MDP2P z ethylvanilinu

organicchemist2023

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Byl by ethylvannilin potenciálním prekurzorem pro mdp2p?
Podle toho, co jsem zkoumal, se ethylvannilin mění na protokatechualdehyd, pak na piperonál a přes isosafrol na mdp2p.
Jsme zde omezeni z perkurzorů a já se snažím dosáhnout syntézy mdma s chemikáliemi, které mohu získat na místě.
Jediné, co je pro nás nyní obtížné získat, je kyselina sulufrová a borohydrid sodný. Děkuji za jakýkoli inpout
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Syntéza začíná od: - ethylvanilin->protokatechualdehyd->piperonál->PMK glycidát->MDP2P->MDMA
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Četl jsem to na stránce také, ale nejsou podrobně popsány kroky syntézy, které a nic není stejné

Máte ty kroky podrobně popsané ?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Bezvodý AlCl3 (9,7 g, 0,0724 mol) byl suspendován v roztoku 10 g (0,0658 mol) vanilinu ve 100 ml methylenchloridu v aparatuře chráněné před vzdušnou vlhkostí. Za prudkého míchání a chlazení udržujícího teplotu 30-35 °C bylo pomalu přidáno 22,9 g (0,290 mol) pyridinu. Reakce probíhala intenzivně; vzniklý čirý světle oranžový roztok reakčního komplexu byl zahříván na reflux (45 °C) a při této teplotě udržován za míchání po dobu 24 hodin. Roztok, který během refluxu jen mírně ztmavl, byl ochlazen na 25 °C a produkt byl za míchání a udržování teploty 25-30 °C hydrolyzován přídavkem zředěné (15-20 %) HCl, dokud směs nebyla definitivně kyselá na kongo červený indikátor. Ze dvou fází přítomných v tomto okamžiku obsahovala spodní methylenchloridová vrstva většinu malého množství nezměněného vanilinu a v podstatě žádnou kyselinu protokatechovou, která byla rozpuštěna ve vodné fázi. Odpařením methylenchloridu se získalo 0,8 g vanilinu. Extrakcí vodné fáze etherem a následným odpařením etheru vzniklo 7,9 g (87 %) světle žlutých krystalů protokatechualdehydu, které tají při 153-154 °C.

Použité chemikálie:
138 g protokatechualdehydu
120 ml 50% vodného roztoku NaOH (91 g NaOH, 91 g dH2O)
500 ml dimethylsulfoxidu (DMSO)
120 ml (160 g) dichlormethanu (DCM).

Použité vybavení:
1L RBF a kondenzátor (pro methylenaci), míchací deska s olejovou lázní.
500 ml RBF (pro přídavnou směs), míchací plášť
500 ml míchací kádinka
3L RBF a ohřívač pro parní destilaci
Vhodná velká nádoba pro sběr destilátu (použil jsem 2l kádinku).
Přestavěný parní vařič a akvarijní trubice pro destilaci s vodní parou (s krátkou skleněnou trubicí a zátkou)
Nálevka/korkovka/skleněná trubička pro přidávání reaktantů (není však nezbytná)
1l dělicí nálevka (pro extrakci dichlormethanu z parního destilátu)

Pro tento experiment nebyla použita inertní atmosféra.

Do 1 l RBF se přidá 300 ml DMSO, poté se přidá 120 ml dichlormethanu. Přidá se zpětný chladič s proudící chladicí vodou, olejová lázeň se zahřeje na 125-130 °C.

Zatímco se lázeň zahřívá, připraví se adiční směs. V 500 ml kádince (s míchací tyčí) se smíchá 120 ml 50% NaOH, 138 g protokatechualdehydu a 200 ml DMSO, dojde k určitému vývinu tepla a směs se několik minut míchá na horké desce, aby se zcela rozpustil protokatechualdehyd a případný zbytek NaOH. Po rozpuštění se směs přelije do 500 ml RBF (nálevka se propláchne trochou DMSO navíc) a poté se přenese do 500 ml míchacího pláště k zahřívání a míchání. Směs se udržovala horká, ale bez varu. Pro přídavek směsi nebylo použito žádné měření teploty.
V gumové rukavici na ochranu před teplem bylo horkých 500 ml RBF doslova nalito do malé adiční nálevky. Mezi jednotlivými přídavky do nálevky se ponechalo několik minut.
Tato čekací doba je nutná, protože při reakci dochází k prudkému varu DCM, který by mohl snadno zahltit kondenzátor, pokud by přídavky nebyly v dostatečném odstupu (podle literárních zdrojů je také pro zlepšení výtěžků nutné ředění reaktantů).
Celkem bylo k dokončení adice zapotřebí asi 40 minut. Reakce (za intenzivního míchání a dobrého refluxu) pokračovala dalších 90 minut, než se vypnul ohřev a nechal se vychladnout (za míchání).

Po ochlazení byla směs převedena do větší nádoby vhodné pro destilaci s vodní parou. Měl jsem po ruce třílitrovou nádobu RBF, tak jsem ji použil. Před destilací parou bylo přidáno asi půl litru vody.

