Syntéza metamfetaminu. Leuckartova metoda z P2P.

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Reakce probíhají podle schématu 1
0mF57sWthx

Činidla a materiály.

  • 1-fenyl-2-propanon (P2P) 5,4 ml;
  • N-methylformamid 13,4 ml;
  • Síran sodný (Na2SO4);
  • Kyselina chlorovodíková (14% aq HCl) 32,1 ml nebo 20 ml 44% kyseliny sírové H2SO4;
  • DCM 100-150 ml;
  • Hydroxid sodný (NaOH) 9,6 g v 24 ml H2O;
  • Hydroxid sodný (NaOH) 7,5 g v 30 ml H2O;
  • Ethanol 88% 10-15 ml;
  • Destilovaná voda 100 ml;
  • Diethylether 5-10 ml;
  • aceton 5-10 ml;
  • Plynný chlorovodík (HCl);
  • Baňky;
  • Kádinky;
  • zpětný chladič;
  • Generátor plynného chlorovodíku;
  • ohřívač;

Provedení syntézy

Do P2P se přidá N-methylformamid, připojí se zpětný chladič. Směs se zahřeje na 165-170 °C a při této teplotě se refluxuje 36 hodin.

Výchozími složkami jsou N-methylformamid a P2P. Obr. 1

GnEO7d6G9D

Směs N-methylformamidu a P2P. Obr. 2

ZFHPSwT7rk

Reakční hmota dosáhne teploty 160 °C. Obr. 3

6iLKxDe0u5

Reakční hmota po 1 hodině zahřívání při uvedené teplotě. Obr. 4

KGi8RnyT2P

Reakční hmota po 18 hodinách zahřívání při zadané teplotě zčervená. Obr. 5

QPSmqKuMl6

Po 36 hodinách se reakční směs ochladí na pokojovou teplotu. Poté se přidá 9,6 g hydroxidu sodného rozpuštěného ve 24 ml vody a reakční směs se za intenzivního míchání 2 hodiny refluxuje. Dochází k výraznému uvolňování methylaminu nebo amoniaku, a to i po naložení 5 gramů!!! Obr. 6

Tc4NMhYgBk

Po 2 hodinách varu se reakční směs ochladí na pokojovou teplotu a rozdělí se na různé vrstvy. Obr. 7

YnXh4fmrVs

Vodná vrstva se vyloučí. K červené organické vrstvě se přidá 32,1 ml kyseliny chlorovodíkové (14% aq HCl) nebo 20 ml 44% kyseliny sírové H2SO4. Obr. 8

KPupFWhod6

Směs se vaří pod zpětným chladičem po dobu 2 hodin. Po varu se barva při působení kyseliny chlorovodíkové změní na tmavě zelenou, zatímco při působení kyseliny sírové zůstane hnědá. Obr. 9
SfZFdgAQJR

Poté se roztok ochladí na pokojovou teplotu. Požadovaná vodná vrstva se oddělí a organická vrstva se dále promyje vodou. Přidá se roztok NaOH (7,5 g ve 30 ml vody). Po přidání zásady se barva opět změní na hnědou. Obr. 10
G7Y0GR12uP

Metamfetamin se z vodné vrstvy extrahuje několika dávkami DCM. Obr. 11

Ezcdl16iOo

Vrstva DCM se vysuší bezvodým síranem sodným a přefiltruje přes papírový filtr. Obr. 12

6wSpQiT7fI

DCM se vydestiluje při teplotě 90 °C. Obr. 13

JI8MBwydR9

V baňce zůstane hnědý olej volné báze s charakteristickým aminovým zápachem. Obr. 14

7k89Wt1HSZ

Získaná volná báze se rozpustí v ethanolu a nasytí se chlorovodíkem, až se dosáhne silně kyselé reakce. Barva roztoku by se měla rovněž změnit na malinovou. Obr. 15

EIAku1oqVh

Vzniklý roztok se odpaří do krystalizace. Nakonec se získá hnědá hmota. Obr. 16

BGZ2liASNR

Následně je hmota plně vykrystalizována. Obr. 17

VBDPeA1ZJN

K získané krystalizované hmotě se přidá malý objem diethyletheru a přenese se na porézní filtr. Pouze jedno promytí diethyletherem nevede k získání čistého produktu. Obr. 18

SLylfgnHTd

Další promývání ani silně ochlazeným acetonem neposkytuje absolutně čistý produkt a vede ke značným ztrátám v důsledku jeho vysoké rozpustnosti. Obr. 19
BgKSrh7EF9

Konečným práškovým produktem je hydrochloridová sůl metamfetaminu. Obr. 20
BketJ3paT6

Vzhledem k tomu, že konečný produkt je i přes použití původně přečištěného P2P silně kontaminován, doporučuje se na základě analýzy získaných údajů (zejména u větších objemů náplně 50 g P2P a více) povinná parní destilace získané báze bez metamfetaminu po extrakci DCM. To pomůže zabránit významným dodatečným ztrátám. Na základě provedených experimentů je navíc třeba poznamenat, že hydrolýza kyselinou sírovou je výhodnější a na rozdíl od kyseliny chlorovodíkové zabraňuje jejímu odpařování během varu.

