Extrakce metadon hydrochloridu z perorální 1mg/1ml UK

Diziet Sma

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Snažím se extrahovat/separovat API (účinnou farmaceutickou látku|) Methadone Hydrochloride z perorálního přípravku 1mg/1ml.

Kde mám sídlo, je to zeleně zbarvený středně hustý sirup.

Existuje mnoho společností, které vyrábějí podobné produkty s různými složkami.

Nebudu jmenovat společnost, ale toto je seznam pomocných látek.

Seznam pomocných látek
PropylenglykolPh. eur
MethylhydroxybenzoátPh. Eur
PropylhydroxybenzoátPh. Eur
Tekutý maltitolPh. Eur
Karamel E150
Patentní modř V (E131)
Čištěná voda


Může mi někdo pomoci s kompletní extrakcí v detailu? Mám celkem základní zkušenosti, ale hodně jsem toho přečetl. Koupil jsem si základní věci - sep nálevky, vakuovou filtraci, destilační přístroj atd. A rád si koupím cokoliv, co bude potřeba k této extrakci/separaci.

Byl bych velmi vděčný za kompletní postup, ale i dobrý začátek bych velmi ocenil.

Děkuji.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Metadon hydrochlorid je ve formě rozpustné soli. Na rozdíl od báze metadonu.
Můj tým vyrábí metadon a čistí přes bázi.
Báze má krystalický vzhled, který je ve vodě nerozpustný! Jak vidím proces získávání metadonu z vašeho sirupu?
Zředil bych 100 ml vašeho sirupu ve vodě (asi 800 ml) a přidal koncentrovaný roztok louhu na 11-12 PH.
Zchladil bych a odfiltroval z krystalické sraženiny.
Krystalickou sraženinu bych rozpustil ve vroucím methanolu a přefiltroval (co se nerozpustilo, tyto nerozpustné soli bych vyhodil), methanol bych dal do mrazáku a krystaly extrahoval za den. krystal má základní tvar. Chcete-li jej převést na hydrochlorid ... musíte rozpustit 100 mg báze ve 2 ml methanolu a přidat kyselinu chlorovodíkovou na PH 5-6 a nechat v mrazáku. Po jednom dni ji vyjměte z mrazáku a rozdrťte hydrochlorid - a opláchněte ledovým acetonem.
 

Diziet Sma

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Páni, moc děkuji za odpověď - to je přesně to, co už dlouho hledám. Někoho, kdo skutečně ví, o čem mluví, a neuvádí miliardu důvodů, proč je to hloupý nápad. Jen přímá fakta a produktivní informace. Ještě jednou děkuji.

Až to budu moci asi za týden vyzkoušet, určitě budu mít další otázky ohledně podrobností postupu, doufám, že jste stále k dispozici.

Mnohokrát děkuji - Diziet.
 
Top