Získávání opia z celého máku!

ZS.28

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den všem, mám 50 máků, které rostou, už odkvetly. Zajímal jsem se o extrakci opia z celé rostliny, protože bodování makovic mi připadá jako plýtvání mákem, protože celá rostlina obsahuje alkaloidy.

Ale nejsem si jistý, jak to udělat, mám ho vytrhnout ze země, omýt a pak uvařit ve vodě, přefiltrovat a pak vodu odpařit?

Nebo jaký by byl lepší postup?
 

T 3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Není to vůbec plýtvání, pokud chcete 2násobek svého výnosu nebo větší, protože mák, když se správně nabere, bude nadále vylučovat latex, po kterém toužíte, a pokračovat ve výrobě More, což by se nestalo, kdybyste je jen seřízli... bude to stále fungovat, i když je dát do hrnce s vodou a lehce vařit filtrovat škrábání, ale rád odděluji stonky od lusků a vařím a redukuji, jak jste říkali...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Tak se to dělá - extrahujte celou rostlinu. Sklízejte ji, vysušte na kost a rozemelte co nejjemněji. Alkohol (jakýkoli) je vhodným rozpouštědlem, voda není vůbec dobrá.
 
  • Like
Reactions: T 3

ZS.28

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Proč ne voda? Můžete upřesnit metodu? mám je sklízet, když jsou suché, protože je obvykle sklízím v době největší zralosti, kdy mají nejvíce opia alias jsou ještě zelené.
 

T 3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Pokud uplynulo 5-7 dní od opadu všech okvětních lístků, měli byste získat dobrou výtěžnost vařením s vodou, ale nechoďte přes 80 C (myslím, že 45 C je nejlepší) teplotně, protože se může začít rozkládat morfin... Určitě bys měl jeden seškrábnout nebo nařezat a zjistit, jestli z něj nezačne vytékat dobrota...
 
Last edited:
Top