Patentovaný proces od benzaldehydu ke glycidylesteru BMK k P2P

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Tento článek vám nabízí patentovaný postup syntézy z benzaldehydu na glycidylester BMK na P2P.
Tento postup pochází z patentu zveřejněného v roce 2009. V původním textu byl k syntéze 4-methoxybenzaldehydu použit 4-methoxyfenylaceton. Já jsem ho nahradil benzaldehydem pro syntézu fenylacetonu.
Tento postup neodděluje glycidylester BMK.
Literatura uvádí, že výtěžek tohoto postupu z benzaldehydu na destilovaný fenylaceton je 82,9 %.
Pan G. Patton již dříve na fóru poskytl jiné řešení tohoto postupu a já jsem pod tímto příspěvkem uvedl několik poznámek (https://bbgate.com/threads/bmk-glyc...p2p-synthesis-from-bmk-glycidate-ethers.4307/).


Vzhledem k tomu, že moje úroveň angličtiny není příliš dobrá, byl tento článek po napsání přeložen Googlem, omluvte prosím případné gramatické nesrozumitelnosti.

Kroky k procvičení:
-Reakční zařízení o objemu 2000 ml, udržované v čistotě a suchu, musí být zcela bezvodé.
-Přidejte 280 g 30% roztoku metoxidu sodného a methanolu. (Pokud používáte 28% roztok methoxidu sodného a methanolu, potřebujete 300 g).
-Zapněte kondenzační potrubí, nainstalujte sušicí potrubí nad kondenzační potrubí, abyste izolovali vnější vodu.
-Přidejte smíšený roztok 104 g benzaldehydu a 232 g methyl 2-chlorpropionátu pomocí kapací nálevky s konstantním tlakem za míchání.
-Po přidání se vnitřek baňky samovolně zahřeje na teplotu přibližně 60 °C. V tomto okamžiku upravte teplotu ohřevu tak, aby se teplota uvnitř baňky udržovala na 60 °C.
-Míchejte a refluxujte při 60 °C po dobu 2 hodin.
-Za míchání přidejte 1160 ml 3mol/l kyseliny chlorovodíkové.
-Po přidání zahřejte na 90 °C za rychlého míchání, míchejte a refluxujte při této teplotě po dobu 4 hodin, zajistěte nepřetržité míchání.
-Ochlaďte na teplotu do 20 °C.
-K oddělení olejové vrstvy použijte dělicí nálevku.
-K extrakci vodné vrstvy použijte 3× 100 ml dichlormethanu a všechny extrakty a olejové vrstvy spojte.
-K promytí organické vrstvy použijte 200 g 5% vodného disiřičitanu sodného (NaHSO ).
-K promytí organické vrstvy použijte 2× 200 ml 1% roztoku hydroxidu sodného, aby hodnota pH vodné vrstvy byla větší nebo rovna 7.
-Olejovou vrstvu přefiltrujte přes pískovou nálevku pokrytou 1,5 cm silným bezvodým síranem hořečnatým, aby důkladně vyschla, propláchněte pískovou nálevku malým množstvím dichlormethanu a spojte.
-Rotační odparku použijte k odstranění rozpouštědel s nízkým bodem varu při 70 °C za sníženého tlaku.
-Sestavte zařízení pro atmosférickou destilaci, sbírejte hlavní frakci při teplotách 210 °C až 240 °C a získejte žlutý 1-fenyl-2-propanon.
-Pokud se vyrábí velké množství, lze získat bezbarvý fenylaceton ještě jednou vakuovou destilací.

Bezpečnostní opatření:
-Pokud je v reakčním zařízení před přidáním kyseliny chlorovodíkové vlhkost, výtěžek se výrazně sníží nebo dokonce reakce neproběhne.
-Po přidání kyseliny chlorovodíkové je nutné použít silné míchání, aby se reakční roztok zcela promíchal. Protože se jedná o reakci mezi olejem a vodou, závisí reakce do značné míry na kontaktní ploše. Po výpočtu může rozdíl v kontaktní ploše mezi mícháním a nemícháním dosáhnout stokrát až tisíckrát!
-Před extrakcí věnujte pozornost tomu, zda je teplota nižší než 20 °C. Pokud je teplota příliš vysoká, dichlormethan roztáhne dělicí nálevku a otevře ji.
-Pro odstranění malého množství nezreagovaného benzaldehydu lze přidat promývání disiřičitanem sodným, aby se zlepšila čistota. Benzaldehyd není snadné odstranit během destilace. Tento krok prosím neodstraňujte libovolně.
-Proces promývání disiřičitanem sodným a první proces promývání hydroxidem sodným bude obtížnější oddělit a bude trvat dlouho, než vydrží, vyčkejte prosím trpělivě.
-Před destilací se ujistěte, že je kapalina suchá, jinak je destilace náchylná k nárazům.
-30% roztok methoxidu sodného/methanolu zkuste koupit přímo hotový produkt, nepoužívejte k výrobě pevný methoxid sodný a bezvodý methanol.


