Monero - kryptoměna se zvýšenou ochranou soukromí

Ozzy Osbourne

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 16, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
0VhNFWeifa

Obsah: V knize jsou obsaženy informace o chemických látkách, které se používají v chemickém průmyslu:
  • 1) Co je Monero
  • 2) Vlastnosti Monera
  • 3) Stažení Monera z burzy Binance
  • 4) Závěr

Co je Monero

Monero, kryptoměna zaměřená na ochranu soukromí, vznikla v dubnu 2014 jako reakce na rostoucí obavy z nedostatku soukromí při transakcích s Bitcoinem. Měnu Monero vytvořil anonymní jednotlivec nebo skupina pod pseudonymem "thankful_for_today" a byla postavena na protokolu CryptoNote, který upřednostňuje soukromí, decentralizaci a zaměnitelnost.

Za vývojem Monera stojí oddaná komunita vývojářů a nadšenců, kteří si cení finančního soukromí. Na rozdíl od Bitcoinu, kde jsou transakce transparentní a dohledatelné v blockchainu, využívá Monero technologie jako kroužkové podpisy, skryté adresy a kroužkové důvěrné transakce (RingCT) k zastření odesílatele, příjemce a částky transakce. Tím je zajištěno, že transakce Monero jsou nespojitelné a nevystopovatelné, což uživatelům poskytuje vysokou úroveň soukromí a zaměnitelnosti.

Monero si získalo oblibu mezi jednotlivci a podniky, kteří hledají finanční soukromí a bezpečnost. Díky svým vylepšeným funkcím ochrany soukromí si ji oblíbili zastánci ochrany soukromí, investoři a darknetové trhy. Kromě funkcí ochrany soukromí nabízí Monero také výhody, jako je zastupitelnost, což znamená, že všechny mince jsou považovány za rovnocenné a zaměnitelné, na rozdíl od Bitcoinu, kde mohou být některé mince znehodnoceny svou transakční historií. Díky tomu je Monero preferovanou volbou pro ty, kteří při svých finančních transakcích upřednostňují soukromí a zaměnitelnost.
E9bMi7ralz

Je však důležité poznamenat, že vlastnosti Monera týkající se ochrany soukromí také přitahují určité kontroverze, přičemž regulační orgány a orgány činné v trestním řízení vyjadřují obavy z jeho možného využívání k nezákonným činnostem. Navzdory těmto problémům se Monero nadále vyvíjí a zdokonaluje. Jeho vývoj je řízen komunitou a pravidelně jsou prováděny aktualizace a vylepšení s cílem zvýšit jeho soukromí, škálovatelnost a bezpečnost. Monero má navíc živý ekosystém s různými peněženkami, burzami a službami podporujícími jeho používání.

Celkově je Monero důkazem důležitosti soukromí v digitálním věku. Díky svému závazku k ochraně soukromí, decentralizaci a zaměnitelnosti si vydobylo místo jedné z předních kryptoměn na trhu s oddanou komunitou a slibnou budoucností.

Vlastnosti měny Monero

M708kdcxw5


Charakteristické rysy Monera vycházejí z jeho důkladných opatření na ochranu soukromí, díky nimž je přední kryptoměnou v oblasti finanční anonymity. Jádro architektury ochrany soukromí Monera spočívá v použití kruhových podpisů, skrytých adres a kruhových důvěrných transakcí (RingCT). Každá transakce Monero využívá kruhové podpisy, které zastírají identitu odesílatele tím, že kombinují transakci odesílatele s transakcemi několika dalších účastníků, což prakticky znemožňuje vysledovat přesný původ finančních prostředků. Stealth adresy dále zvyšují soukromí generováním jednorázových adres pro každou transakci, což zajišťuje, že identita příjemců zůstane utajena. Kroužkové důvěrné transakce (RingCT) přidávají další vrstvu soukromí tím, že skrývají částku transakce a zajišťují, že pozorovatelé nemohou rozpoznat převáděnou hodnotu. Díky tomu nabízí blockchain Monero bezkonkurenční soukromí a zaměnitelnost a podporuje finanční ekosystém, kde jsou transakce skutečně důvěrné a navzájem nerozlišitelné.

Blockchain Monero funguje na podobném principu jako ostatní kryptoměny, i když s výrazným vylepšením soukromí a zaměnitelnosti. Transakce v blockchainu Monero jsou seskupeny do bloků, přičemž každý blok obsahuje seznam transakcí, časová razítka a odkazy na předchozí blok a tvoří tak souvislý řetězec bloků. Na rozdíl od transparentních blockchainů, jako je například blockchain Bitcoinu, kde jsou detaily transakcí veřejně viditelné, však blockchain Monero skrývá citlivé informace díky použití kryptografických technik.

