Chlorid methylammonný (také známý jako methylamin HCL) vs. chlorid amonný

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Takže jsem vyrobil další dávku methylaminu HCL podle původního patentu, smíchal ji s ekvimolátním množstvím NaOH ( ekvimolátním k HCL, celkově 2:1:NaOh : CH³NH²hcl( potenciálně.přidal trochu vody a zahřál za vzniku hořlavého plynu. Zkontroloval jsem své poznámky a zjistil, že amoniak je hořlavý i při 18% koncentraci, takže tento test nic nedokazuje. Jak zjistím, zda je můj výrobek methylamonium chlorid nebo chlorid amonný?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
N-butylalkohol za tepla rozpouští MeNH2.HCl, ale ne chlorid amonný. Tímto způsobem se od sebe oddělí. IPA funguje také, ale v extraktu bude nějaký chlorid amonný, jeho množství je zanedbatelné, pokud jde o další reakce, primární amin je mnohem silnější nukleofil než amoniak, ~20krát silnější.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Děkuji za odpověď, mám tu spoustu bezvodé IPA, která mi tu leží. Chystám se zjistit, co tu mám
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Samozřejmě podle IPA. Máte na mysli metanol, že?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
N-butylalkohol pro extrakci MeNH2.HCl z kaše chloridu amonného a MeNH2.HCl při jeho výrobě z formaldehydu/hexaminu/HCl. MeOH a EtOH nefungují dobře, ale IPA je prostě v pořádku.

Pro samotnou reakci lze použít buď vodu, nebo ethanol a HCl, to je všude, sciencemadness nebo Lambdasyn - podívejte se tam.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
K čemu je mi destilace metanolu z kapaliny do ostřikovačů? K čištění podomácku vyrobeného chloroformu? Už je to tak dávno, co jsem to četl, že jsem to zapomněl. Také mám encefalopatii. A už 40 hodin jsem nespal.
 
Top