Nitroethan Zdroj

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Před několika lety jsem náhodou narazil na tento zajímavý produkt. Vypadá jako 16 oz (473 ml) trochu přimíchaného nitroetanu. Zkoušel to někdo destilovat a získat nitroethan?
Cuccio Pro Step 6 Powder Polish Deep System Brush Cleanser Refill, 16 oz.
RCJu5TVjwq
 

Huey Freeman

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
21
Reaction score
7
Points
3
Potřebuje ještě nějaký stept, než se bezpečně použije pro syntézu p2np?
 

OTC_HomeChemist

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2024
Messages
17
Reaction score
7
Points
3
Vypadá pěkně - další produkt, který funguje a obsahuje asi 40 % nitroetanu, je Acrifix 1S 0117, lze z něj snadno destilovat... Použil jsem 30cm kolonu a fungovalo to dobře.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Ve většině zemí je k dispozici pouze malá 14ml lahvička! Pokud však můžete sehnat větší lahve o objemu 480 ml a 900 ml, je to ta správná cesta, po destilaci 100% funguje pro většinu syntéz.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Ve skutečnosti jsem našel lahvičku pro svůj syntezátor P2NP. Teď už mi chybí jen N-butylamin (s tím mám trochu problémy).
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Můžete použít i jiné aminy, například izobutylamin, který lze snadno získat dekarboxylací a-aminokyseliny valinu.
 
View previous replies…

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Hexamethylentetramin (urotropin, hexamin) lze použít intad cyklohexylaminu na MDP2NP ?¡?
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Ne, hledejte primární alifatické aminy.
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Děkuji, ptám se, protože to..
"Rozpusťte 140 g (1 mol) hexamethylentetraminu (urotropinu, hexaminu) a 157,5 g (1,05 molu) jodidu sodného (nebo 174 g (1,05 molu) jodidu draselného) v 1000 ml horkého 95% ethylalkoholu (190 proof obilného alkoholu). Poté se přidá 243 g bromosafrolu (1 mol) a roztok se nechá stát, dokud nedojde ke srážení. Poté se do směsi pustí proud plynné HCl, kde se sraženina hydrolyzuje, rozpustí a vysráží se chlorid amonný. Chlorid amonný se odfiltruje a alkohol z filtrátu se odstraní destilací za sníženého tlaku. Zbylý surový amin se přečistí uvolněním volné báze roztokem NaOH (45 g NaOH ve 135 ml vody). Olej se extrahuje etherem (nebo toluenem, methylenchloridem atd.) a znovu se převede na sůl HCl proudem plynné HCl. Vzniklé krystaly z éteru přefiltrujte."
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Nejsem si jistý, zda existoval starý vzorec, nebo ne, ale na té lahvi, kterou prodávají dnes, je stále jako hlavní složka uveden nitroethan, ale je to 50/50 aceton a nitroethan. Rozhodně se musí před použitím destilovat. Vlastně asi dvakrát nebo třikrát, protože naprosto přesně vím, že aceton způsobí problémy při syntéze. Přesto funguje, jen vězte, že dostanete 8 oz nebo možná sedm toho, co chcete, a zbytek dejte přítelkyni, aby ho použila na nehty.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
O tento výrobek jsem se zajímal již dříve a po prozkoumání jsem se dočetl, že obsahuje 99 % nitroetanu ( Bezpečnostní list materiálu ).
Někde na internetu jsem se však dočetl, že ho někdo vyzkoušel a uvedl, že obsahuje pouze malé množství nitroethanu (tuším 10 %).
 
View previous replies…

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Zajímalo by mě, zda použili "Step 6", a ne jiný krok v této skupině produktů. AFAIK je krok 6 jediný, který je primárně nitroethanem. Krok 8 obsahuje aceton a nitroethan.


"Cuccio Pro Powder Polish Dip System Step 8 Dipping Powder Remover" (Cuccio Pro Powder Polish Dip System, krok 8)
Chemický název Hmotnostní % CAS č.
ACETON 60-75 % 67-64-1
NITROETHAN 25-40 % 79-24-3
 
View previous replies…

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Použili "krok 6"

HIGGS BOSSON výše uvedl, že ji koupí, aby ji někdo otestoval, takže brzy budeme znát výsledky
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Krok 6 má 50 % acetonu a 50 % nitroetanu . Vím, co říká SDS, ale lže. Destiloval jsem to z první ruky, byla to nejméně polovina acetonu, který přecházel při 55c nebo tak nějak. Pak to vyskočilo asi na 120 C a zbytek přešel. Taky jsem to destiloval asi osmkrát a pořád dokola, protože jakýkoliv kousek acetonu doslova brání reakci, na kterou to všichni chtějí použít a prostě by to potom nekrystalizovalo ať by se dělo cokoliv. Mělo to přejít na 114c. Něco se s tím určitě děje a já bych si s tím nezahrával. Je tam ještě jedna možnost, která není doslova nic jiného než nitroethan.....
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Ano, mohu potvrdit, že tento produkt funguje.
Nejprve jej destilujte a poté používejte jako obvykle.
Jediný problém je, že se dodává v malých 14ml lahvičkách a pravděpodobně se postupně vyřazuje do zapomnění... takže si ho pořiďte, dokud můžete...
Myslím, že ve Velké Británii byly nějaké 480ml lahvičky...
Hodně štěstí!
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Před několika měsíci jsem na eBay našel láhev o objemu 32 fl uncí. :)
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Zrovna nedávno byla lahvička rozehřátá a téměř polovina přišla na teplotu varu acetonu a zbytek přišel na 120.... trochu vyšší než 115 ish, které by mělo mít nitro, ale dost blízko. Láhev byla sedmkrát disstilována, aby se z ní dostal všechen aceton, a stále měla problémy s krystalizací p2np. Vyrobeno ze stejného materiálu, ale přešlo na nitro pro známé dobré věci a funguje perfektně, takže nejsem pozitivní, co je v těchto lahvích teď...
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Ano! Pořiďte si ji, dokud můžete! produkt bude brzy "End Of Line".
 
Top