Syntéza mefedronu (4-MMC) v rozpouštědle NMP. Ve velkém měřítku.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Reakční schéma:
UeWf0vGO6N

Reagents:
  • 2-brom-4'-methylpropiofenon (cas 1451-82-7) - 5 kg;
  • n-methyl-2-pyrrolidon (NMP; cas 872-50-4) - 20 l;
  • 40% vodný roztok methylaminu (cas 74-89-5) - 8 l;
  • Benzen - 20 l;
  • aceton - 30 l;
  • vodný roztok kyseliny chlorovodíkové (HCl 36 %) ~ 1,5 l;
  • Destilovaná voda - 20 l;
  • Síran hořečnatý ( MgSO4);

Vybavení a skleněné nádobí:
  • Várkový reaktor 100 L, který je vybaven odkapávací nálevkou, horním míchadlem, teploměrem, systémem regulace teploty (chlazení) a zpětným chladičem;
  • Nálevka: 1;
  • pH indikátorové papírky;
  • několik kbelíků 25 l;
  • sud o objemu 100 l;
  • kádinka 2000 ml;
  • Zdroj vakua;
  • Váha;
  • Odměrný válec 1000 ml;
  • Skleněná tyčinka a špachtle;
  • Naběračky;
  • Nutscheho filtr;
  • Rotační odparka;

Syntetické postupy
1. Do dávkového reaktoruse nasype 2-bromo-4'-methylpropiofenon 5 kg nebo jiné surové množství 2-bromo-4'-methylpropiofenonu po halogenačních reakcích.
2
. Do reaktoru se nasype n-methyl-2-pyrolidon 20 l. Zapne se horní míchadlo a reakční směs se zahřeje na 40 °C.
3. V reaktoru se vytvoří reakční směs. Po dosažení teploty 40 °C se do reakční směsi nalije 40 % vodný roztok methylaminu 8 l a míchá se 20 min.
4. Reakční směs se přivede do reaktoru. Poté se do reakční směsi nalije destilovaná studená voda 20 l a míchá se několik minut.
5. V průběhu reakce se přidá roztok vody. Do reaktoru se nalije 15-20 l benzenu nebo jiného vhodného rozpouštědla a směs se několik minut míchá.
6. Do reaktoru se n alije 15 l benzenu nebo jiného vhodného rozpouštědlaa směs se několik minut míchá. Poté se míchadlo zastaví, směs se rozdělí na dvě vrstvy.
7. V případě potřeby se směs rozdělí na dvě vrstvy. Spodní vodná vrstva se vypustí přes spodní ventil reaktoru. Horní vrstva se odsaje do kbelíku a vysuší se nad MgSO4. Poté se suchý roztok přelije do dalšího kbelíku.
8. Roztok se přelije do dalšího kbelíku. Do reakční směsi se přidá ledový aceton 20 l a za stálého míchání se po kapkách přidává kyselina chlorovodíková (HCl 36 %), aby se dosáhlo pH 5,5-6.
9. V reakční směsi se přidá ledový aceton 20 l a kyselina chlorovodíková (HCl 36 %). Směs se vloží na 12 h do mrazničky.
10. Vykrystalizovaný hydrochlorid mefedronu se přefiltruje na Nutscheho filtru a vysuší na vzduchu. Výtěžek je 58 %.


Poznámka
NMP lze nahradit DMSO, DMF, sulfolanem.
 
Last edited by a moderator:

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Páni, vypadá to tak jednoduše. Kdybych chtěl jen meph, hrál bych si s tímto vzorcem ;)
 

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
Díky . Mám přístup k 2b3ch, ale tekutý. chápu, že už je v nějakém rozpouštědle, že?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
spíše ne, jedná se o kapalinu v čisté formě
 

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
Dobře, rozumím . takže to mám smíchat jedna ku jedné s dsmo?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Množství NMP 4:1 min. Pokud máte velký sud, můžete přidat proporce, je to lepší pro reakci.
Dobrý
 
Last edited by a moderator:

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
Nějakým způsobem uzavřete horní přívod a nechte methylamin vytéct, aby nedošlo k prasknutí nádrže, nebo je lepší nechat ho otevřený, nainstalujte pouze teploměr a míchadlo.
 

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
Není v tomto receptu uvedena špatná hodnota methylaminu? pro syntézu za tepla by ho nemělo být více než 8 l? Měl by být tento přebytek methylaminu při syntéze v nmp menší?
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Kolik konečného produktu nakonec získáte touto Syntéza přibližně podle tohoto receptu. Za kolik odchází na trhu neřezaný/čistý mefedron za kg? Jak velké je ziskové rozpětí mefedronu. Nemusí to být drobné přesně, ale přibližně.

Nemám žádné znalosti na trhu s mefedronem ve velkém měřítku. Dočetl jsem se, že je po něm také poměrně velká poptávka? Nemyslím pro uživatele, ale pro lidi, kteří si to kupují z vlastních důvodů ve větším množství.
 

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
Jedna otázka týkající se množství methylaminu použitého v této reakci. Stačí 8 l na 5 kg bk4? z mých výpočtů vyplývá, že je potřeba 14,8 litru.

Postup počítání: na 1mol bk4 potřebujeme 5mol methylaminu. 5kg bk = 5000g. 5000g / 227g = 22mol bk4. 22 mol x 5 = 110 mol methylaminu. 110mol = 3416,6g ... Udělal jsem 33% krát, protože 40% vodný roztok nikdy nemá tolik procent. Z 10353 g neboli 14790 ml vodného roztoku methylaminu vychází ...

těch 8l methylaminu je asi trojnásobek bk4. moje výpočty jsou s pětinásobným přebytkem ... stačí trojnásobek?
 
Last edited:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
160
Points
43
Otázka pro nooby;
musíme zachovat spodní vrstvu nebo tu výše uvedenou ? :x
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Poptávka a ceny závisí na objemu nákupů velkoobchodu se surovinami a na vašem regionu. Tato syntéza je vhodná pro výrobu ve velkých množstvích (tuna za měsíc a více).
 

Marocamora

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 4, 2022
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Pane Williame, prosím, vypadá mefedron velmi podobně jako kokain a má stejné účinky? A když se dá do jazyka, způsobuje to, že jazyk je jako kokain? děkuji.
 
View previous replies…

deploy

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 11, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Deals
2
Je to stimulant, ne anestetikum
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Ne, pokud se smíchá s licodainem nebo benzokainem, pak bude mít účinek jako kokain.
 

GaDjo

Don't buy from me
New Member
Joined
May 15, 2022
Messages
5
Reaction score
4
Points
3
Dobrý den,
Jsem začátečník a chci začít s touto syntézou. Poradíte mi, zda si mám prekurzory syntetizovat sám, nebo si je mám koupit (například na fischersci)? Chci malou výrobu, maximálně 20 g
 

GaDjo

Don't buy from me
New Member
Joined
May 15, 2022
Messages
5
Reaction score
4
Points
3
Pro krystalizaci potřebujete závěrečný krok. Dejte si prášek mefedronu na 70% ethanol/30% H2O (1g mefedronu na 3ml). Vařte. Chudé na krystalizační misky. Počkejte na odpaření ethanolu a vody. Získáte krystaly mef'.
Když budeš mít v roztoku více vody, budou tvé kameny větší.
(recept nalezen na /d/drugmanufacture, není vyzkoušen)
 
Top