Potřebujete pomoc s pochopením analýzy amfetaminu na GC/MS

rhubarb

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den všem.

Nejsem žádný chemik, takže mé chápání toho všeho je velmi základní. Prosím, mějte se mnou strpení.
Mám přístup k laboratoři, kde mohu vzorky provádět na GC/MS. Tři různé vzorky amfetaminu poskytly téměř identické výsledky s malým píkem amfetaminu a velkým píkem kofeinu. Začínám mít podezření, že tu něco nesedí, pokud jde o poměry.
Za prvé: podle píků je poměr vždy zhruba 20/80 % amfetaminu a kofeinu. Požití 20 mg takové směsi by nemělo přinést žádné účinky, přesto se tak děje. Promývání acetonem také nevede k masivnímu úbytku.

Nezdá se, že by záleželo na tom, zda je vzorek nejprve vstříknut jako (předpokládaná) sůl, nebo volná báze. Jak mám postupovat při dalším testování? Mám také čistý bezvodý kofein a přemýšlím, že by se dal nějak použít jako kalibrační reference, než provedu další vzorek, ale chtěl jsem vyloučit další faktory, jako je určité očekávané chování obou sloučenin za těchto podmínek. Díky!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, musíte umístit vzorek do baňky a přidat tam nepolární rozpouštědlo, jako je DCM nebo TCM. Poté přidejte roztok alkilinu, abyste vytvořili volnou bázi. Pak odstraňte vrstvu vody a vstříkněte vzorek do injektoru GC-MS. Přečtěte si můj příspěvek o GC-MS. Metody GC-MS pro léčiva

Forma soli může poškodit váš MS detektor a kolonu, tuto formu nevstřikujte.

20/80% amf/kofein může způsobit psychoaktivní účinky.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Ideálním případem je, když máte k dispozici standardy obou sloučenin a použijete metodu vnitřního standardu (takže vidíte rozdíl u té s vnitřním standardem) a změříte nárůst plochy píku.
 
Top