MEFEDRONE

House M.D.

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2021
Messages
18
Reaction score
46
Points
3
D69jOFfew1

4-methylmethcathinone neboli mefedron je β-ketoamfetamin patřící do skupiny syntetických katinonů, nově vznikající skupiny designerských drog známých svými halucinogenními a psychostimulačními vlastnostmi a také potenciálem zneužívání. Drogy z této třídy sloučenin jsou známé tím, že vyvolávají stimulaci centrálního nervového systému, psychoaktivitu a halucinace. Výzkumná chemická látka, která byla poprvé vyvinuta jako analog MDMA v roce 1929, se nakonec stala populární mezi rekreačními uživateli drog v letech 2007-2009, kdy ji bylo možné zakoupit online na temných trzích.

POZADÍ A HISTORIE.
Podle Evropského monitorovacího centra pro drogy a drogové závislosti Saem de Burnaga Sanchez poprvé zaznamenal syntézu mefedronu ve francouzském lékařském časopise v roce 1929. Látka zůstala neznámou až do roku 2003, kdy ji znovu objevil undergroundový chemik "Kinetic".
V Izraeli se droga podobná mefedronu obsahující katinon prodávala legálně přibližně od roku 2004. Droga se nazývala "hagigat" a izraelská vláda ji nakonec zakázala. Kathinon byl upraven (nezávisle nebo možná s využitím znovuobjeveného vzorce společnosti Kinetic) a byl syntetizován nový legální produkt, mefedron. Několik začínajících podnikatelů rychle rozšířilo výrobu mefedronu a droga byla původně distribuována izraelskými webovými stránkami ve formě kapslí a označována jako Sub Coca nebo Neo-Doves. Izrael byl svědkem prvního masového trhu s mefedronem. Droga zde byla poprvé prohlášena za nelegální v roce 2008. Mefedron byl také chytře prodáván online prostřednictvím sociálních médií, temných fór a s reklamou objevující se na zadních stranách seriózních online zpravodajských kanálů. Skutečný chemický vzorec mefedronu zůstával skrytý, dokud nebyl odhalen na undergroundovém internetovém fóru. Tajemství bylo prozrazeno a do distribuce se rychle zapojily další země, přičemž Číňané napodobili výrobní proces a nakonec převzali výrobu. Větší konkurence snížila cenu a zvýšila dostupnost drogy.

Temný trh a pouliční slang: Meph, meow, meow-meow, m-cat, plant food, drone, bubbles, kitty cat.

Lékárenské/rekreační použití: Neo-Doves pilulky.

FARMAKODYNAMIKA A NEUROCHEMIE.
Mefedron reverzibilně mění konfiguraci dopaminového transportéru a dochází ke změně toku transportéru (DAT) a zvýšení koncentrace dopaminu v mezisynaptickém prostoru aktivací D2/D1/D3, ale bez ovlivnění VMAT2. Stimulace serotoninu zůstává pod silným tlakem dopaminu nenápadná, ale je stále přítomna díky aktivaci 5-HT2A, 5-HT1A, 5-HT2C, 5-HT2B (SERT) s nízkými hodnotami.
Mefedron lze konzumovat dlouhodobě, protože je inhibitorem zpětného vychytávání dopaminu (a serotoninu), takže mefedron neovlivňuje vezikulární ukládání, ale ovlivňuje pouze přenos monoaminů mimo plazmatickou membránu a naše tělo v reakci na to mění expresi receptorů a chrání je před nadměrnou chemickou stimulací. To vše vysvětluje adynamický a demotivační stav po chronickém zneužívání téměř všech psychoaktivních látek ovlivňujících DAT a SERT. DAT/SERT - 2.41.


Metabolity mefedronu.
  • nor-mefedron .
  • nor-dihydromefedron.
  • 4-karboxy-dihydromefedron.
  • hydroxytolyl-mefedron.
  • nor-hydroxytolylmefedron.
3b6nH9sUXZ

HLAVNÍ FYZIKÁLNÍ ÚČINKY.
Obecně se popisuje jako intenzivnější stimulant než MDMA, poskytující větší euforii, ale s poněkud menším empatogenním pocitem a kratší délkou "návalu". Často je uváděn jako velmi "ďábelský", s tendencí způsobovat uživatelům opakované předávkování v průběhu zážitku.

Pozitiva:
- Psychická a fyzická stimulace;
- Euforie, zlepšení nálady;
- Pocit empatie, otevřenosti;
- Zvýšení společenskosti, touha mluvit s ostatními;
- Příjemné spěchání.

