P2np nerozpouští, moje první syntéza.

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Ahoj, právě jsem neuspěl při své první syntéze. ( AMF AI/Hg)
zmenšeno o 1/2 všeho ( porovnejte s :how-to-video, takže 5gramů p2np).
Myslím, že můj amalgám byl špatný, ( četl jsem vlákno od gpatreon o amalgámování).
ale je normální, že se mi p2np v roztoku IPA a vody rozmělnil? ( nejdřív se nechtěl smíchat , se STUDENOU IPA,) GAA jsem přidal těsně před tím, než jsem ho dal do amalgámu.
Pak se směs, sice zplynovala ale nebublala a málo se zahřívala ( zkoušel jsem to zahřát sollution v topném plášti ale bez úspěchu.
pak jsem přidal Naoh sollution a v baňce se vytvořila hnědošedá bublající horní vrstva a tmavá téměř černá spodní vrstva.
Také jsem použil demineralizovanou vodu místo destilované.
Pomůže mi někdo? Nějaké triky?
A musím se tolik bát rtuti ( přehnaně se před ní chráním, udělala jsem asi 4 výměny oblečení, 2 výplachy, 100x jsem si umyla ruce, ...)?
Dobře.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Po přidání P2NP do IPA získáte roztok, ve kterém stále plavou krystaly. Rozpustnost P2NP v IPA je omezená, ale následné přidání GAA to zohledňuje. Máte pravdu, že GAA se přidává těsně před smícháním s amalgámem. Po přidání GAA a mírném zahřátí roztoku pro zvýšení rozpustnosti byste měli získat průhledný žlutozlatý roztok bez zákalu.

To může záviset na činidlech a podmínkách, za kterých byla reakce provedena, ale podle mých zkušeností po přidání roztoku P2NP dochází k mírnému okamžitému probublávání/rozpouštění. Pokud po přidání nitrostyrenu (P2NP) k redukčnímu činidlu (Al/Hg - amalgámu) nevidíte vůbec žádné bublinky, je to známka toho, že se redukce nezdařila. Bublinky jsou důsledkem vzniku plynu H₂, který je nezbytný pro fungování redukce.

Po přidání alkalického roztoku je H₂O částečně nasáván NaOH, což vede k oddělení vrstev, kdy se alkohol přesune do horní vrstvy. Očekává se mírné bublání, protože NaOH reaguje také se zbytky amalgámu. Měl bych zdůraznit, že k oddělení vrstev nemusí dojít okamžitě. Podle mých zkušeností může v závislosti na podmínkách trvat ~30 min až 1 h, než se vrstvy oddělí. Vrchní vrstva by měla být průhledná a bezbarvá nebo žlutě až oranžově zbarvená (pokud je nečistá). Šedá barva, jak uvádíte, naznačuje zbytkový Al z amalgámu, který uvízl v horní vrstvě. Možná jste použili příliš mnoho Hg soli, což způsobilo přesycení amalgámu. Ve skutečnosti není tak jednoduché sůl zvážit. Ujistěte se, že k tomu používáte přesnou váhu. Viděl jsem případy, kdy lidé omylem přidali příliš mnoho soli, protože jejich váha nebyla dostatečně citlivá.

Destilovaný H₂O není při této reakci nezbytně nutný, i když se doporučuje. I kdybyste použili pitný H₂O, nemělo by to reakci bránit natolik, aby selhala, takže si myslím, že to není váš hlavní problém.

Na vašem místě bych se poohlédl po zdroji čistší Al fólie / prášku. Zkontrolujte, zda opravdu vážím správné množství Hg soli. Pro jistotu bych přešel na používání destilovaného H₂O. Přejít na chemicky čistý NaOH místo technického. A především bych překrystalizoval P2NP z EtOH. Také je dost důležité, jak dlouho tvoříte amalgám. Nenechávejte ho reagovat delší dobu, jak ho tvoříte. Jakmile už není přes baňku s amalgámem vidět, protože zešedivěl, a vidíte rychle se vyvíjející bublinky, je ideální čas na přidání P2NP, ujistěte se, že ho máte připravený přesně v tomto okamžiku, místo abyste se ho pokoušeli zahřívat a rozpouštět ještě několik minut.