3L RBF byl připraven k destilaci (s použitím dvoupovrchového kondenzátoru pro dobrou rychlost kondenzace páry) a přiveden na teplotu varu a nyní se přidává pára přes malou skleněnou trubičku, která je ponořena téměř po dno RBF Parní destilace, destilace přes poměrně bohatý reakční produkt:
Přibližně 2 galony vody byly přivedeny přes reakční směs (s použitím tlakového hrnce jako zdroje páry) a zkondenzovány.
Po ochlazení velká část produktu ve vodě krystalizuje a snadno se odstraní filtrací. Voda s heliotropinem se uchovává pro pozdější extrakci rozpouštědlem. Stále obsahuje několik gramů na litr.
Celkový výtěžek vysušených krystalů byl asi 34 gramů.
Přefiltrovaná voda byla extrahována asi 30 ml DCM na litr.

Spojené extrakty DCM byly spojeny a přidány do 500 ml RBF k destilaci (za použití velkého dvoupovrchového kondenzátoru).
Jakmile byl DCM z větší části vydestilován, byl kondenzátor vyměněn za malý liebigův kondenzátor a nastaven na vakuovou destilaci.
Očekával jsem více frakcí, nicméně destilační hlava (při plném vakuu) rychle stoupla na 140 stupňů C a ke konci destilace pomalu stoupala na 143 stupňů. Takže jsem nakonec odebral pouze jednu frakci,
Vakuovou destilací jsem získal 26 gramů, což je mnohem více, než jsem očekával. Při vyřazení vody z parní destilace byl v ní ještě nějaký produkt (protože byla stále silně cítit vanilkou/piperonem). Kdybych věděl, že se v ní udrží tolik produktu, provedl bych alespoň 3 x 30 ml extrakce DCM na litr.
Také jsem zastavil destilaci s vodní parou, když se destilát přestal jevit jako mléčný. Nicméně poslední litr, ačkoli nevypadal mléčně, stále produkoval spoustu krystalů, takže mám pocit, že jsem destilaci parou ukončil příliš brzy.

Celkový kombinovaný výtěžek byl 60 gramů produktu, který se zdá být k nerozeznání (pokud jde o barvu, chuť, vůni, strukturu a bod tání) od jiného malého vzorku heliotropinu, se kterým jsem ho porovnával.
Za předpokladu, že tento produkt je čistý heliotropin/piperon, pak to odpovídá celkovému molárnímu výtěžku 40 %.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Existuje nějaký podrobnější návod, jak syntetizovat PMK glycidát z piperonalu, kromě toho, co je na sciencemadness?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Je zde k dispozici video o výrobě pmk glycidátu. Pokud však nemáte velký přístup k prekurzorům, nejsem si jistý, jak užitečná tato metoda bude.

Také je nakonec riskantnější objednat si prekurzory, jako je pmk ethylglycidát, ale je to mnohem jednodušší a vaše riziko je v jedné transakci, ne mnoho z toho, že musíte koupit činidla a co ne, abyste vyrobili pmk glycidát.

Možná existuje legální odrůda v místě, kde žijete? Idk kde žijete, takže těžko říct.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Myslím, že to je video o bmk glycidátu, že?

všechny kroky, které jsem našel nastíněné uživatelem "the hive" výše, jsou poměrně vyčerpávající. jen s tou částí o glycidátu PMK z piperonalu bych potřeboval pomoci.

Pokud mě můžete odkázat na video s výrobou glycidátu PMK, tak prosím.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Buddy....prostě se podívejte do sekce videa. Je to tam, benzaldehyd na bmk glycidát, stačí nahradit piperonál benzaldehydem. Není to přesně, budeš muset trochu počítat, ale je to úplně stejný postup.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Je to tak jednoduché?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Myslím, že máte na mysli první krok ve videu "Phenylacetone (P2P) synthesis via BMK ethyl glycidate".
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28

Tady to máte.
 

Germanium

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2022
Messages
23
Reaction score
4
Points
3
Pokud chcete vyrobit glycidát PMK, potřebujete rozpouštědlo k rozpuštění piperonalu, že?
 

auc

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Apr 30, 2023
Messages
73
Reaction score
18
Points
8
Znáte nějakou vysvětlenou metodu syntézy mdma kromě piperonalu bez použití nitroetanu?
Nebo alespoň udělat mp2p nějakou jinou cestou, která modifikuje tyto prekurzory, která je kontrolovaná a obtížně dosažitelná.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Existuje dost dlouhých a nudných metod mdp2p, které by nestály za to, aby se psaly. Zdá se, že pokud existuje cesta k p2p, pak má velkou šanci fungovat i pro mdp2p.

Možná si můžete objednat MD benzylcyanid, není nikde kontrolován a viděl jsem ho nabízet online, idk, pokud legální. Pak možná reagovat s methoxidem sodným, aby vznikl MDAPAAN, pak reagovat s kyselinou, tuším, aby vznikl mdp2p?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Je to životaschopné?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
vyhledat metodu stávek
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
U metody stávek zmiňuje spoustu dalších aldehydů, které se vyskytují v olejích, ale nevysvětluje, zda stačí provést stejné kroky jako u safrolu, nebo ne... Mám vanilin, ale neříká, co s ním dělat!
 

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
29
Reaction score
11
Points
3
https://www.reddit.com/r/ChemicalRevolution/comments/wb9v07
 
Top