhodli, že způsobí psychedelickou revoluci a změní svět k lepšímu.

4041B26B00000578-4501794-image-a-26_1494647486220.jpg


4041B25A00000578-4501794-image-m-25_1494647480573.jpg



Sand (vlevo v roce 2009 a vpravo v 60. letech) byl během své proslulé a dlouhé kariéry zodpovědný za výrobu více než 250 milionů dávek čistého LSD po celých Spojených státech.
Sand moved from New York to San Francisco in the late 60s where his partner in crime, Nick Scully, taught him how to make LSD. They ran their manufacturing operation together in a lab from 1967 until they were both arrested in the early 70s


Sand se koncem 60. let přestěhoval z New Yorku do San Francisca, kde ho jeho partner ve zločinu Nick Scully naučil, jak LSD vyrábět. Od roku 1967 společně provozovali výrobu v laboratoři, dokud nebyli oba počátkem 70. let zatčeni.

Během jediného měsíce vytvořili čtyři miliony dávek kyseliny a hippie skupina, která drogy užívala, známá jako Bratrstvo věčné lásky, ji pomáhala distribuovat.

Sand byl do své takzvané věci tak zažraný, že se dokonce postaral o to, aby jeho proslulý Orange Sunshine měli k dispozici američtí vojáci bojující ve Vietnamu v naději, že je nasměruje k nenásilí.

'Kdybychom se mohli obrátit proti všem na světě, pak bychom možná měli nový svět míru a lásky,' vzpomínal Sand v dokumentu.

Jejich čas však trval krátce poté, co je začali vyšetřovat federální agenti. V dubnu 1973 byli obviněni velkou federální porotou v San Francisku kvůli operaci s LSD.

Následující rok byli oba shledáni vinnými - Sand byl odsouzen k 15 letům vězení, Scullyová dostala 20 let.

Poté, co byl Sand v roce 1976 nakrátko propuštěn z vězení, uprchl do Kanady, kde strávil 20 let na útěku a stále vyráběl LSD. V roce 2015 se objevil v dokumentárním filmu The Sunshine Makers o své nechvalně proslulé kariéře.

SUdVk5cDnI

Během jediného měsíce vyrobili čtyři miliony dávek kyseliny a hippies, skupina užívající drogy známá jako Bratrstvo věčné lásky, ji pomáhala distribuovat

QBvVRf82YX

Když byl Tim Scully (nahoře) počátkem 80. let propuštěn z vězení, dostal práci v Silicon Valley v oblasti počítačů. Do důchodu odešel počátkem roku 2000
Sand využíval svého pobytu ve vězení k pašování LSD pro ostatní vězně.

V roce 1976 byla dvojice na krátkou dobu propuštěna na kauci, zatímco jejich případy projednával odvolací soud, ale Sand po prohře rychle uprchl do Kanady.

Dalších 20 let strávil na útěku pod falešným jménem, protože pokračoval ve výrobě LSD. V devadesátých letech byl Sand zatčen za výrobu drog, ale úřadům se nepodařilo identifikovat ho jako proslulého Nicholase Sanda.

Jeho pravá identita byla nakonec odhalena a ve Spojených státech si odseděl šest let ve vězení. Sand byl propuštěn v roce 2000 a přestěhoval se do Ekvádoru.

Když byl Scully počátkem 80. let propuštěn z vězení, získal práci v Silicon Valley v oblasti počítačů.

Oba se objevili v dokumentárním filmu The Sunshine Makers o svém životě undergroundových chemiků.
 

Gayfag

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2021
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Velká nit. Vskutku legendární osoba. Viděl jsem dokumentární film. Neuvěřitelné, jak někdo mohl považovat za nutné pronásledovat a štvát tyto dva. RIP!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Rozhodně! Přišlo mi legrační číst, že ho v Kanadě znovu zatkli a nepodařilo se jim ho identifikovat :D
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
byl pro mě příkladem například Saša, A. Hoffmann, D. Nichols a dost dalších... jediným legendárním okamžikem bylo, když se mi hrubě a s plnými právy podařilo prosadit u místních vymahačů drog, aby mi vrátili moje hračky (sbírka chemikálií 2800+)... podařilo se jim zabavit čtyři bezvýznamné věci, které jsem si koupil nové ještě týž týden. Mám pocit, že sdílím stejné poslání jako pan Sand, ale mám jisté potíže s reorganizací své laboratoře. Přál bych si celý proces zachytit na kvalitní video, abych mohl v klidu zemřít.
 
Top