Nyní to nejdůležitější - NIKDY, ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ NEPŘIKLÁDEJTE PLÁVĚNKU OBSAHUJÍCÍ COKOLI, CO SE TÝKÁ RUDÍKU, DO BLÍZKOSTI VAŠEHO OHŘÍVACÍHO MANDLE. Ani nic kovového (např. špachtle, laboratorní stojany...). Páry Hg reagují s čímkoli kovovým (s výjimkou čistého Fe). Nejde ani tak o dotyk s roztokem, jako o páry, které se při této reakci uvolňují, protože ve skutečnosti se uvolňuje značné množství horkých par Hg, zejména když se zahřívá po přidání P2NP. Ve skutečnosti jste právě kontaminovali svůj topný plášť Hg na věčné časy. Pod kulatým krytem, na který jste položili baňku v topném plášti, je hromada pěny, což je extrémně porézní materiál. Porézní materiály absorbují Hg ve své matrici a pomalu jej uvolňují v průběhu času. Doporučil bych vám vyměnit tento topný plášť, jinak se budete neustále otravovat parami Hg. Tato reakce musí probíhat v digestoři nebo venku. Minimálně po dobu několika následujících dnů celou místnost větrejte. Mluvím-li z vlastní zkušenosti, Hg není něco, s čím byste si chtěli zahrávat. Neviditelné výpary kontaminují téměř vše, pokud nejste super opatrní, a opravdu se tomu vůbec nedá vyhnout. Výměna oblečení je v podstatě zbytečná, protože se stejně kontaminuje Hg. Nepodléhejte dojmu, že ho můžete vyprat H₂O nebo v pračce. Nemůžete.

Jako poznámku od přítele bych vám doporučil, abyste se Hg zcela vyhnuli a místo toho se rozhodli pro redukci pomocí NaBH₄. Chápu, že je smutné to slyšet poté, co jste právě získali všechna činidla, ale je to spravedlivá připomínka.

Protože vím, že tuto radu pravděpodobně neposlechnete, poskytnu vám také další, která vám pomůže tuto kontaminaci o dost snížit. Nejlepší laboratorní oblečení pro tuto reakci je plastová pláštěnka, která neabsorbuje Hg. Můžete ji snadno vyprat (venku) pomocí H₂O. Tím také ochráníte většinu svého oblečení před absorpcí vysokého množství Hg, zejména pokud pracujete venku. Hg absorbuje také sítnice ve vašich očích, což mě přivádí k dalšímu bodu. Během celé reakce byste měli nosit respirátor, i když pracujete venku.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Jo, a taky NIKDY NEMYSLETE NA TO, že byste zbytky z této reakce spláchli do kanalizace. Hg sůl by se mohla ve vašem vodovodu zredukovat na Hg a přesčas vás otrávit výpary. To se výrazně zhorší, pokud žijete v oblasti, kde mají budovy společnou kanalizaci. Mohli byste otrávit nejen sebe, ale i další lidi. Katastrofou to může skončit i v případě, že máte kovové odpadní potrubí. Hg na nich ulpívá a způsobuje korozi. I když použijete trubky z PVC všude, kam vede vaše kanalizace, tomu, kdo se o ni stará, se nebude líbit, že ionty Hg kontaminují H₂O, dokonce i městské čističky H₂O mají problémy s odstraněním Hg z H₂O, které tam vypouštíte do potoka. To se vám může v budoucnu vrátit.

