Oxidace benzylalkoholu zředěnou kyselinou dusičnou

Stretcher5335

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2022
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Jen chci zjistit, zda má někdo skutečný laboratorní čas strávený touto reakcí. Zdá se, že je to jedna z nejjednodušších a z hlediska činidel přístupnějších cest k získání benzaldehydu s dobrými výtěžky. BnOH+HNO3+NaNO2
 

Attachments

  • nNxVgRJCSE.pdf
    175.5 KB · Views: 650

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
dude.... wow... to je zatraceně dobrý článek... díky, že jsi to našel...

Tohle jsem ještě nedělal, teď jsem strávil víkend tím, že jsem dělal oxidaci BzOH kyselinou sírovou v DMSO cestou.... přes reflux... jenom hodina refluxování, ale proboha, DMSO se tepelně rozkládá a zůstane po něm smrad, kterého se těžko zbavuje. Myslím tím boží hnus. Říkají, že reflux, ale nedělají to... Myslím, že chci říct, že jsem si vybral alternativu a trochu toho lituji, raději bych šel touto cestou... Protože můj surový benzaldehyd smrdí jako jakýkoli produkt rozkladu síry, který získáte, a je to strašné..... I po extrakci a vyprání.... Právě teď je v tom aktivní uhlí.. možná jsem to někde posral, ale no jo, umím si představit, že tak jako tak budeš muset destilovat a tak co..... U sirné cesty je var jen 1 hodina a tak to je tak nějak důvod, proč jsem ji zvolil, s výtěžností téměř 95%, ale nedostal jsem se k tomu ani zdaleka...

U této metody jsem viděl, že je na konci varu odbarvená a stejně ji musíte vydestilovat. Ale aspoň je to jen benzaldehyd a možná nějaký nezreagovaný alkohol... Jsem přesvědčen, že tento způsob je lepší, zejména když se v tom článku popisují podrobnosti...
 

Stretcher5335

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2022
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Prozkoumal jsem mnoho cest a tato se zdá být vedoucí ze všech. Můžete také použít bělidlo (chlornan sodný) k oxidaci benzal alc.
 
Top