Redukce b-nitrostyrenu jedním hrncem na fenetylamin pomocí borohydridu sodného a chloridu měďnatého 2

jacksprat

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 12, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Narazil jsem na tento článek podrobně popisující redukci b-nitrostyrenu (nikoli trans b-methyl nitro styrenu} . to mě zaujalo vzhledem k tomu, že nitroethan je v zemi, kde žiji, téměř nemožné sehnat, ale nitromethan je . Tento dokument je docela nový, protože je uveden jako čekající na recenzi mola.

Nemít formální chemické vzdělání, ale tarifní množství tajného typu,, {je to osamělá profese, člověk nemůže přesně požádat souseda od vedle o radu, který je chemický inženýr}

Takže moje otázka na ty, kteří mají akademické vzdělání, zní takto.

Koncepční dokument zní takto. Henryho redukce za použití benzaldehydu a nitrometanu = b-nitrostyren.
Redukce na fenetylamin pomocí borohydridu sodného a chloridu měďnatého 2 (a několika dalších chemikálií pro výrobu katalyzátoru}. Bylo by možné přidat nitromethan a vytvořit methylamin během stejného redukčního procesu jako při redukci al/hg.

Prosím, sestřelte mě v plamenech, pokud je to bláhový sen.


odkaz na článek:

https://chemrxiv.org/engage/api-gateway/chemrxiv/assets/orp/resource/item/65088cd1b6ab98a41caea11f/original/one-pot-reduction-of-nitrostyrenes-to-phenethylamines-using-sodium-borohydride-and-copper-ii-chloride.pdf
 
Last edited:

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8

Bohužel ne, Ch3No2 s touto metodou AFAIK nepovede k M-Amp. To, že by to mohlo být možné, bylo zmíněno v prvním příspěvku velmi rozsáhlého vlákna diskutujícího o tomto postupu jinde. Nikdy jsem však nenarazil na nikoho, kdo by řekl ano či ne. Pokud vím, MeAm musí za bezvodých podmínek tvořit s ketonem imin. V některých archivovaných dokumentech jsem se také dočetl, že imin se netvoří s ketony potřebnými pro MEFF tak dobře jako se substituovanými ketony (odrůda MD).

Jeho možné, ale ne jeden hrnec a mnoho dalších kroků k dosažení svého cíle bohužel..

Nicméně, Ive nikdy nezkoušel sám, ale jako vždy jsem byl zvědavý, takže jsem se rozhodl naučit mechaniku reakcí. Někdo jiný by mohl být schopen vysvětlit lépe.[/url]
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Teoreticky je to možné, ale nezkoušeli jsme to. Můžete to zkusit a zveřejnit zde své výsledky.
Dávejte pozor na to, že musíte nejprve provést syntézu b-nitrosylenu a pak tam přidat nitromethan s další počítanou dávkou NaBH4 s katalyzátorem.
 

jacksprat

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 12, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Dobře, možná to zkusím. Otázkou by byl objem nitrometanu na NaBH4, bylo by to podobné dobře zdokumentované redukci Al/Ag insitu?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Dobrý den, nerozumím jasně vaší otázce. Přeformulujte ji prosím správně.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
To je opět Jademyrova syntaxe.
Co je špatného na P2P + nitrometan/metylamin -> pervitin? BMK je levnější než P2NP a potřebujete také mnohem méně NaBH4. Tak proč?
 

jacksprat

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 12, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
kdybyste mě mohli nasměrovat na dodavatele bmk, který má rozumné ceny a posílá do jižní afriky, byla by to odpověď. ale dodavatelé z číny a indie jsou vyhýbaví jako čert a ti, kteří uvádějí ceny na tomto fóru, jsou tak drazí, že to na obchodní úrovni nedává smysl. Nebo dokonce nitroethan, nitromethan je tu volně dostupný, ale nitroethan ne a syntetizovat ho vypadá proveditelně, pokud by se dal sehnat ethyl salfát sodný v množství za dobré ceny.
 
Top