Jediný "správný" způsob, který je nějak etický, je skladovat veškerý odpad z této reakce ve skleněných lahvích s činidly s těsným uzávěrem (jinak se opět bude Hg uvolňovat v podobě par a bude vás nadále přesčas otravovat). Jakmile budete připraveni s odpadem naložit, přelijte jej do mnohem větší skleněné nádoby (třeba do velké lahve od činidel). Ujistěte se, že nepřesahuje polovinu výšky jakékoli nádoby, kterou používáte. Kvůli dalšímu kroku se vyhněte plastu. Poté přidejte neazeotropní HNO₃ (nad 68% koncentraci). Toto proveďte venku nebo v dobře větraném prostoru. Reakce po přidání kyseliny je velmi prudká kvůli zásaditosti odpadu ze zbytkového NaOH, který je silnou zásadou, a tak dochází k prudké acidobazické reakci (kyselinu přidávejte pomalu, dbejte na to, aby nebublala nad nádobou). Jakmile je veškerá zásada neutralizována a již nedochází k bublání, pokračujte v přidávání další kyseliny, abyste dosáhli pH přibližně 5. Poté lahví jemně otáčejte, aby se vše promíchalo. Uzavřete ji a nechte den nebo dva stát. Protože ionty Hg vznikly redukční reakcí, obsahuje váš roztok v důsledku redukce z dusičnanu rtuťnatého(II) dusičnan rtuťnatý(I). V dalším kroku musí být všechny dusičnany v oxidačním stavu +2. Toho lze dosáhnout zahříváním při vysokých teplotách (což zcela nedoporučuji, jak je vysvětleno výše) nebo vystavením roztoku silnému zdroji UV záření po dobu několika dnů (mějte na paměti, že UV záření je škodlivé pro všechny formy života včetně člověka, při práci s ním noste vhodné brýle, které světlo blokují, jinak byste mohli za chvíli oslepnout (to není vtip). Právě jste převedli všechny zbytkové ionty Hg na vysoce reaktivní dusičnanovou sůl Hg oxidačního stavu +2 (stejnou, kterou používáte k vytvoření amalgámu). Ta je rozpuštěna v roztoku. Znovu změřte pH. Nyní přidejte jemnou zásadu, například uhličitan sodný, dokud nebude pH = 8. Nakonec dosáhnete bodu, kdy se pH již nebude měnit, protože vaše zásada je slabá. Tento roztok se označuje jako pufr a je potřebný pro další krok. Nyní vezměte sulfid sodný a část rozpusťte v H₂O, abyste vytvořili roztok. Tento roztok nalijte do nádoby obsahující nyní základní roztok. Srážení sulfidu rtuťnatého probíhá pozoruhodně jako černá hmota, která je v H₂O nerozpustná. Nyní je třeba přidávat roztok tak dlouho, dokud se nevytvoří další sraženina. To se stává těžko viditelným, protože roztok se zbarví do tmavě černé barvy. Přítomnost zbývajících iontů Hg můžete ihned otestovat tak, že část roztoku přelijete do samostatné baňky s odděleným roztokem sulfidu sodného a pipetou přenesete do baňky malou část roztoku sraženiny ze samého vrcholu (který je nejčistší). Pokud jasně vidíte, že se tvoří další černá sraženina, musíte pokračovat v přidávání roztoku. V opačném případě můžete nádobu uzavřít a vrátit se k ní za den nebo dva. Většina sulfidu rtuťnatého se vlivem gravitace usadí na dně. Pak můžete pokračovat v přidávání roztoku a sledovat, zda se tvoří další sraženina. Jakmile se již žádná sraženina nevytvoří, přefiltrujete celý roztok přes přibližně 1 cm silnou vrstvu celitu (diatomické hlíny). Jen tak se z roztoku odfiltrují jemné částice sulfidu rtuťnatého. Hotovo, nyní můžete roztok bez jakéhokoli rizika zlikvidovat.

Myslím, že v tuto chvíli je již zcela jasné, proč byste to neměli vylévat do kanalizace. Úpravny vody mají přesně stejný problém, a proto špatně snášejí, když lidé vylévají Hg do kanalizace.
 
