Můj současný zdroj vakua a malé zamyšlení na toto téma

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113

  1. Pokud jde o vakuové zdroje pro labf



    Pokud jde o zdroje vakua pro domácí laboratoř, bohužel se levné možnosti hledají těžko. Pokud chcete skutečně dobrou laboratorní vývěvu, počítejte s tím, že za použitý kus, který je minimálně dobrý, vysázíte 500 dolarů. Většina z nás, domácích nadšenců, tolik peněz nemá. Vystačíme si s repasovanými;
    1. Rotační lamelové vývěvy, které se nejčastěji používají k vysoušení vody z klimatizačního potrubí a ke zjišťování netěsností. Hlavním problémem tohoto typu vývěvy je, že veškerý vzduch a plyn, který z nádoby vysáváte, prochází olejem vývěvy a poměrně rychle degraduje těsnění a kazí olej. Některé chemikálie rozložily olej za 1 běh kratší než 4 hodiny. Pár levných jsem už zničil.
    2. Existují membránová čerpadla podobná rotačním lamelovým čerpadlům co do velikosti a spotřeby energie. Nepoužívají olej, takže nemají tento problém, ale nevytvářejí příliš silný podtlak. Ne dost na to, aby byly užitečné.
    3. Čínské společnosti jako Vevor vyrábějí malé membránové vývěvy pro chemii. Uvnitř jsou to v podstatě akvarijní pumpy a mají velmi malou schopnost vyčistit objem, ale sotva dokáží vytvořit použitelný podtlak při statické zátěži a jejich cena začíná na 175 dolarech.
    Tady je to, co v současné době používám, dvoustupňové membránové čerpadlo, zapojené do série. Na Amazonu to bylo asi 30 dolarů, ale aliexpress je má za 20 dolarů. Běží to z 24 voltového napájecího adaptéru, který jsem měl ležet kolem, ale 15 dolarů na Amazonu vám dá opravdu nadměrný výkon, 10 dolarů na aliexpressu, takže 30-40 dolarů jsem to dal na gadget ( mám několik) a vytáhl -28 "hg. Voda se vaří při 100°f místo 212 (37,8C místo 100) dost na to, aby fungovala na většinu běžných destilací rozpouštědel, vakuovou filtraci a desikaci..jen jsem myslel, že ukážu levnou alternativu za kus, který jde se základní sadou
    ZyH6Inc27z
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zapomněl jsem na Venturiho vakuové zdroje. Některé stojí 300 dolarů a více a musíte mít tekoucí vodu. Vyrábějí se i levné, ale nejsem si jistý, jestli jsou pro tento úkol vhodné, nebo ne. Také tato vývěva vytáhla -23 "hg na jedné straně, takže by mohla být použita jako 2 zdroje přes vakuum také běh druhé vývěvy online dělal to 1/10 objemu jedné membránové vývěvy. Je tichá jako šepot.
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
Vytiskl jsem 3d vývěvu asperátoru a mám ji v souladu s elektrickou vodní pumpou, která recykluje vodu v kbelíku. Ještě jsem neměl příležitost ji použít. Je to hlasité. můj malý olejový aku vakuum je docela usmažený. Kyselina dusičná na nich dělá číslo.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Hovoří se také o tzv. Opravdu cokoli. Mám jedno membránové čerpadlo, které je v podstatě poloviční a je příliš hlučné na to, aby běželo v noci. Tato je také hlasitá, pokud je připojena pouze na jednu stranu, ale když připojíte druhou daiphram, ztiší se o 20 dB.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
175
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Mám vevorovu nejlevnější,, vtipné, že vydržela asi půl roku s používáním párkrát týdně. Obvykle pro filtraci mmc volné báze nebo vakuovou destilaci. Asi mám štěstí
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Udržel jsem je naživu nějakou dobu, ,možná 6 měsíců také, jednu zabila 4hodinová destilace a vakuová destilace *něco, co bylo velmi kyselé, kdybych měl opravdu dobrou pastičku nebo 3, vydrželo by to 5krát déle
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Zjistil jsem, že pro destilaci sloučenin s vysokým obsahem šroubů a používání vývěvy s korozivními látkami nebo rozpouštědly, které mají vliv na zdraví vývěvy, je lepší, čistší a celkově ekonomičtější nápad koupit nejlevnější olejovou vývěvu na střídavý proud a jakmile umře (přestane se zapínat), prostě ji vyhodit a koupit novou. Není třeba mít luxusní vývěvy s chemicky odolnými díly, stojí příliš mnoho, stále vyžadují údržbu, díly se také někdy těžko shánějí, pokud nejste registrovaná osoba.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Několik jsem jich zabil. K čerpadlu Vevor 1/4 hp 3,5 cfm za 60 dolarů nejsou k dispozici žádné díly. Na těchto malých stejnosměrných vývěvách se mi líbí, že připojíte druhou stranu a je to kompresor. Včera večer jsem s ní vyhodil do vzduchu dětský nafukovací cnair. Trvalo to věčnost (15 minut), ale tyhle nepřevádějí ani lt objemu. Myslím, že by mi dokázal nafouknout pneumatiku, kdybych se snažil.
 

gnbarsh3463_11

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 11, 2024
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Jak je to s obráběním těchto dílů z teflonu? S mým olejovým čerpadlem se děje to, že posuvný plastový ventil uvnitř absorbuje rozpouštědla a rozpíná se, a pak se zasekne. Tuto součást lze snadno obrobit z teflonu domácím nářadím (jsou to doslova dvě destičky s pružinami uvnitř), ale nejsem si jistý, jak dobře bude teflon fungovat, protože je mnohem měkčí než jakýkoli materiál, ze kterého je ventil vyroben.
A ty kovové části - možná by se daly pokovit niklem kvůli odolnosti proti korozi?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Obě mé rotační žilové vývěvy mají teflonové lopatky, problémem je, že se olej rozkládá a ztrácíte podtlak a jsou tam nějaké malé otvory v tělese ventilu, které mají tendenci se ucpávat
 
Top