Neutrální:
- Celková změna vědomí (jako u většiny psychoaktivních látek);
- Snížení chuti k jídlu;
- Rozšíření zornic;
- Neobvyklé tělesné pocity (zrudnutí v obličeji, zimnice, husí kůže, tělesná energie);
- Změna regulace tělesné teploty;
- Pocení;
- Zvýšení srdeční frekvence a krevního tlaku.

Negativní:
- Silná touha po opětovném podání dávky, touha znovu dosáhnout počátečního euforického návalu;
- Nepříjemné změny tělesné teploty (pocení/chlad);
- Bušení srdce, pocit bušení srdce;
- Zhoršená krátkodobá paměť;
- Nespavost;
- Napjaté čelistní svaly, skřípání zuby (trismus a bruxie);
- Svalové záškuby;
- Nystagmus;
- Závratě, točení hlavy, vertigo;
- Zúžení cév;
- Při insuflaci: bolest a otok nosu a krku, zánět vedlejších nosních dutin.


IkGrQnjAa7
KLINICKÉ ÚČINKY A PSYCHICKÉ PROJEVY.
V případě předávkování končetiny modrají a objevují se příznaky jako bolest na hrudi a paranoia. Mefedron není absolutně vhodný pro chronické užívání, i když nezpůsobuje výraznou toleranci k neurotransmiterům. Změny v psychice jsou možné, ale vratné. Během užívání trpí paměť a duševní stav se stává paranoidním. Za zmínku stojí také vliv mefedronu na kůži a její přídatné orgány - v důsledku výrazného neustálého spasmu cév se snižuje syntéza kolagenu, což ovlivňuje kůži vizuálně. Kardiovaskulární systém trpí dlouhodobým využíváním svých zdrojů v důsledku mefedronové stimulace adrenergních receptorů, mefedron však nemá přímou kardiotoxicitu způsobenou metabolity, jako je MDMA nebo kokain. Nedostatek vedlejších účinků s nízkým tolerančním potenciálem činí z mefedronu drogu, která způsobuje silnou závislost.

DÁVKOVÁNÍ A ZPŮSOBY UŽÍVÁNÍ:
LD 50 pro člověka odpovídá ≈ 120 mg/kg.

Perorální podání:
Lehké: 50 - 100 mg.
Běžné: 100 - 200 mg.
Silné: 200 - 300 mg.

Při perorálním užívání mefedronu se vyskytují určité obtíže, které se častěji omezují na kvalitu přípravku. Jedinou nevýhodou tohoto způsobu užívání je, že je zapotřebí velké množství látky. Jde o cytochromy P450, které provádějí hlavní metabolismus mefedronu a k dosažení prahového účinku bude potřeba o něco větší množství ve srovnání s intranazální metodou. Existují kombinace perorálního mefedronu s metylonem, "bratrancem" MDMA. Taková kombinace může výrazně snížit spotřebu mefedronu, a tím minimalizovat střevní vedlejší účinky a také prodloužit euforickou část tripu.

Intranazálně.
Lehké: 30-75 mg.
Běžné: 75-180 mg.
Silné: 180-270 mg.
Předávkování: 270+ mg.


Nejběžnější způsob užití mefedronu je intranazální. Dávka u uživatelů s průměrnou tolerancí k látce je obvykle vysoká a pohybuje se v rozmezí 250-400 mg. Tento způsob způsobuje trauma nosní sliznice a při konzumaci vyvolává závažné nepříjemné pocity. Aktivní účinek látky je krátký a doba celkového působení nepřesahuje dobu trvání 30 minut.

Intravenózní.
Lehká: 25-50 mg.
Běžná: 50-125 mg.
Silná: 125-180 mg.
Předávkování: 180+ mg.


Intravenózně užívá mefedron asi 20 % uživatelů.

DOBA TRVÁNÍ:

Perorální.

Celková: 2 - 5 hodin.
Nástup: 00:15 - 00:45.
Nejsilnější: 01:00 - 02:00.

Intranazálně:
Celkem: 1 - 3 hodiny.
Nástup: ~00:05.
Nejsilnější: 00:10 - 00:45.

Intravenózní:
Celkem: 2 hodiny.
Nástup: 30 sekund.
Nejsilnější: 00:05 - 00:50.


INTERAKCE
Metfedron je metabolizován jaterním enzymem CYP2D6 a eliminační poločas mefedronu - 70 minut. Maximální plazmatická koncentrace mefedronu - 52 minut.

