Chlorid rtuťnatý alternativa

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Chlorid rtuťnatý (CAS 7487-94-7) je v Číně zakázán, takže se dost těžko shání.

Je dusičnan rtuťnatý možnou alternativou pro P2P -> Meth prostřednictvím metody Al/Hg?

Pokud tomu dobře rozumím, dusičnan rtuťnatý lze použít s větším množstvím vody a je možné ho také zahřát, aby měl větší koncentraci.

Zdá se, že existují dva dusičnany rtuťnaté, CAS 10045-94-0 a CAS 7783-34-8, a uvádí se, že ten druhý je špatný druh, proč by to nemohlo fungovat?
 

Mr Gargamel

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2023
Messages
7
Reaction score
5
Points
3
OFC můžete použít dusičnan rtuťnatý...
Já jsem jen koupil elementární rtuť a rozpustil ji v kyselině dusičné (6 ml/1 g), pak jsem vyrobil amalgám pomocí vody.
25g hliníku + pak dovnitř kápnu 2ml svého roztoku dusičnanu rtuťnatého a pak s tím občas zatřepu 5-10 minut nebo dokud to nezačne pěkně bublat a nezačne se to červit.
Pak amalgám decentrovaně zaliji a dvakrát propláchnu vodou z vodovodu, abych se zbavil zbylých volných rtuťnatých solí (použiji kovové sítko, aby hliník s vodou nespadl).
u mě to funguje velmi dobře.
Ujistěte se, že jste hliníkovou fólii předtím rozemleli, opravdu to pomáhá amalgámu pracovat rychle.

při výrobě amalgámu buďte opatrní na toxický aerosol, zkuste použít malý kondenzátor s vatovým polštářkem na konci, aby se toxický aerosol pohltil.

Ujistěte se, že se amalgám správně amalgamuje (viz pěkné bublinky pěnící nad vodou), nespěchejte a nenechte ho ani zdivočet.
Přeji hodně štěstí.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Chlorid galia a jód
 

Mr Gargamel

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2023
Messages
7
Reaction score
5
Points
3
Funguje gallium při redukci p2p stejně dobře jako rtuť ?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Záleží na tom, ale bez jódu je to k ničemu.

Taky není tak exotermický a nezničí ti za x času celou fólii jako hg. Musím ale zmínit, že jsem to dělal s ultrazvukem.
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Chlorid rtuťnatý si můžete koupit v Číně, ale je velmi drahý. Za 100 gramů stojí 980 jüanů.
 
Top