Last edited:
View previous replies…

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Bonusem při čištění tohoto posraného odpadu je, že tímto způsobem můžete získat zpět použitou rtuť v počáteční amalgámové reakci. Sulfid rtuťnatý pak můžete snadno přeměnit zpět na kovovou rtuť, kterou pak můžete opět přeměnit na sůl Hg. Uznávám, že amalgám je docela OP, když o tom takto přemýšlíte, protože v podstatě získáte zpět téměř všechnu rtuť, kterou jste původně použili. Přesto je redukce borohydridem sodným nejlepším způsobem redukční aminace.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
-Nejprve děkuji za ur příspěvek i děkuji!
ale zapomněl jsem zmínit, že jsem použil : verzi chloridu 0,15 g.
Vždy jsem nosil polomasku 3m s novými plynovými patronami.
amalganaci jsem prováděl venku, ale oplach uvnitř 3x (v kbelíku, který jsem měl odděleně).
a ohřívací plášť jsem použil až po chvíli, kdy roztok nezačal reagovat (roztok p2np v amalgámu).
a plyn nikdy neunikl z kondenzátoru. nemám radost, že můj zbrusu nový topný plášť je na vyhození ... :(.
také jsem si vědom toho, že nemám vyhazovat pas do kanalizace ( přemýšlím o tom, že ho budu sbírat a odvážet před centrálu na likvidaci nebo něco takového).
Ještě jednou děkuji ure o vstupní jeho zlaté informace pro mě.
-
Nezajímá mě, že můj amalgramt nefungoval , nebo dostat nějaké chemikálie zpět.
Jediné, co mě trápí nejvíc, je to.
1: je můj zbrusu nový topný plášť pro odpadky?!
2: takže všechno v mé odvětrávané garáži je kontaminováno rtutí? / ( i když jsem viděl, jak mi jeden chlapík ve videu radil, že se nemusím bát rtuťových par, protože kondenzátor je přivádí zpět do reakční baňky).
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Chápu vaše obavy ohledně nákladů na výměnu položek. Zřejmě si v budoucnu při provádění této reakce oblečte nějaké levné oblečení.

Nejste úplně v háji. Podle vašeho popisu expozice nepokračovala delší dobu, takže mám dva nápady, jak byste se mohli pokusit odstranit většinu Hg z vašeho topného pláště a dále jej používat.

Zaprvé, krátkodobě méně nebezpečným způsobem by bylo umístit váš topný plášť venku pod střešní krytinu (v případě deště to zachrání váš plášť, pokud se do něj dostane H₂O, je s ním konec). Stejně jako radil neumisťujte ho nikam do blízkosti čehokoli kovového. Ideální by bylo topný plášť rozebrat, abyste vyndali pěnu, která je uvnitř, rozptýlit ji na desce nebo něčem podobném a nechat ji takhle odejít (ujistěte se, že pěna neodletí kvůli větru lmao). Pokud to takhle necháte nějakých 14 dní, tipoval bych, že se z pěny odpaří značná část Hg, aniž by vás to otrávilo. Něco v ní nevyhnutelně zůstane uvízlé, ale to není tak hrozné, pravděpodobně se vám nic moc nestane, pokud budete často větrat místnost, ve které je uložena. Za žádných okolností bych se vyhnul tomu, abyste ho dali do místnosti s něčím porézním, jako je koberec, jinak si to značně zkurvíte. Demontáž pláště je poměrně jednoduchá. Ve skutečnosti jsou konstrukčně mnohem jednodušší, než si lidé podle vzhledu představují. Nyní záleží na tom, jaký topný plášť máte, ale nejčastěji je plášť/pokryt pláště připevněn pouze pomocí několika šroubů. Vezměte šroubovák a odšroubujte je. Nyní pozorně poslouchejte! Většina topných plášťů obsahuje kovový drát, který je neustále zkratován deskou s plošnými spoji, která je obvykle umístěna ve spodní jednotce. V závislosti na výrobci může být tento drát velmi krátký a při použití silné síly by mohlo dojít k vytržení držáku na desce plošných spojů. Po odstranění šroubů pomalu odsuňte jednotku s pěnou od desky plošných spojů, abyste udrželi upevněné dráty. Když je vytrhnete, je jejich montáž zpět na místo velmi nepříjemná. Tím získáte dostatek prostoru pro odstranění pěny na vnitřní straně. Opět to dělejte pomalu, vyjměte malé kousky pěny, abyste nenarušili dráty. Jakmile pěnu odstraníte, můžete ji položit odděleně od zbytku topného pláště a nechat vyvětrat výpary. Opětovné sestavení pláště je naprosto stejné. Pouze vložíte pěnu zpět dovnitř a vše připevníte pomocí šroubů. Pěnu NEUMÝVEJTE ŽÁDNOU TEKUTINOU, tím ji zničíte a bude lepit. Jen ji nechte vyvětrat do sucha.

Jiný způsob, který je nebezpečnější, ale nevyžaduje demontáž pláště, je jednoduše jej umístit ven a zahřát na teplotu přibližně 120 °C. Nenechávejte teplotu o moc vyšší, jinak byste mohli případný dusičnan rtuťnatý, který sublimoval do pěny, zredukovat na kovovou rtuť, což by situaci ještě zhoršilo. Nechejte to takhle běžet asi 3 dny (dělat to venku horké páry Hg je směšně nebezpečné).