Nedoporučuje se kombinovat s dalšími látkami z této skupiny: kofein, Ritalin, amfetamin, kokain, a-pvp a stejné typy drog
Nedoporučuje se kombinovat se stimulačními psychedeliky: DO*, 25-Nbome, 2C*.
Nedoporučuje se kombinovat s léky proti bolesti, zejména s tramadolem
Nedoporučuje se kombinovat s antidepresivy
Nedoporučuje se kombinovat s euforetiky:
Nedoporučuje se kombinovat s "pomalými" drogami - heroin, metadon, butyráty, alkohol.

AnZt0WRF46

ZÁVISLOST.
Bylo zjištěno, že při chronickém zneužívání mefedronu existuje možnost vzniku fyzické závislosti. Většina příznaků, které jsou spojeny s abstinenčním syndromem u mefedronu, se zdá být převážně psychické povahy. Pozorování, že osoba má občasná období extrémní energie, společenskosti, přátelskosti, a dokonce možné psychózy, po nichž následují abstinenční příznaky, naznačuje velmi závažný případ zneužívání drogy. Vzhledem k omezeným vědeckým poznatkům o této látce neexistuje žádný standardní léčebný plán určený speciálně pro závislost na mefedronu a návykových látkách. Při užívání drogy dochází k pocitu celkové stimulace a euforie, stejně jako ke zlepšení nálady a kognitivních funkcí. Účinky drogy vznikají v důsledku toho, jak ovlivňuje centrální nervový systém, kde jsou řízeny vzorce pohybu a odměny. Jak intenzivní budou vaše příznaky, bude souviset s tím, jak dlouho budete látku zneužívat. Neexistuje žádný stanovený časový plán, jak se mefedronu vyhnout, ale předpokládá se, že existuje podobnost s abstinenčním plánem jiných stimulačních drog. Přesná časová osa bude záviset na délce užívání a dávkování při chronickém užívání.

Návyky chronických uživatelů mefedronu:
✓ potíže se spánkem;
✓ svalové kontrakce;
✓ vidění a slyšení věcí, které tam nejsou;
✓ potřeba užít více mefedronu k dosažení stejného účinku;
✓ závislost;
✓ finanční a sociální problémy.


Příznaky závislosti.
  • Stává se letargickým a potřebuje více spánku než obvykle.
  • Zvýšení chuti k jídlu.
  • Apatie a deprese.
  • Živé sny.
  • touha po užívání mefedronu.
  • Extrémní úbytek hmotnosti.
  • náhlý pláč.
  • Agresivita.
  • Úzkost.
  • Krvácení z nosu.
  • Čichání.
  • Vyrážky.
  • nevolnost.
  • Bolesti hlavy.
  • Změny nálady.
UPDQ15W4SA

PODPORA.
  • L-karnitin (levokarnitin) - 1000 mg hodinu před užitím mefedronu a 1000 mg po něm .
  • Kyselina alfalipoová - 250 mg hodinu před užitím drogy a 250 mg po něm .
  • Vitamin C - 1000 mg jednou denně cestou a může být také do 3 dnů po ve stejném dávkování.
  • L-tryptofan a L-tyrosin jsou aminokyseliny a prekurzory serotoninu a dopaminu. Užívejte jednou denně L-tyrosin 1000 mg ráno, L-tryptofan 500-1000 mg večer 30 minut před očekávaným spánkem. Užívejte během tří týdnů, začátek užívání je nejdříve 72 hodin po posledním užití euforizujících stimulantů.
  • Doplňky stravy s hořčíkem. Používejte citrát hořečnatý. Denní dávka hořčíku je 330 - 450 mg, mefedron ji však snižuje.
LÉČBA PŘEDÁVKOVÁNÍ.

