Syntéza methcathinonu (efedronu/βk-methamphetaminu)

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Chemické látky:
KMnO4 [manganistan draselný] - prodává se v obchodě "Sears" v modré lahvičce. (Katalogové číslo 4234415)
Používá se k odstraňování železa z vodních filtrů.
Pseudoefedrin HCl - Sežeňte si krabičku 96 tablet 'Equate' z Wal-Martu, nebo se hodí Sudafed.
Isopropyl Alcohol [Isopropyl 70% Rubbing Alcohol] - Jakýkoli obchod s potravinami nebo lékárna.
Kyselina chlorovodíková [HCl] - Prodává se jako "kyselina mořská".
Aceton - Prodává se v každém železářství nebo obchodě s barvami.
Destilovaná voda - Prodává se v každém obchodě s potravinami.
Laboratorní potřeby:
Sítko - čím menší otvory, tím lépe
Plastová nálevka - Podívejte se do místního obchodu s potravinami.
Kávové filtry - Použijte "Maxwell House".
3 zavařovací sklenice, láhve od Snapple, cokoli, co se hodí.
Velký džbán - třeba skleněný džbán na ovocný džus
Odměrka - značená v mililitrech (ML)
Stříkačka - Taková, jakou se krmí děti ústy, značená v ML.
Pyrexová nádoba - pouze PYREX!
Přístup k lednici
Přístup k mikrovlnné troubě

Extrakce efedrinu:
Vezměte všech 96 tablet a vložte je do sítka. Přidejte trochu drceného ledu, chcete jich mít víc.
ledové tříště než velké kusy ledu. Jednoduše protřepejte sítko sem a tam.
led se rozpustí a vy si všimnete, že červený povlak na tabletách se odloupne. Možná budete chtít
pilulky jednou nebo dvakrát rychle opláchnout. Až si všimnete, že většina červeného povlaku je pryč
(pilulky budou mít světle růžovou barvu), je čas vzít pilulky a vložit je do jedné z nich.
Snapple. Nyní musíte přidat 150 ml destilované vody. Nyní umístěte sklenici do
mikrovlnné trouby (víčko nechte sundané) a zahřívejte, dokud voda nebude horká, ne vařící, ale horká. Protřepejte
(s nasazeným uzávěrem), dokud se všechny pilulky nerozpadnou, a pak je nechte usadit. Pomocí
plastového trychtýře a kávových filtrů nyní přefiltrujte vodu do jiného Snapple.
tuto láhev uzavřete a dejte ji stranou. Budete chtít seškrábnout všechen kašovitý efedrin.
z kávového filtru zpět do první láhve, přidejte 150 ml destilované vody a
znovu zahřejte. Filtrujte přidáním vody do druhé láhve Snapple (která je již připravena).
150 ml z první filtrace). Opět budete tento postup opakovat (dalších 150ml
vody).

Nyní byste měli mít v jedné láhvi 450 ml vody a v druhé trochu zrnitého efedrinu. Uzávěr
láhev s vodou a vložte ji do chladničky. Druhou láhev vymyjte a postavte
a dejte ji stranou. Láhev s vodou obsahuje efedrinovou vodu.
Nyní si musíte připravit roztok KMnO4 (manganistanu draselného). Odměřte 7,43 g
manganistanu draselného a vložte jej do čisté prázdné láhve Snapple. Nyní přidejte 100 ml
destilované vody, láhev uzavřete a několik minut s ní pořádně třepejte. Použijte injekční stříkačku,
odměřte 15,5 ml tohoto roztoku a přidejte jej do 250 ml destilované vody ve třetí sklenici Snapple.
láhve. Uzavřete, protřepejte a dejte do chladničky. 15,5 ml je přibližně jedna polévková lžíce (15 ml),
takže pokud nemáte injekční stříkačku, můžete použít jen polévkovou lžíci.
Obě tyto tekutiny MUSÍTE nechat vychladnout. Pokud nejsou studené, vaše reakce bude
selže. Proto je nechte v lednici po dobu 4-6 hodin. To nemohu dostatečně zdůraznit;
roztoky musí být studené. Pokud jste netrpěliví, dejte je do mrazáku.
dokud se na nich neudělá trochu ledu.

Nyní je čas na samotnou reakci. Jednoduše smícháte 265,5 ml KMnO4 (draslík) s vodou.
(manganistanu) s 450 ml efedrinového extraktu ve džbánu. Uzavřete ji, protřepejte a
a vložte do chladničky na dobu nejméně 8, ale ne více než 12 hodin.
Asi po 8 hodinách zkontrolujte, zda se směs zbarvila do fialova, a pokud ano, pak ji
nechte ji ještě asi hodinu odstát. Jakmile uvidíte, že už není žádná fialová barva, vyjměte nádobu.
roztok z chladničky. Měl by vonět sladce, trochu jako pistáciová zmrzlina.
Nyní musíte přidat 100 ml isopropylalkoholu. To se dělá proto, aby se zbývající
manganistan draselný bude mít co oxidovat (místo efedrinu). Jen
nechte tuto směs asi 2 až 3 hodiny odstát při pokojové teplotě.

