Syntéza mefedronu (4-MMC) z haloketonu v ethylacetátu. Měřítko 1-10 kg.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Reakční schéma:
Lt12Cg8P4b

Reagents:
1. 4'-methylpropiofenon (cas 5337-93-9) 1 kg;
2. Kyselina hydrobromová 48% 1300 ml;
3. Peroxid vodíku 35% 750 ml;
4. Vodný roztok hydroxidu sodného a draselného 25% (NaOH/KOH);
5. Destilovaná voda;
6. Ethylacetát 6 l;
7. Methylamin 40% aq - 2 l;
8. Aceton - 8 l;
9. Kyselina chlorovodíková (HCl 38 %) 500 ml;
10. Isopropylalkohol;


Vybavení a skleněné nádobí:
1. Váhy;
2. Reaktor s pláštěm o objemu 10 l vybavený zpětným chladičem, odkapávací nálevkou, teploměrem, horním míchadlem a systémem regulace teploty;
3. Topné čerpadlo;
3. Chladicí čerpadlo;
4. Zdroj vakua;
5. Vědra;
6. Mraznička;
7. Pyrexové nádoby;
8. Nutscheho filtr;
9. Papírky s indikátorem pH;


Fáze 1. Halogenace
GbiRAv1TEH
1. Do10l reaktorové baňky se přidá 1000 g 4'-methylpropiofenonu.
2. Do baňky se nasype kyselina hydrobromová (HBr) 1300 g 48 % a míchá se 5 min.
3 . Peroxid vodíku 750 g 35 % se přidá do odkapávací nálevky o objemu 1 l.
.4. Peroxid vod íkuse přidá do baňky. Peroxid vodíku se přidává po kapkách do míchané reakční směsi.
5. Během přídavku peroxidu vodíku se do směsi uvolňuje brom, který se rozpouští v roztoku a reaguje.
6. Brom se přidává do směsi. Peroxid vodíku se musí přidávat vhodnou rychlostí, aby reakční směs byla bezbarvá.
7. Peroxid vodíku se přidává do reakční směsi. Teplota reakční směsi musí být nižší než 65 °C. V případě přehřátí se použije vnější chlazení. Pokud je reakční teplota vyšší, přidávání peroxidu vodíku se zastaví.
8. V případě, že je reakční teplota vyšší, přidávání peroxidu vodíku se zastaví. Druhá část reakce odbarvování může probíhat delší dobu. Peroxid vodíku se přidává v závislosti na reakční teplotě.
9. Reakční směs se ponechá 12 h za stálého míchání při pokojové teplotě, jakmile se přidá všechen peroxid vodíku.
10. Reakční směs se nechá12 h za stálého míchání při pokojové teplotě. Po 12 h se vytvoří sraženina.
11. K reakční směsi se přidá aq roztok hydrogenuhličitanu sodného, aby se dosáhlo neutrálního pH 6-7, dobře se promíchá. Směs s 2-brom-4'-methylpropiofenonem se přefiltruje přes Buchnerovu nálevku. Produkt se promyje malým množstvím destilované vody.
12. Surový 2-brom-4'-methylpropiofenon (cas 1451-82-7) se použije pro další reakce. Teoretický výtěžek až 1530 g. Praktický výtěžek je téměř kvantitativní (výtěžek videa 94 %).

13. Výsledný produkt se ponechá v reaktoru.

Fáze 2. Metaminace.
FWmnYVug1q
1. Do reaktoru se nalije 6 l ethylacetátu.
2 . Reakční směs se míchá a zahřívá v plášťovém reaktoru na 30 °C pomocí topného systému.
3. Reakční směs se zahřeje na 30 °C. Směs se míchá, dokud se nerozpustí celé množství 2-bromo-4'-methylpropiofenonu (cas 1451-82-7).
4. Směs se rozdělí na dvě části. Míchání se zastaví. Reakční směs se ponechá k separaci vrstev. Spodní vrstva se vypustí přes spodní kohout reaktoru.
5. Zapne se míchadlo a najednou se přidá methylamin 40% aq 2 l.
6. Reakční reakce se přeruší. Směs se míchá po dobu 20 min, teplota se udržuje pod 65 °C.
7. Směs se míchá. Opakuje se krok 4.
8. Poté se směs zahřeje na 55 °C a zapne se vakuová vývěva reaktoru. Zapne se také vývěva chladicího kondenzátoru reaktoru.
9. Vakuum v reaktoru se vypustí. Všechno množství ethylacetátu nebo jeho větší část se vydestiluje.
10. Vakuumse odpaří. Vakuová pumpa se vypne. Do reaktoru se za stálého míchání přidá aceton.
11. Ventilátor se vypustí. Kyselina chlorovodíková (500 ml) se vloží do odkapávací nálevky a nálevka se nasadí na hrdlo reaktoru.
12. Kyselina chlorovodíkováse přivede do reaktoru. Kyselina chlorovodíková se za stálého míchání přidává po kapkách tak, aby bylo dosaženo pH 5. Malé množství (~2-5 ml) reakční směsi se vypustí ze spodního kohoutu reaktoru, aby se zkontrolovalo pH pomocí proužku pH indikátoru. Vzorek se nalije zpět do reakční směsi.
13. Vzorek se přelije zpět do reakční směsi. Poté se směs přelije do kbelíku a kbelík se vloží na 12 h do mrazničky.


