Mikrovlnné (malé) měřítko: 1-fenyl-2-nitropropen (P2NP)

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
Zkoušel někdo v poslední době přesně tento recept? Vím, že Jesse_pinkman_ to před několika lety udělal. Ale pak se pustil do Galia...

Rád bych slyšel nějaké zkušenosti, poznatky, tipy, vylepšení nebo triky? Všem předem děkuji.

Mikrovlnná (malá) škála:
1.
Do 500 ml kádinky se vloží 100 ml benzaldehydu, 100 ml nitroetanu, 25 ml ledové kyseliny octové a 20 ml n-butylaminu.
2. Na kádinku se nasadí gumová rukavice.
3. Kádinka se vloží do mikrovlnné trouby.
4. Výkon mikrovlnné trouby se nastaví na 750 W. Trouba se zapne a směs se zahřívá až do varu. Směs se ochladí na pokojovou teplotu.
5. Krok 4 se několikrát opakuje. Minimálně 6krát.
6. Poté se přidá 100 ml IPA, reakční směs se promíchá a dá se na 12 hodin do mrazáku. Vykrystalizuje 1-fenyl-2-nitropropen(P2NP).
7. Produkt P2NP se filtruje na Buchnerově nálevce(filtrační postup odsávání), promyje se malým množstvím studené IPA a vysuší se na vzduchu (nebo ve vakuové komoře, volitelně).
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Touto metodou jsem v mikrovlnné troubě připravil malé množství (do 100 g), vše dopadne poměrně jednoduše.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
25 ml GAA na 20 ml aminu je to nejlepší? Moje kalkulačka říká 40ml GAA na 20ml aminu. Budu se držet 25ml, pokud mi nebude doporučeno jinak. ✌️
 

bigrob

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Jul 30, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Chystám se to zkusit, jakmile budou k dispozici zásoby
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jde o to, že si asi raději schovám nitroethan, až mi přijde 3,4,5-TMOBA, a nechci p2np tak moc, abych se obtěžoval se sháněním n-butylaminu....ale slyšel jsem, že jiné objemné aminy fungují také... fungoval by triethylamin?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ooo, to je zajímavé...

Vlastně mám v plánu zkusit vyrobit nějaký cyklohexylamin...

Chtěl jsem o tom zkusit natočit video, vzhledem k tomu, že na YouTube žádné není - to mě překvapilo... pokud se mi to podaří zprovoznit, že lol

Uvidíme, ale pokud ne, můžu to prostě koupit, až přijde můj 3,4,5-TMOBA.
Když jsem dělal nitroreakci na 2,5-DMOBA, zjistil jsem, že se vyplatí mít správný katalyzátor, pokud jde o množství nitroalkanu!

Nevíte někdo, jestli bych mohl použít cyklohexylamin jako katalyzátor pro Henryho reakci 3,4,5-TMOBA s použitím nitroethanu, abych mohl redukovat na odpovídající TMA i meziprodukt b-nitrostyren pro meskalin?
 
Last edited:

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
Nyní v mrazáku. Brzy budu aktualizovat výsledky. Moje směs se vždy zbarví do tmavě červené barvy, nezůstane světle žlutá. Je možné, že benzaldehyd má nižší čistotu? Nebo přehřátí? Nebo obojí?
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
BRc7tmdp5k
S tímto výsledkem nejste spokojeni.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
Nevím, @handle, ale myslím, že tvůj konečný výsledek vypadá docela dobře. Není to úplně stejná žlutá, ale řekl bych, že je to v mezích normální odchylky.
Jediná věc, na kterou jsem se tak trochu díval, byla krystalizace. Na obrázku vypadají jako malé čtverečky a nemají vzhled skelného vlákna. Ale hele... domácí použití mikrovlnné trouby??? Vypadá to docela dobře.

Taky těch prvních pár vypadá jako domácí pivo mého německého tchána. 😉
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
Ano, jejich výtěžnost byla příšerná ! 10 g. z 80 ml NE + 80 ml B + 20 ml GAA + 18 ml A.
Jsem si docela jistý, že jsem RM při třetím záření přehřál, protože se vařil a změnil barvu ze světlejší na tu "tmavou poly dehtovou".
Nepomohlo ani to, že mikrovlnná trouba měla 1100W.....
Nejprve jsem zkusil 70% po dobu 1 minuty při 770W, to bylo příliš dlouho a příliš horké.
Další záření jsem provedl na 60 % po dobu 30 s @ 660 W, což bylo příliš krátké a příliš studené.
Třetí záření bylo 60% po dobu 1 minuty @ 660W, což bylo příliš dlouhé.
45 sekund @ 660W bylo asi správně, ale to už bylo příliš pozdě, důležité je udržovat RM na 60c nebo mírně pod ní.
Příště vím, že mám začít na 60% po dobu 45 sekund @ 660W, ahhhh věda.
 
Top