Nápověda k zaseknutému bodu v krabičce zápalek?

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Dobrý den, přátelé, předem se omlouvám za svou špatnou angličtinu. Na tuto cestu jsem se vydal asi před třemi lety. V té době jsem měl skvělý způsob extrakce MBRP z krabiček od sirek. Pokud si vzpomínám, škrábal jsem krabičky od sirek. Pak jsem je umyl acetonem a opláchl. Pak jsem ji vyvařil s kyselinou chlorovodíkovou a vyčistil kousky papíru, které z ní vylezly. To je vše, co si z té doby pamatuji, a nepamatuji si, kde jsem tento recept získal. Nyní se pojďme věnovat našemu hlavnímu tématu.

Rozhodl jsem se jít touto cestou znovu a šel jsem si znovu koupit krabičky od sirek.

Tyhle krabičky od sirek nejsou ty s bílými dírkami, jsou to úplně hnědé potažené krabičky od sirek. Vyzkoušela jsem několik napsaných věcí. První z nich bylo nejprve zasáhnout horkou vodou, ale po zásahu horkou vodou se mi nepodařilo nic seškrábnout a začalo se to odlepovat spolu s celým papírem.

Pak jsem změnil metodu, namočil jsem bok libovolné krabičky od sirek do acetonu, aniž bych ji rozřízl, a začal ji škrábat žiletkou a fungovalo to mnohem lépe. Níže přikládám obrázek žiletky, kterou jsem použil.

F21gDesT56


Proces jsem dokončil a pak jsem veškerý nasbíraný MBRP rozdrtil v malém hmoždíři, dokud nebyl úplně práškový. Vše jsem dělal do zcela čistých skleněných nádob. Nebyly použity žádné nástroje, kterých se dotýkalo mýdlo. Poté, co jsem vše dokončil drcením, jsem prášek nasypal do skleněné kádinky a zalil acetonem.

Teď přichází moje skutečná otázka. Co mám od nynějška dělat, abych si RP vyčistil? Četl jsem články, ve kterých se uvádí, že použití vody nebo kyseliny sírové poškozuje RP, ale nebyl jsem si tím úplně jistý. Potřebuji v této věci poradit. Co bych měl od této chvíle dělat? Jak mohu více čistit? Nebo, jak jsem uvedl na začátku, když ho znovu převařím kyselinou chlorovodíkovou (už si nepamatuji, jestli tam byly nějaké další kroky), bude RP dostatečně čistý pro RXN?

AuskUnc6zO
 

Jimmyjohn48

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 6, 2024
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Odřízněte nápadné proužky z knih. Proužky namočte do acetonu, dokud nebudou čisté. Odstraňte papírové proužky a poté nechte rp uschnout. Po zaschnutí očistěte pomocí hcl. Poté očistěte destilovanou vodou. Poté opět vyčistěte IPA nebo acetonem. Je to asi 20 let, co jsem tuto metodu používal, ale myslím, že to bylo ono.
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Děkujeme za váš komentář. Včera jsem našel článek o tom, kde jsem ho četl. Byl to někdo, kdo se jmenuje plavec ze starého úlu. Teď jsem na tom tak, že jsem udělal acetonový výplach. Vzal jsem barvu, která vyšla acetonem se stříkačkou a vypustil ji. Pak jsem udělal další acetonový wash. Tentokrát jsem použil sítko s velmi jemnými oky a většina kousků papíru zůstala na sítku. Pak jsem znovu počkal, až se zbylá acetonová tekutina usadí, a tentokrát byl aceton o něco méně červený. Pak jsem i tento aceton vypustila. Teď to takhle čeká. Myslím, že to dnes vyčistím znovu pomocí normální a teplé kyseliny chlorovodíkové. Pak uvidíme, co se stane. Později téma upravím pro dobro všech.
 
Top