Jakákoli z těchto metod pravděpodobně odstraní většinu par Hg z pěny. Také když to dáte ven, dejte to někam dál od místa, kde jste původně reakci spustili, jinak byste ji mohli dále kontaminovat.

Osobně bych plášť zcela vyměnil, ale chápu, že to nemusí být pro každého řešení.

Jsem rád, že při této reakci používáte respirátor.

Pokud jde o plášť, pokud ho nechcete likvidovat, také bych ho nechal nějakých 14 dní venku vyvětrat. To by mělo odstranit většinu Hg, který v bundě uvízl. Ne všechno, ale mělo by to být v pořádku.

Co se týče vaší garáže, často ji na nějakou dobu vyvětrejte a výpary by se měly opět z větší části odstranit. Nemusíte se kvůli tomu naštěstí stěhovat na jiné místo.

A konečně, co se týče použití zpětného kondenzátoru. Některé páry stále unikají, zejména pokud se nepoužívá velmi studený H₂O. Laboratoře to řeší odváděním par ven nebo do uzavřeného prostoru obsahujícího aktivní uhlí. Chlapík ve videu, které jste sledovali, je bohužel idiot, když si myslí, že ho to před tím zázračně zachrání. Neříkám, že to nepomáhá, jen že to není dokonalé.

Lidé jsou při používání Hg neopatrní, ale jen do té doby, než pocítí negativní zdravotní účinky. Nezapomeňte, že se bioakumuluje po looooooodně dlouhou dobu. Jakmile se dostane do krevního oběhu, má schopnost projít hematoencefalickou bariérou a dostat se do mozku, kde se může přilepit na neurony, které mají vysoký obsah tuku. Hg se díky své vysoké lipofilnosti chová podobně jako olej a hromadí se v tukových tkáních v těle. Poločas rozpadu (to znamená, za jak dlouho polovina Hg zmizí) Hg v krevním oběhu je asi 1-2 měsíce a liší se u jednotlivých osob. Nejnebezpečnější je to, co uvízne v mozku. Poločas rozpadu Hg v mozku je přibližně něco málo přes 20 let, během kterých může způsobit velké neurologické poškození. Jakmile uvízne v mozku, nelze ho nijak odstranit, kromě užívání chelátorů (léky pouze na předpis). Chelatační léčba má vliv na funkci jater a ledvin, takže se používá pouze v závažných případech.

Nechci vás příliš děsit. S největší pravděpodobností, pokud vyvětráte výpary, které uvízly v čemkoli, měla byste být upřímně v pořádku. Jen v budoucnu zvažte tento faktor.

Přeji vám hodně úspěchů při obnově vašeho topného pláště.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Jo, a ještě bych vám doporučil použít ochranu před výpary, která je sice velmi levná, ale jen dočasná. Můžete si koupit aktivní uhlí (neboli aktivní dřevěné uhlí). Dejte si ho trochu nejlépe do misky nebo do sklenice. Naplňte jich takto několik a položte je všude tam, kde by se mohly výpary zdržovat. Aktivní uhlí je velmi účinné a na svém povrchu adsorbuje výpary Hg s kapacitou až 7 % hmotnosti. I kdyby páry Hg zůstaly v místnosti, toto aktivně pokračuje v jejich odstraňování. Aktivní uhlí pak můžete jednoduše vyhodit do koše, místo abyste výpary vdechovali do plic. Dělal bych to tak po dobu asi dvou měsíců, přičemž bych aktivní uhlí vyměňoval zhruba po dvou týdnech. Nekupujte farmaceutické tablety obsahující aktivní uhlí, jsou směšně předražené. Kupte si hromadné množství aktivního uhlí (je opravdu velmi levné). A v budoucnu ho nepoužívejte na nic jiného. Pokud to uděláte, myslím, že šance, že vám výpary ublíží, je do té doby velmi malá.

