Žádná euforie z racemického 4-fluoroamfetaminu

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Nedávno jsem syntetizoval amfetamin i 4-fluoroamfetamin. U běžného amfetaminu jsem se těšil, že mi pomůže soustředit se na práci, a u 4-FA jsem se těšil na "euforické" účinky, o kterých jsem neustále slýchával (například na stránkách Erowid od Rhodia a SpicyBrown).

Podíval jsem se na stránku 4-FA na webu Psychonaut, kde se uvádí, že "běžná" dávka je 100 - 130 mg. Tak jsem šel dopředu a zkusil 115 mg. Rozhodně jsem cítil účinky podobné amfetaminu, ale absolutně žádnou euforii. Řekl jsem si, že vzhledem k tomu, že se jedná o racemickou směs, možná potřebuji víc, a tak jsem zvýšil dávku na 200 mg a cítil jsem větší "amfetaminový" pocit, ale opět vůbec žádnou euforii.

Také nemám super vysokou toleranci na amfetaminy. Nikdy jsem nebral pervitin, míval jsem skript na Vyvanse a kdysi dávno jsem bral Adderall, který mi dal kamarád. Ale celkově je to už asi 4 roky, co jsem v těle neměl žádný typ amfetaminu, takže si nemyslím, že by tolerance byla problém.

Měl bych možná zkusit optické rozlišení popsané ve vlákně syntéza dextroamfetaminu, abych získal izomer dextro 4-FA?

Díky.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
271
Points
63
Dobrý den. Ve Vámi uvedených zdrojích se skutečně objevuje informace, že 4FA poskytuje účinek "euforie", ale vysvětlím, proč je to považováno za chybu.
Faktem je, že farmakodynamické vlastnosti 4FA jsou odlišné od klasického amfetaminu. 4FA způsobuje uvolňování nejen NE a DA, ale také 5-HT, a poté inhibuje jejich zpětné vychytávání. Zpočátku se uvolňuje NE, následně DA a 5-HT. Ve srovnání s amfetaminem má naše látka silnější serotonergní transportní účinek. Právě účinek na 5-HT přibližuje tuto látku MDMA, ale nestačí na vznik euforie. Podle všech dostupných klinických studií na lidech se 4FA svými účinky blíží D-amfetaminu a "lehkému MDMA" a vyvolává EMPATII, ale ne euforii (přinejmenším se nedostaví euforie, která se dostaví při užití MDMA).

Kromě toho existuje ještě jeden faktor, který ovlivňuje míru "euforogenity" 4FA - je to biologický profil jaterních mikrozomálních enzymů. Pokud jste silným metabolizátorem, bude malá šance na vznik hydroxylovaného 4-fluorofenylového zbytku, což také ovlivní navození "euforogenních" účinků. Existuje ještě jeden pro vás zcela nevýznamný faktor, který souvisí se "základní linií" transportu dopaminu, ale ten v tomto případě nehraje důležitou roli. I když syntetizujete D-enantiomer 4FA a použijete ho, nedosáhnete euforie, kterou byste mohli zažít při užití MDMA. Míra euforie z D-enantiomeru však bude o 10-30 % vyšší než u +-4FA.

V případě, že budete chtít zvýšit dávku na 200 nebo více, existuje velká možnost vzniku nežádoucích kardiovaskulárních účinků, nikoli však euforie.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Pro jakou formu soli jste se rozhodli v případě 4FA? Nebo hádám, jaká je nejběžnější? Četl jsem odpověď @Brain, kde se píše, že není hydroskopická. To jsou všechny formy soli?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Při mých pokusech vyvolával sulfát 4-FA v dávce 250-300 mg perorálně velmi silnou euforii. Intranazálně téměř nefungoval.
 
Top