Fáze 3. Filtrace.
1. Sestaví se a nainstaluje se vakuový filtrační systém (Nutscheho filtr, filtrační tkanina, vakuová pumpa).
2. Vakuová filtrace se provede pomocí vakuovéhofiltru. Zapne se vakuová pumpa.
3. Vakuová pumpa se zapne. Obsah kbelíku
z kroku 13 etap y 2 se vylije na Nutscheho filtr.
4. Vakuový filtr se vysuší. Směs se filtruje a lisuje, dokud se obsah nálevky nestane pevným.
5. Směs se přefiltruje. Na pevný produkt v nálevce se během filtrace v několika malých dávkách nalije studený suchý aceton.
6. V průběhu filtrace se do ná levky nalije suchýaceton. Aceton se přefiltruje. Krok 5 se opakuje, pokud pevná látka není bílá.
7. V případě, že je pev ná látka bílá, opakuje se krok 5. Bílý tuhý produkt 4-MMC se přesune do pyrexové misky k vysušení po filtraci.
8. V případě, že je produkt v bílé barvě, je nutné jej vysušit. Pyrexová miska s 4-MMC se umístí do suché dobře větrané teplé místnosti.
9. Produkt 4-MMC se vysuší do konstantní hmotnosti. Výrobek se pravidelně míchá a rozmělňuje, aby se zvýšila rychlost sušení.


Fáze 4. Rekrystalizace.
Krystalizace mefedronu (4MMC)
 
Last edited by a moderator:

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Nemělo by být odděleno od n-methylacetamidu?
Zdá se, že jeho reakce je špinavá, kolik dává ve srovnání s nmp nebo aromatickým rozpouštědlem?
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
N-methylacetamid by měl být rozpustný v acetonu, i když se mi nepodařilo zjistit, jak moc. Volná báze je skutečně černá a výsledný prášek se po přidání krystalizující směsi rozpouštědel změní na zelený (nezreagovaný keton?). Dá se předpokládat, že to není nejčistší postup.

Někteří přísahají, že jakákoli jiná reakce kromě reakce s použitím NMP jako rozpouštědla vede k mnohem, mnohem horším výsledkům v konečném produktu. Spíše rychlé opojení bez jakékoliv euforie.

Provedli jste GC-MS, abyste zjistili, zda ve výsledném prášku/krystalech nejsou nějaké nečistoty?
@G.Patton
@Marvin "Popcorn" Sutton
@William Dampier
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, pravděpodobně jste něco udělali špatně nebo vaše činidla nejsou tak dobrá. Ano, prováděli jsme GC-MS. 96,4 % 4-MMC
PwIN6e4125
 

Attachments

  • O3oSe5p21w.png
    O3oSe5p21w.png
    141.4 KB · Views: 708
  • cSwFUm3knr.png
    cSwFUm3knr.png
    138.9 KB · Views: 694
  • CK9TuZIvbg.png
    CK9TuZIvbg.png
    150.6 KB · Views: 676
  • QqtsoWa7vi.png
    QqtsoWa7vi.png
    137.4 KB · Views: 685
  • nKmNRGHgrx.png
    nKmNRGHgrx.png
    137.9 KB · Views: 677
  • It1n9eGuyQ.png
    It1n9eGuyQ.png
    146.6 KB · Views: 685
  • f4qQLPg9FT.png
    f4qQLPg9FT.png
    16.1 KB · Views: 664
  • z5Hjy1Xanu.png
    z5Hjy1Xanu.png
    64 KB · Views: 675

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Tuto reakci jsem zatím nezkoušel. Sledoval jsem video zveřejněné zde jodo-ketonová aminace. Tam jsem viděl, že volná báze je černá a prášek při přípravě ke krystalizaci změnil barvu. Možná byl černý proto, že jód je odcházející skupina na rozdíl od bromu.
Otázky k potvrzení:

1. Výše uvedené výsledky jsou z ethylacetátu jako rozpouštědla ?
2. Prováděli jste tuto reakci s EA a bromoketonem, vypadá volná báze jinak?
3. Z videa jsem si všiml, že krystaly z EA vypadají jako sklo, zatímco NMP jsou mnohem bělejší. 4. Četl jsem váš příspěvek o stereochemii 4-MMC, jak enantiomery S a R tvoří různě vypadající krystaly, jsou oba tyto krystaly stejně racemické?
4. Zaznamenali jste nějaký rozdíl v subjektivním účinku mezi EA a řekněme NMP v konečném produktu?

