Nové syntetické cannbinoidní sloučeniny z muškátového oříšku?

Kj12

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 15, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Ahoj, komunito bbgate,

jsem na výzkumu muškátového oříšku a jeho složek
našel jsem 3 sloučeniny, které jako affintiy k receptorům CB1 a CB2, které jsou Malabaricone C , Licarin A, 5-Methoxylicarin A.
Moje otázka zní, jestli se z muškátového oříšku dají vyrobit syntetické kanabinoidy. zajímavá látka je Licarin A, který má jak JWH-x.
a Pinaca-x strukturu indazolu.
Nevím, jakou sílu mají tyto tři látky, ale když nejsou dostatečně silné, lze z muškátového oříšku vyrobit silné deriváty cannbinoidů?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Struktury těchto látek skutečně připomínají některé designové noidy. Například vitamin E má určitou afinitu ke kanabinoidním receptorům.

"Muškátový oříšek se používal v medicíně i rekreačně k léčbě úzkosti a poruch nálady. El-Alfy et al [12] prokázali, že podávání extraktů z muškátového oříšku vyvolává behaviorální účinky podobné účinkům Δ9 -THC, známého exogenního kanabinoidu a hlavní psychoaktivní složky marihuany. Pozdější zkoumání ukázalo, že tyto extrakty nemají přímou afinitu k receptorům CB1 nebo CB2. [13] Pro určení účinku muškátového oříšku na endokanabinoidní systém byla tedy hodnocena nepřímá modulace. Pomocí frakcionačního přístupu řízeného testy spojeného s in vitro testy inhibice FAAH a MAGL".
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7938946/pdf/jphp13174.pdf

Zde získáváme nepřímý účinek, podobně jako u některých jiných typů noidů (například alosterických modulátorů). Každopádně dobré struktury pro nápady na RC design.
 
Top