Rizika
.
  • Tachykardie a poruchy srdečního rytmu .
  • Gangréna .
  • Zvýšený krevní tlak Krvácení do mozku .
  • Těžký vazospasmus: infarkt a ischemická cévní mozková příhoda .
  • Kritické zvýšení tělesné teploty .
  • Rabdomyolýza (destrukce svalových vláken) a selhání ledvin .
  • Křeče a změna poranění vědomí.
Symptomy: Příznaky, které se projeví v důsledku úrazu.
  • Nevolnost a zvracení.
  • Hojné pocení a zimnice.
  • Mimovolní stahy svalů těla a obličeje, grimasy.
  • kritické zvýšení tělesné teploty (38-39 C).
  • silná bolest hlavy.
  • tlaková a pálivá bolest na hrudi.
  • Křeče.
  • ztráta vědomí.
  • poruchy srdečního rytmu.
  • děsivé halucinace, panika a psychóza.
  • zástava dýchání a srdeční činnosti.
PRVNÍ POMOC .
  • Zavolejte místní záchrannou službu .
  • Vyloučit jakoukoli fyzickou aktivitu, pacienta položit se spuštěnými dolními končetinami jako do polosedu .
  • Zajistěte čerstvý vzduch, odstraňte omezující oděv, uvolněte kravatu a rozepněte opasek .
  • Změřte krevní tlak, frekvenci a rytmus pulzu, tělesnou teplotu. Při vysoké teplotě fyzikální metody ochlazování: Nepřikrývejte se dekou, otírejte tělo teplou vodou .
  • V případě křečí: Pokuste se pacienta otočit na bok, rukama mu přidržujte hlavu, aby nedošlo k poranění. V době křečového záchvatu je to přísně zakázáno: Zkuste pacientovi otevřít ústa, rozpojit čelist, vypláznout jazyk .
  • Při nástupu klinické smrti se provádí resuscitace.
Léky primární volby- prioritněbenzodiazepiny.
  • Diazepam - 10 -15 mg pod jazyk (Neorelium, Valium, Stesolid).
  • Clonazepam - 1 mg pod jazyk
  • Nitrozepam - 10 mg pod jazyk (Mogadon, Imeson, Novanox)
Vysoký krevní tlak a bolest na hrudi .
  • Labetalol 100 - 200 mg (Ipolab, Ascool, Labenon, Betarl, Trandate)
Velmi častá a nepravidelná srdeční frekvence.
  • Metoprolol 25 mg - pod jazyk (Lopressor, Metodura, Prelis, Apo-Metoprolol, Egilok)
Použití neselektivních beta-blokátorů ke snížení srdeční frekvence se nedoporučuje .
 
Last edited by a moderator:

eps0n

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
11
Reaction score
9
Points
3
Intravenózní dávkování je vyšší než intranazální? Je to tak správně? Máte pro to nějaký zdroj?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Autor zřejmě zaměnil intravenózní a nazální způsob podání. Zde je uvedeno bezpečnější a funkčnější dávkování:

1. Pro intravenózní
Light: 25-50 mg.
Běžná: 50-125 mg.
Silné: 125-180 mg.
Předávkování: 180+ mg.

2. Pro nosní
Lehké: 30-75 mg.
Běžná: 75-180 mg.
Silné: 180-270 mg.
Předávkování: 270+ mg.

Napíšu správě, aby to napravila.
 

pawholandesa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 2, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Co má lepší účinek a nejsilnější závislost? Mefedron nebo metamfetamin?
 

sleeplessmania

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 6, 2022
Messages
23
Reaction score
35
Points
13
Subjektivní varianta se od každého jednotlivce liší v mnoha aspektech, které by mohly změnit vnější income...
Napříkladzávislost, která je zmiňována vedle síly , se bude také velmi lišit, kde uděláte hranici mezi závislým a nezávislým jedincem? Byl by závislý člověk také závislý, nebo závislý člověk závislý na některé ze zmíněných látek?

Osobní zkušenosti s oběma látkami však mohu popsat.
Mefedron
Je největší euforie a nejpříjemnější látka, kterou jsem kdy udělal, ani bych ji nenazval stimulantem. Z definice sice spadá do kategorie stimulantů díky postižení monoaminových receptorů, nicméně subjektivně vzato nikdy nebyl tak stimulující ve srovnání například s 3-CMC, MDPHP, A-PVP, A-PiHP, A-PHP, Hexenem nebo racemickým amfetamin sulfátem. Potěšení se při podávání této látky tlačí do vaší reality a bude vás pronásledovat po zbytek života. Donutil mě zapomenout i na existenci dextrometamfetaminu.

Dextrodesoxyefedrin [dextrometamfetamin].
Užíval jsem pouze dextro entanoimer methylamfetaminu je to déle trvající ne-rush relaxační pohodlné high, ale euforie a potěšení nebude tak vlezlé a instantní jako u mefedronu, ten vás donutí dělat zcela náhodné akce a práce, rozložit sestavování věcí, které pracují kvůli odměně, která je extrémně znásobena, pokud jste pod jeho vlivem, zkrátka vás donutí dělat věci, které se budou cítit odměnitelné, což je extremified.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63

Pawholandesa, podle nedávných analytických retrospektivních studií je metamfetamin návykovější než mefedron. Metamfetamin v ekvivalentních dávkách při stejném způsobu podání má zpravidla silnější účinky.