Vlastně když o tom teď přemýšlím, dalo by se při této reakci dát aktivní uhlí do sušící trubice a připojit ji na horní část zpětného chladiče. To by podle mého názoru zabránilo úniku téměř všech par. Lidi, tohle zní jako dobrý nápad, měli byste to udělat, pokud pro tuto reakci používáte zpětný chladič. :cool:
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Konečně pokud jde o reakce. Jak velký rozsah reakce měla? (Kolik P2NP a Al jste použili)? Myslím, že bych mohl mít představu o tom, co reakci podělalo na prvním místě.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Uhm odpovím v rychlosti, chystám se jít ven.
Ještě jednou děkuji za vaše podněty , vše, co jste řekli, je na úrovni mých znalostí.
ale četl jsem, že do mozkové bariéry se dostává pouze dimethylrtuť (Hg(CH 3) 2) a možná několik dalších (viz otrava Karen Wetterhanové), myslel jsem, že chlorid rtuťnatý se do mozku nedostane.
a celkově nejvyšší koncentrace, která může být na něčem založena, je 0,15 g ( které jsem vypláchla , a tak dále) je to tak toxické při všech měřeních, která jsem provedla? protože moje amalgámy na zubech vydávají rtuť pokaždé, když žvýkám ( četla jsem).

a druhá odpověď, vše z ingrediencí ve videu jsem vydělila dvěma.
takže 5 g p2np a 6 g hliníkového papíru pro domácnost ( ne stříhaného siccorsem, protože by se to slepilo, ale trhaného po kouskách, aby se vše mělo kde spojit s vatou).

Nečetl jsem vaši odpověď úplně, ale spěchal jsem. jak jsem řekl, musím jít. večer budu mít více času.
do té doby, a ještě jednou velké thx
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
O tomto uhlíku na výstupu z kondezátoru nápad zní skutečně jako dobrý nápad.
a mimochodem, používám aktivní uhlí ve své ochranné plynové masce ( jaká je životnost od otevření sáčku? nikdo v obchodě mi nedokázal dát dobrou odpověď.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
> Mimochodem, používám aktivní uhlí ve své ochranné plynové masce ( jaká je životnost od otevření sáčku?

Velmi záleží na intenzitě používání. Jeho kapacitu lze měřit podle objemu vzduchu, který je vypuštěn přes filtr. Nikdo neví, jak ho budete používat. Pokud budete s maskou pracovat v laboratoři každý den, doporučuji ji měnit každých pár měsíců nebo častěji.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Jak mohu někoho přidat, aby vyjádřil svůj názor ? rád bych přidal/zmínil 2 členy k tomuto tématu .
@gpatreon
Druhého člověka budu hledat
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Kdo je @gpatreon? lol

Obecně souhlasím s @Never to sleep. Podle mého názoru můžete laboratoř vyčistit od Hg a pokračovat ve všech bezpečnostních opatřeních. V souladu s vaším reakčním zatížením si nemyslím, že jste příliš znečistili.
 
View previous replies…

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Myslím, že jste v tématu, které jste napsal ( o amalgámech), uvedl, že máte informace , o tom, že zbývající hg v amalgámu, pokud se nevyplachuje ( ale vypouští se pouze voda), je asi 0,0000... v konečném produktu?
Můžete to potvrdit?
Moje hlavní obava je nyní, že hg je v konečném produktu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Nemohu to bohužel potvrdit podle papírů. Tuto informaci mám od chemika na tomto fóru, který měl přístup k fotoelektrickému plamenovému fotometru. Můžete si to ověřit sami. Také metoda Al/Hg je velmi rozšířená. Touto metodou byly syntetizovány desítky tun amfetaminu a úspěšně spotřebovány.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Co máte na mysli, když se kontrolujete ( Hg v konečném produktu)?
Čistotu konečného produktu mohu zkontrolovat pouze kontrolou bodu varu.
Ale pokud není dosaženo bodu varu v požadovaném teplotním rozmezí, jediná věc, kterou vím, je, že je nečistý ( mohou to být jiné nečistoty z procesu).
Nejsem chemik , všechny informace, které jsem si přizpůsobil, jsou z tohoto fóra.

Také jsem si tak nejistý ohledně zbytků Hg, tady, kde žiji, je to všechno/jen bmk leukartová reakce v hromadné výrobě. a získání nečistého produktu ( vynechávají mnoho koncových procesů pro čištění, kvůli menší ztrátě času a většímu množství výroby.
To je hlavní důvod, proč si to chci vyrábět sám ( i když mě to stojí víc, než si koupit nějakou zasranou mokrou pastu.