Děkuji za zveřejnění těchto výsledků.
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
22
Reaction score
19
Points
3
Můžete mi prosím dát odkaz na tento příspěvek?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Vlastně si to nepamatuji jistě. Pravděpodobně ano.
Ano, jedná se o racemické krystaly.
Produkt jsem neochutnal jako každý dobrý výrobce vína =).
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
8. Poté se směs zahřeje na teplotu 55
ve videu se jasně píše, že není třeba zahřívat. a tady někdo napsal, že se pak zahřívá na co, když směs sama dosáhne teploty ne vyšší než 65°.
 

Attachments

  • MtlodcWYiL.jpg
    MtlodcWYiL.jpg
    904.1 KB · Views: 627

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, 55 stupňů *C je potřeba k vakuovému odpaření rozpouštědel a přebytku methylaminu. Jedná se o volitelný postup.
4d1MKgRTyH
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Na tuto syntézu jsem velmi zvědavý, za několik dní budu mít možnost ji vyzkoušet, a tak mám několik otázek:
1. mohu v kroku 2, bod 10 místo acetonu použít IPA? Když použiji HCL 35-37% aq v kombinaci s Acetonem, je tam vždy hodně barvy, 1,4-Dioxan pomohl, ale je velmi drahý. Myslíte, že IPA bude fungovat?
2. Fáze 2, bod 5 říká, že se má přidat celý m40 najednou, zatímco bod 6 říká, že se má udržovat teplota pod 65 °C. Mohu teplotu kontrolovat postupným přidáváním m40, nebo nutně pomocí externí lednice?
3. Mám počítat reakční dobu (20 minut) od okamžiku, kdy dokončím přidávání m40?
4. Zajímalo by mě, proč je tak málo informací o syntéze 4MMC v ethylacetátu, když ani na začátku, ani v průběhu reakce není třeba směs zahřívat a samotný ethylacetát je velmi levný. Je to následováno nízkým výtěžkem/čistotou reakce?
5. Abych to zkrátil, byl by dobrý poměr 1 kg bk4, 2 l m40, 2 l ethylacetátu, nebo je lepší dát na každý kg bk4 1,5 l m40 a 2,5 l ethylacetátu?
 

little-flower

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Můžeme tuto reakci provést s 12% H202? Myslím, že je to možná dobré.""
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Umění může dělat
 

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Při použití hotového přípravku BK4 kolik bych ho měl dát za 2L m40?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
View previous replies…

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Měl jsem na mysli něco úplně jiného. Nevím, s jakým výsledným BK4 jste vyšli po dokončení 1. etapy. Chci začít od fáze 2 a nevím, kolik BK4 mám použít. Kolik vám vyšlo konečné množství po ukončení fáze 1.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Přibližně 1350-1450 g 2-bromo-4'-methylpropiofenonu z prvního stupně.
 

Rush-Benzo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
22
Reaction score
2
Points
3
Děkujeme vám za to.

Pokud to není problém, zeptám se ještě na jednu otázku. V kroku 2 bodě 9 říkáte, že se má destilovat alespoň polovina ethylacetátu, co to má dělat? V instruktážním videu je řečeno, že tento krok je nepovinný. Jeho vynecháním ztratím účinnost, kvalitu nebo mi to jen usnadní práci s menším objemem kapaliny?

Chystám se koupit výkonnou vakuovou pumpu, ze zvědavosti se zeptám, jak dlouho trvá destilace těchto 6 l ethylacetátu zahřátím na 55 stupňů?
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Podívejte se na video, pokud použijete 1 kg bk4, potřebujete 2 l ethylacetátu a 2 l methyloaminu.
Na videu tam prodávají 6 l haha.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
>>> V kroku 2 bodě 9 říkáte, že se má destilovat alespoň polovina ethylacetátu, co se tím myslí?
Je potřeba, aby vám vykrystalizoval mefedron.
>>>Jestliže ho vynechám, ztratím tím účinnost, kvalitu, nebo mi to jen usnadní práci s menším objemem kapaliny?
Destilovat budete v každém případě, je lepší to udělat v této fázi, abyste získali větší výtěžek při přidávání HCl.
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
dáš to na elektrický vařič a po promytí se odpaří 50% rozpouštědla, ale v tom videu je ještě spousta chyb. čistíš 1x voda + soda, pak 3x voda, pak odpaříš 50%, pak přidáš solfát hořčíku, abys neztratil produkt a okyselíš a to je vše. Mám podobné video na starém notebooku, kde místo ethylacetátu používají dcm. Podle mého názoru nemá smysl odpařovat, obešel jsem se bez toho a při syntéze nebyly žádné problémy.
 
Top