Vyřazení Monera z burzy Binance

NC7QWKcFwT

Nedávné rozhodnutí společnosti Binance vyřadit Monero (XMR) z burzy vyvolalo na trhu kryptoměn šok. Okamžitým důsledkem vyřazení Monera ze seznamu byl prudký pokles jeho tržní ceny, obchodovalo se pod 115 USD a znamenalo nejnižší bod od září 2023. Rozhodnutí vyvolalo vlnu odporu napříč platformami sociálních médií, kde uživatelé, influenceři a instituce kritizovali krok společnosti Binance jako kapitulaci před tlakem regulačních orgánů. odráželo nejistotu investorů a obavy o budoucí dostupnost mincí pro soukromí.

Hlavní důvod vyřazení Monera ze seznamu společností Binance pramení z rozporu mezi funkcemi Monera zaměřenými na ochranu soukromí a přísnými požadavky společnosti Binance na dodržování předpisů. Využívání skrytých adres Monera pro zajištění soukromí transakcí je v rozporu s potřebou společnosti Binance transparentně sledovat vklady z veřejně viditelných adres. Kromě toho byl jako důvod vyřazení z obchodování uveden zvýšený tlak regulačních orgánů a obavy z neetického nebo podvodného jednání.

Vyřazení Monera z obchodování zdůrazňuje pokračující regulační kontrolu kolem mincí na ochranu soukromí, které upřednostňují anonymitu tím, že zakrývají podrobnosti o transakcích. Tato neprůhlednost ztěžuje regulačním orgánům a orgánům činným v trestním řízení sledování nezákonných aktivit, což vede ke zvýšené kontrole a opatřením k vyřazení z obchodování na hlavních burzách. Krok Binance následuje po podobných krocích jiných burz, přičemž OKX oznámila vyřazení tokenů Monero a dalších tokenů zaměřených na ochranu soukromí, jako jsou Dash (DASH) a Zcash (ZCH), ze seznamu koncem roku 2023.

Navzdory těmto problémům zůstává Monero na trhu kryptoměn hojně využíváno. Jeho hodnota se již odrazila zpět ke 140 dolarům, což ukazuje jeho odolnost tváří v tvář regulačním tlakům a potvrzuje jeho místo ve vyvíjejícím se prostředí digitálních měn.

Závěr
YKmGlkuiHX

Monero se jeví jako jedna z nejbezpečnějších kryptoměn v digitální sféře, a to především díky svým robustním funkcím ochrany soukromí a závazku k finanční anonymitě. Její inovativní technologie, včetně kroužkových podpisů, skrytých adres a kroužkových důvěrných transakcí (RingCT), zajišťují, že transakce jsou nevystopovatelné a nespojitelné, a nabízejí tak uživatelům bezkonkurenční úroveň soukromí a zaměnitelnosti. Zatímco regulační tlaky vedly k vyřazení z obchodování na hlavních burzách, jako je Binance, odolnost Monera tváří v tvář těmto výzvám podtrhuje jeho trvalou hodnotu a význam na trhu kryptoměn.

Doporučujeme zvážit Monero, zejména pro transakce vyžadující zvýšené soukromí, jako jsou transakce v darknetu. Jeho oddanost soukromí, decentralizace a zaměnitelnost z něj činí preferovanou volbu pro jednotlivce i podniky, kteří se snaží chránit své finanční informace ve stále digitálnějším světě. Navzdory regulačním překážkám se Monero nadále vyvíjí a zdokonaluje, a to díky oddané komunitě a vizi soukromější a bezpečnější finanční budoucnosti.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Velmi dobře napsané. Je na nic, že ji některé mnohé burzy vyřazují z nabídky ( myslím, že na základě úhlu pohledu jsou i pozitiva). Myslím, že to bude naše komunita, která ji udrží při životě.
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
75
Reaction score
46
Points
18
Všichni na dn by měli používat pouze monero, stále saing to, protože hodně času
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Je škoda, že je den ode dne těžší ji získat. Nemůžu uvěřit, že localmonero končí
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
75
Reaction score
46
Points
18
@miner21 brácho prostě spolupracuj s někým lokálním, já localmoneru ani agordesku moc nevěřím, je tam moc policajtů, slyšel jsem o moc chycených lidech, samozřejmě to můžeš používat bezpečným způsobem, ale proč se snažit dělat věci tím nejtvrdším způsobem
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Rád bych, ale nevím, jak někoho v místě najít. XMR je už tak trochu výklenek.
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Nevím, co je složitější....vyrábět MDMA nebo vyrábět peněženku Monero. Momentálně jsem minimálně na jednom ze dvou.
; )
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Možná vám budu moci pomoci. Kde máte potíže?
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
No, když pro tuto chvíli ponechám stranou obtíže syntézy MDMA, musel jsem se naučit několik nových věcí, abych mohl nastavit peněženku Monero. To znamená, že lidé z getmonero.org vytvořili opravdu dobrý návod krok za krokem, který mi zabral asi 6 hodin. Provedl jsem celé ověření pomocí hashů, Kleopatry atd. Nikdy v životě jsem nic takového nedělal. Motivovalo mě k tomu, že jsem byl loni opravdu dobře podveden poměrně sofistikovaným Tor mirror webem. Od té doby jsem si drogy z internetu nekoupil a rozhodl jsem se, že si vyrobím vlastní.