 

pawholandesa

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 2, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
A jak je to s kvalitou cesty?
Je zvláštní, že v SNS není metamfetamin a v těchto zemích je spousta mefedronu. Jak je to možné, když je pervitin návykovější než mefetamin? Jaký je důvod této obliby?
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Pokud jde o CIS, bohužel nemám žádné informace o kvantitativních analytických údajích týkajících se výskytu metamfetaminu a mefedronu v této oblasti.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Kladu si otázku, jak je možné, že existuje poměrně hodně lidí (jako jsem já), kteří z mefedronu mají jen vedlejší účinky, žádnou euforii ani stimulaci CNS, jen zvonění v uších, poskakující srdce a špatnou vazokonstrikci (zdá se, že to přichází u všech kationů). A to i při dávkách daleko za známými záchrannými limity.
Určitě to není na kvalitě nebo čistotě odebraných vzorků 4-MMC, to je ověřené a ostatní uživatelé si při jeho užívání v podstatě trhali oblečení a později z toho byli nadšení.
Ale já z MDMA také moc nemám. Mírná stimulace. Nervy drásající vizuální zkreslení a to je vše.
Je to trochu divné, protože Crystal Meth nad určitou prahovou hodnotou působí na všechny v podstatě stejně.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Zkuste mefedron užívat perorálně ve vyšších dávkách.
Metamfetamin je stejně silnější látka.
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Tyto zprávy jsou skutečně vynikající. Děkuji vám za ně.
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Mefedron (4-MMC, 4-methylmethcathinone) - organická chemická sloučenina, derivát katinonu. Používá se jako stimulant a empatogen. Komerčně dostupný ve formě krystalů, prášku, tablet nebo kapslí, obvykle jako hydrochlorid nebo síran tohoto aminu.
 

etapok

Don't buy from me
New Member
Language
🇭🇺
Joined
Aug 27, 2024
Messages
2
Reaction score
5
Points
3
jednou jsem Ived 0.6 idk co krystal, ale bylo to v 2013.... v jednom záběru, 100+ml vody.... okamžité hlasy jako 500+ lidí kolem sebe mluví, hlava mi poskakovala , cítil jsem se opravdu dobře asi 2secounds, obraz jsem viděl, jako by šel nahoru a dolů, jako velmi vysokou rychlostí... pak najednou jsem dostal paranoiu, vstát, necítil jsem nohy, pak jsem spadl do země, jako bych byl upuštěn .... snažila jsem se vyběhnout z pokoje, dvakrát jsem se cítila dole, jako bych byla upuštěna, pak jsem prošla skleněnými dveřmi, vypadly mi zuby, byla jsem pořezaná na ruce a na krku/hlavě, ale okamžitě jsem se zase cítila pod kontrolou, žádná paranoia, jen vztek a opravdu vysoká.....bylo to, jako bych byla v kontaktu s jiným světem. opravdu špatný zážitek. píšu to jen proto, že jsem málem zemřela, pak jsem to nemohla nikomu říct.
Nedoporučuji to, je to zázrak, že jsem přežila.

pak moji příbuzní zavolali záchranku, snažili se mi pomoct, já se nenechal , pak do mě kopali, já jim to vrátil, zavolali policii, přijelo 4policejní auto :D snažili se mě uklidnit, byl jsem celý od krve, řekl jsem policajtům, že jsem s tou záchrankou nejel, jen s policajtama, ale oni se mě snažili donutit, pak mi násilím píchli 2 nebo 3 dávky uspávadel... probudil jsem se v nemocnici.

Nezkoušejte to prosím, tohle byla opravdu špatná zkušenost, přestala jsem iv v roce 2014 , jen orálně/nasálně/kouřit.
Tráva je nejlepší^.^
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Děkujeme, že jste se podělili o své zkušenosti. Rychlost nástupu a intenzita účinků jsou orientační, což přímo závisí na způsobu podání. Intravenózní podání je nebezpečné
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Děkujeme, že jste se podělili o své zkušenosti. Rychlost nástupu a intenzita účinků jsou orientační, což přímo závisí na způsobu podání. Intravenózní podání je nebezpečné
 

etapok

Don't buy from me
New Member
Language
🇭🇺
Joined
Aug 27, 2024
Messages
2
Reaction score
5
Points
3
Myslím, že ztráta krve při zranění skleněnými dveřmi mi zachránila život... vyteklo hodně krve , krevní tlak klesl a spousta věcí taky vyšla ven.
 
Top