Výtěžek hydrochloridu (hydrolýza kyselinou chlorovodíkovou) po promytí diethyletherem a acetonem je 2,3 g, tj. 30,8 %.
Výtěžek hydrochloridu (hydrolýza kyselinou sírovou) po promytí diethyletherem a acetonem je 2 g, tj. 30 ,8 % .4 g nebo 32,1 %.
Při použití destilace volné báze vodní parou po odstranění DCM je výtěžek volné báze 2,3-2,4 g nebo 38,3-40 %.

Následný výtěžek hydrochloridu je 2,7-2,8 g nebo 36,2-37,5 %.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Leukart je tak jednoduchý, ale výtěžnost je naprosto odpadová.

Kdyby lidé přišli na to, jak zvýšit výtěžnost, velmi by to pomohlo komunitě tajné chemie.

Podle všeho lze jako katalyzátor použít chlorid hořečnatý, co jsem vyčetl na internetu, možná to pomůže výtěžkům o pár procentních bodů.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Provedli jsme vlastní experimenty a nyní můžeme s jistotou říci, že o výtěžnosti existuje zpráva o syntéze.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Odpusťte mi mou lenost, ale předpokládám, že ta zpráva je v sekci amfetamin? Podívám se tam, až tohle dočtu.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Krátký přehled: Chemie a chemická technologie v chemickém průmyslu: Stručný přehled: Pokrok v syntéze aminů pomocí Leuckartovy reakceby Qasim Umar a Mei Luo

Tady to máte, obrovské zvýšení výtěžnosti a také rychlosti.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Jsem úplný začátečník, ale když se dívám na článek, mají tam část, kde je uvedeno, kolik použili ketonu, kyseliny mravenčí a katalyzátoru.

Zápis, který použili, mě zmátl. Měli 3,00 mmol, přesně jak je napsáno, pro keton 15 mmol pro kyselinu mravenčí nebo mravenčan amonný, nedíval jsem se pozorně, a pak 15 mmol katalyzátoru.

Mohli byste mi vysvětlit, proč použili 3,00 mmol, když pro jiné činidlo použili právě 15 mmol, a ne 15,00?
 

The_Real_Gus_Fring

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 15, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Nerozumím žádnému z těch nesmyslů v tom článku, prosím, rozeberte to. Také jak vysoký je u toho výtěžek, jaké chemikálie je třeba použít a jak rychle se tím hovno urychlí? Pokud je to možné, tak prostě udělejte schéma plz.
 

jackofspades

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 9, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Nemám po ruce odkaz, ale mezi archivy Rhodia jsem se dočetl, že použití Deanovy Starkovy pasti naplněné vodou zvýšilo yeild. Odstraňováním vody při jejím vzniku, ale udržováním plné pasti se dosáhlo lepšího výsledku.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Mohu znát váš obr. 9 vařte pod refluxním kondezátorem po dobu 2 hodin. Jaká je teplota?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Dobrý den, pane. Nemohu sehnat N-methylformamid. Máte jiný materiál, který může nahradit N-methylformamid?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Není to osoba, na kterou jste se ptali, ale našel jsem možné řešení, pokud se vám podaří najít chemickou látku.

N methylacetamid. Nemůžete ho jen tak nahradit, musíte hydrolyzovat NMeAcet za vzniku kyseliny octové a methylaminu, izolovat methylamin, zreagovat s kyselinou mravenčí, zahřát a pak máte NMF.

Jako náhradu NMF můžete použít methyalmin a kyselinu mravenčí dohromady, protože fungují methylamoniové soli nebo amid.
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
U nás mohu získat roztok methylaminu a methylamoniové soli. Co je to NMF?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Pokud si text pozorně přečtete, bude vám to muset přijít na mysl. Jeden tip:
Je to jedna z hlavních složek.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Vzato na vědomí s poděkováním
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Jaký je poměr?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Četli jste začátek tohoto vlákna? Udělejte to prosím pozorně, je tam napsáno vše.
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Ano, pane, přečetl jsem vše... ale stále nemohu pochopit, jakým materiálem nahradit N-methylacetamid. Možná se to musím naléhavě naučit... protože mám 20 malých p2p.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Pokud máte přístup k methylamoniovým solím, alias mravenčanu methylaminu, nic jiného opravdu nepotřebujete. Můžete začít.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
To je chlorid methylamonný.

V tomto případě jej lze použít, ale ne přímo.

Chlorid byste museli odstranit pomocí alkalické báze, pak se domnívám, že tento roztok použijete v reakční nádobě, nebo přihodíte trochu kyseliny mravenčí a zahříváte, dokud se neodstraní veškerá voda, a pak v reakci použijete vytvořený n methylformamid.

Funguje i mravenčan methylammonný nebo n-methylformamid, ale ne methylamin hydrochlorid, což je to, co jste napsal.
 

situ1984

Don't buy from me
Member
Joined
May 14, 2023
Messages
17
Reaction score
0
Points
1
Děkuji, je to pro mě velmi užitečné. Můžete mi pomoci vytvořit další podrobný postup pro kyselinu jodovou a efedrin? Chci začít jednoduše.
 

situ1984

Don't buy from me
Member
Joined
May 14, 2023
Messages
17
Reaction score
0
Points
1
Děkuji, je to pro mě velmi užitečné. Můžete mi pomoci vytvořit další podrobný postup pro kyselinu jodovou a efedrin? Chci začít jednoduše.
 
Top