Teď už jsem nastavený a v pohodě.

Je pro mě snadné jít do králičí nory v paranoie.......anonymní e-maily, VPN, nevystopovatelné kryptoměny. Jsem malý brambor a plánuji tak zůstat. Prostě si nedokážu představit, že by si orgány činné v trestním řízení udělaly čas a zaměřily se na někoho, jako jsem já, pokud bych jim to neuvěřitelně neusnadnil. Nicméně jsou to poměrně jednoduché věci, které se dají udělat. Je to něco jako zamykání dveří. Pokud se někdo opravdu hodně snaží, dostane se dovnitř, ale kolik úsilí jste ochotni vynaložit poté, co vidíte ocelové dveře, v ocelovém rámu, se dvěma pevně zamčenými šrouby?

Extrémně málo, co vím o kryptoměnách (jako jsem se před pár dny dozvěděl, že BTC je sledovatelný), to zní jako XMR je dost dobrý i pro ty extrémně paranoidní (já), ale jen základní až středně pokročilé počítačové dovednosti. Můj základní plán je v tuto chvíli následující: Normální člověk KYC šekový účet připojený k mainstreamovému KYC krypto výměně, která může převést fiat / BTC na XMR. XMR zaslaný do peněženky Monero z getmonero.org . (Nejsem si jistý, jestli je ta peněženka celá umístěná na mém počítači nebo někde na nějakém serveru. ) V současné době zkoumám hardwarovou peněženku (otevřená návrhům!) Odeslat XMR z této peněženky do peněženky BB market.

Když začnu prodávat věci, myslím, že mnoho lidí bude chtít stále používat BTC navzdory (nebo v nevědomosti) aspektů obav o sledovatelnost. Takže můj plán je vzít vydělané BTC z peněženky BB market, převést je na P2P no-KYC burze (open to suggestions!) z BTC na XMR. Pak poslat tento XMR na mou KYC mainstreamovou krypto burzu. Odtud zpět na Fiat, pokud budu chtít.
Co si o tom myslíte vy, lidi? Je to přehnané? Vidíte nějaké mezery?
Zkoumám teď P2P no-KYC směnu z BTC na XMR. Dejte mi vědět, pokud nějaké návrhy. Vím, že Paxful nedělá XMR...

Omlouvám se, že jsem tak rozvláčný......Jsem na této cestě už rok úplně sám a s nikým jsem o tom nemluvil. Je skvělé, že si můžu jen tak otevřeně popovídat............
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Mějte tedy na paměti, že jakmile se dostanete fait to XMR, jste z velké části v bezpečí. Osobně si pořídím minci s levnými poplatky, jako je litecoin pošlu ji do peněženky dortu a převedu na xmr tam (uvědomte si, že jsem slyšel o výměně, kterou peněženka dortu používá, požádala o kyc, pokud dělá velkou výměnu. Osoba, o které mluvím, se snažila převést 4000 dolarů na xmr. Možná budete chtít vyměňovat po částech) Pak z cake wallet pošlu do feather wallet. Jen se ujistěte, že ať už používáte jakoukoliv peněženku, máte k ní vlastní privátní klíče. Tím si pojistíš, že mince nebudou drženy někde jinde.

Co se týče vyplacení peněz, to není moje odbornost. To je lidé jsou chyceni. Stejně jako výměna všeho za hotovost na kyc směnárně. Myslím, že metoda, kterou někteří lidé používají, je chain hopping. Tedy vyměnit hlavní minci za několik dalších kryptoměn a cash out na více burzách. Myslím, že mohou existovat nějaké nastupující náhrady za localmonero, je třeba se trochu porozhlédnout.
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Používám oficiální grafické rozhraní peněženky Monero. Domnívám se, že dosahuje stejného cíle jako peněženka Feather. Umožňuje peněženka Feather uchovávat jinou měnu než XMR?
Zajímalo by mě, jaké jsou rozdíly mezi peněženkou Cake a řekněme Kraken?
Uklidním se názorem (faktem), že jednou v XMR dosáhli anonymity. Takže jakékoliv "praní"/přehazování jednou v XMR je opravdu zbytečné, zdá se. Můj hlavní poznatek z toho je, že můj přechod ze světa KYC do světa "BB" (ilegálních sraček) a naopak musí být v XMR.
Kéž by drogy byly legální......vše by bylo jednodušší. LOL

Díky za rady ohledně cash outu a tipy obecně. To je tak fajn, že si můžeme o věcech povídat téměř v reálném čase.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Zdá se, že to zvládáte dobře.

Peněženka Feather je pouze peněženka XMR, takže ji nepotřebujete.

Peněženka Cake není ve skutečnosti směnárna. Její peněženka využívá k výměně mincí jinou službu. Doporučuji ji jen proto, že je univerzální. Přijímá více mincí a můžete v ní směňovat.
 
Top