Mohu také skladovat (zbytek) roztoku kyseliny ipa/acetonové pro další syntézu?
A skladování Hg chloridu by bylo dobré ve vzduchotěsné lahvi( při pokojové teplotě)?

A jaký je důvod, proč nelze použít premixter roztoku IPA, p2np ,H20, GAA? ( jako by byl připraven noc předtím)

A hlavní důvod pro přidání GAA těsně před tím, než se roztok vloží do amalgámu?

Děkuji.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Věřím, že se tímto způsobem vyrábí a spotřebovává hodně ( v podstatě proto, že je tak snadné ho vyrobit , a snadno se používá alternativa drahého skleněného oblečení, varných desek, plášťů... jako jsou sklenice a hrnce, a použití horké vodní lázně v umyvadle).
Ale věci, které jsem viděl na tomto fóru ( nechci se na něj navážet, ale ano, je nebezpečný pro všechno/všechny ).
((Dělal to v kuchyni mezi zeleninou, použil kuchyňský nůž ze stolu, aby nabral své množství Hg , a pak jen odfoukl nůž a dal ho zamést zavřeným kuchyňským ručníkem, který byl k dispozici.
Rozpouštědla sušící se v kuchyňské troubě, ...)).
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Ano, přesně
ofc ne
ano

GAA nemusíte používat vůbec, jak jsem uvedl ve svém návodu zde.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Zítra provedu další syntézu (pokud budu mít štěstí 2).
Velkou obavu mi také dělá rtuť v konečném produktu.
Budu svůj amalgám 2× vymývat.
a k rozpuštění p2np použiji horkou IPA.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Nepoužívejte horkou IPA. Používejte ji zahřátou na 30 ºC a velmi dobře ji promíchejte. Pokud se p2np stále nerozpouští, zahřejte ji ještě trochu, ale ne příliš.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Oke děkuji u za příspěvek. při své první syntéze/prvním pokusu. jsem použil kolkovanou IPA a hodně jsem míchal se skleněnou tyčinkou, ale nerozpustil ( p2np). Pak jsem to zahřála op ( s tím, že v hlavě jsem měla, že bod varu IPA je pouze 60 stupňů),
udělal jsem Mcguyvera a snažil se to nějak ohřát v 1l ohřívacím plášti ( dělal jsem to ve 3hlavé 250ml baňce).
Udělal jsem to na nejnižší stupeň , ale myslím, že to bylo moc horké. ( byl to můj první pokus s použitím ohřívací meantle, takže neznám teplotní rozsah). Začalo mě to hodně pálit v očích (takže jsem přestal, zdraví je důležitější).
(( p2np se rozpustil, ale po vyjmutí z ohřívacího zdroje se z něj stal kašovitý nadýchaný roztok).
Otázka: je to normální nebo ne ? ( pocit pálení alkoholu v očích)

Opět je pro mě vše nové, byl to můj první pokus s chemikáliemi jako p2np.
Zítra mi přijde 2l vařič (se stearingem) z amazonu.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Také se vrátím ke své první syntéze, roztok ( přidáním alki do roztoku rozpuštěného amalgámu p2np) přišel s čirou vrstvou na povrchu, kterou jsem shromáždil v poměru iPA 50/50. ( pro další syntézu)
ale zvláštní je, že poté, co jsem odstranil vrchní vrstvu, jsem celou směs zamíchal a po 24 hodinách je nahoře opět světle žlutá vrstva.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Co jste získali ze dvou vrstev (čiré a žluté)? Okysličili jste je?
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Zatím nevím, nekyselil jsem to, protože bych si nechtěl dát čas a námahu do tohoto neúspěšného pokusu ( nechal jsem 2 olejové vrstvy od sebe, okyselím je až po nové syntéze. pak už mám po ruce roztok kyseliny/acetonu, takže na to nemusím ztrácet 3x tolik času. )
(( okyselím je samozřejmě ne dohromady v jednom mixéru!))
A náhodná poznámka: roztok jsem nechal opět 24 hodin a objevila se další (ale plechová a tmavší nažloutlá) horní vrstva. (tu hodím do kádinky s ostatním obsahem).
 
Top