Vaše směs by nyní měla mít přibližně pokojovou teplotu; je čas ji přefiltrovat. Připravte nálevku
nad jednu z dříve použitých lahví Snapple (lahev Snapple nejprve umyjte). Vložte asi dvě
nebo tři kávové filtry do nálevky a pomalu přes ně roztok přelévejte (pomalu, abyste se dostali do
všechny částice na dně nevylétly ven a neucpaly filtr). Pravděpodobně budete
budete muset filtrovat třikrát nebo čtyřikrát. Chcete, aby vaše tekutina byla co nejčistší.
Je třeba upravit pH na přibližně 5 až 6,5. K tomu použijte trochu kyseliny mravenčí. Pouze
přidejte jen několik kapek, není jich potřeba mnoho. Jakmile dosáhnete správného pH, zaviřte konečnou směs.
a nechte ji chvíli odstát. Nyní ji přefiltrujte asi přes pět kávových filtrů. To je vaše
poslední šance, jak z ní dostat veškeré nečistoty. Vaše tekutina by měla být téměř úplně čirá. Co jste
je metkatinon. Pokud si to přejete, můžete roztok vypít. Většina lidí by
však dává přednost krystalickému prášku. Přejděte tedy k dalšímu kroku.

Nalijte veškerou tekutinu do nádoby z Pyrexu a postavte ji na sporák asi na 3 hodiny při nízké teplotě.
tepla, aby se většina tekutiny odpařila. Jakmile si všimnete, že máte převážně gumovitou hmotu
hmotu, sundejte nádobu ze sporáku. Nyní můžete použít sušičku, nebo
jednoduše nechat misku asi jeden den venku. Měli byste si všimnout krystalů v misce.
krystalky budou gumovité, takže jednoduše přidejte trochu acetonu. Methcathinone není
rozpustný v acetonu, ale ta druhá gumovitá látka ano. Po přidání acetonu jej roztočte.
trochu promíchejte. Jakmile se gumovitá látka rozpustí, vylijte ji. Měli byste si všimnout hnědavých až
bílé krystalky, to je váš methcathinon! Možná budete muset tento postup zopakovat, jen nechte
krystalky zaschnout a přidejte více acetonu. Jakmile jsou všechny krystaly suché, seškrábněte je.
z misky do něčeho.


Měli byste mít asi 3 gramy methcathinone HCl.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Bude k tomu sloužit Sudafed? Je v nich hodně paracetamolu a kofeinu...?
Kdybych si pořídil kapsle Sudafed a provedl extrakci studenou vodou pro první krok, nebo je to to, co dělá vaše mikrovlnná trouba pro ohřev vody, krok rozpouštění paracetamolu?
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Právě jsem se podíval na kapsle Sudafed - neobsahují pseudoefedrin HCL, ale fenylefrin HCL, takže jsou v této extrakci/syntéze pravděpodobně nepoužitelné.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Dobře, takže ve Velké Británii je k dispozici jedna značka přípravku Sudafed (Sinus Pressure and Pain Relief), která obsahuje pseudoefedrin. Vyrobit i malé množství touto cestou by bylo velmi nákladné.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
V roce 1985 volali, že chtějí zpět svou syntézu. Představte si, že používáte Sudafed a vyrábíte z něj M-cat, sears kmno4! 😂 Metamfetamin není těžší vyrobit, chemikálie není těžší získat a je pravděpodobně o 30 % nebo více silnější.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Jsem na tuto látku velmi zvědavý - dříve byla všude, teď se zdá, že není nikde, ale není M-Cat 4MMC mefedron? To přece není totéž.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
M-kat, metylkatinin. Mm-cat? Mňau mňau! Amfetamin až metamfetamin. Někteří tomu všemu říkají speed. Na hovorové názvy si moc nepotrpím, ale lidé se na vás dívají divně, když jim nabídnete šňupnout si metylester benzoylekgoninu. 🤷
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Jsem jen nadšenec do drog. Smrdím jako kočičí moč. Minulý měsíc jsem spal 40 hodin 😜
 

Savaş Avşar

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 5, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Co jiného lze použít místo efedrinu nebo pseudoefedrinu (jako alternativu)
Bohužel jediné léky, ke kterým se v mé zemi nemohu dostat, jsou efedrin a pseudoefedrin.
 

pugzarmyl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 9, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Zkusil jsem provést tuto syntézu a skončilo to tak, že to vypadalo a mělo strukturu karamelu. Nebyly v něm vůbec žádné krystaly. Použil jsem tablety, které obsahovaly kukuřičný škrob, povidon, laktózu a stearan hořečnatý. Místo do vody ohřáté v mikrovlnné troubě jsem tablety přidal do ethanolu, pak jsem ethanol odpařil a mělo to tu karamelovou strukturu. Do karamelového pseudoefedrinu jsem pak přidala stejné množství vody, jak bylo uvedeno v receptu. Poté jsem postupoval podle receptu, ale změna barvy se objevila ihned po 1-2 hodinách místo 8-10 hodin. Stejně jsem počkal 8 hodin, pak jsem to přefiltroval a nechal na pultu a chtěl jsem přidat hcl, ale nemohl jsem, protože jsem nebyl doma a nakonec jsem ho přidal 3 dny po přefiltrování směsi. Přidala jsem 1,5 lžíce hcl snažila jsem se to přehnat, protože jsem v té době neměla ph proužky. Pak jsem tekutinu odvařil a opět mi zbyla ta karamelová hmota. Zkoušel jsem ji rekrystalizovat v acetonu, ale nepomohlo to, byla stále karamelová. Co způsobilo neúspěch této syntézy? Je to tabletami, způsobem extrakce, tím, že jsem hcl přidal příliš pozdě, nebo tím, že jsem přidal příliš málo hcl? Nebo se mi tato syntéza podařila a měl jsem to nechat ještě trochu zaschnout? Prosím o pomoc.
 
Top