Zkušenosti:

Reakce prvního kroku benzaldehydu s methyl 2-chlorpropionátem a methoxidem sodným pod zpětným chladičem při 60 °C je znázorněna na obrázku níže. Proces přidávání benzaldehydu a methyl 2-chlorpropionátu do roztoku methoxidu sodného bude vřít, kontrolujte prosím rychlost přidávání přiměřeně.
98P4Sc0LVv
IyFGWkVZJh
HAgZjTyoEr


Proces refluxu při 90 °C po přidání kyseliny chlorovodíkové je znázorněn na obrázku níže.
7BDLMSRuht


Olejová vrstva po extrakci a promytí je znázorněna na obrázku níže.
TaX6ScQdpT
CaudlVeS1g


K odpaření rozpouštědla s nízkým bodem varu při 70 °C použijte rotační odparku, jak je znázorněno na obrázku níže.
PEkq1TWo87


Destilační přístroj je znázorněn na obrázku níže.
Celkový objem před destilací je přibližně 250 ml až 300 ml. Je to celkové množství získané ze dvou operací. Během destilace vytéká při teplotě pod 110 °C asi 70 ml bezbarvého destilátu. Obsahuje organická rozpouštědla a některé štiplavé pachy. Mělo by se jednat o rozpouštědlo s nízkým bodem varu.
Při teplotách od 110 °C do 160 °C vytéká asi 20 ml bezbarvého destilátu s ostrým zápachem. Pravděpodobně methyl 2-chlorpropionát a některé estery produktů při tomto bodu varu.
Od 160 °C do 210 °C vytéká méně než 5 ml bezbarvého destilátu, který má zápach benzaldehydu, což může být benzaldehyd.
Při teplotě blízké 210 °C začne destilát žloutnout a teplota kolísá od 210 °C do 240 °C. Vytéká 120 ml destilátu, který je olivově žlutý a má podobnou konzistenci jako olivový olej při normální teplotě. Hlavní frakce s P2P.
Když se v baňce začne odpařovat červenohnědá pára, je destilace ukončena a v baňce zůstane asi 25 ml zbytku.
WO3oVyamqA


Frakce P2P je znázorněna na obrázku níže.
QBlUshpdf2
NGOIMV93db
RvU0kB8efx
VtAgkQFi7c


Srovnání TLC destilovaného P2P a benzaldehydu je znázorněno na obrázku níže.
WFeNi25B8o



Možná v důsledku některých chyb v činnosti výrobního personálu je výtěžek mnohem nižší než výtěžek uvedený v literatuře. Následné výtěžky budu nadále aktualizovat. Kromě toho můžeme pomocí TLC vidět, že přítomnost benzaldehydu již není v destilovaném P2P patrná, ale je stále nečistý, se dvěma velmi zřetelnými složkami. Nečistoty jsou neznámé a je zřejmé, že destilací je nelze odstranit.
V současné době mám v plánu složky oddělit a poslat je do zkušební agentury na testování nukleární magnetickou rezonancí, aby se určily složky produktu a struktura nečistot, ale kvůli nedostatku finančních prostředků zde iniciuji crowdfunding pro netizeny na BB fóru. Níže je uvedena moje sbírka kryptoměn Odhaduje se, že zdokonalení tohoto procesu bude vyžadovat asi 10 až 12 testů NMR a nějaký spotřební materiál a celkové náklady budou asi 1500 až 1800 amerických dolarů. Jakmile budou prostředky dostatečné, použiji kapalinovou chromatografii k separaci složek produktu a provedu NMR detekci a poté zveřejním výsledky detekce na BB fóru. Poté na základě výsledků testů provedu cílená vylepšení procesu s cílem získat P2P vysoké čistoty pomocí jednoduchého a opakovatelného procesu a poté budu tyto pokroky nadále aktualizovat na BB fóru, děkuji.

Moje adresa pro příjem BTC:
bc1qq48254h6zx89hwguppwkp3kct5xg93uvkf3vdr
Moje adresa pro příjem LTC:
ltc1q9535jld422uq63p4ycwvr6g0l2p3fj8e9rfzy5
Moje adresa pro příjem ETH:
0x9e24bC2DC0873b49bEfe5807Bb489E6BE2759eAd
Výše uvedená přijímací adresa může přijímat odpovídající kryptoměny a všechny související tokeny.
Jednou týdně budu v komentářích aktualizovat situaci v oblasti crowdfundingu.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Skvělá práce a domácká atmosféra =)
Dostali jste 0,8955 mol p2p s příměsí 0,98 mol benzaldehydu, rozumím tomu správně?
P2p tvůj olej je opravdu hodně žlutý, můj je spíš bezbarvý (destilace parou), fotky pod jasným světlem.
 

Attachments

  • mUpnukcKQY.jpg
    mUpnukcKQY.jpg
    565.4 KB · Views: 227
Last edited:

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Ne, neměl by to být benzaldehyd, protože jsem provedl srovnání TLC mezi benzaldehydem a vzorkem z konce první fáze reakce, které ukázalo, že benzaldehyd byl v podstatě spotřebován. Pak TLC srovnání destilovaného P2P a benzaldehydu ukázalo, že benzaldehyd je o něco méně polární než obě složky v destilovaném P2P, takže to byla neznámá nečistota. Žlutá barva je způsobena atmosférickou destilací na vzduchu. Pokud použiji vakuovou destilaci, získám bezbarvou a průhlednou kapalinu, ale za stávajících podmínek zařízení nelze přesně oddělit frakce.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
celkem existuje příměs, která letí s azeotropní směsí v s p2p. je zajímavé ověřit, zda ji bisulfit vyloučí, a to izolací/přečištěním aduktu a dalším rozkladem soli na p2p.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
17
Points
8
Získali jste 120 ml nečistého p2p ze 104 g benzaldehydu.
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Ne, jde o dvě kombinovaná množství, takže z 208 g benzaldehydu jsem získal 120 g nečistého P2P.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Je tedy možné destilovat p2p při 1 atm běžnou destilací? Myslel jsem, že se rozloží dříve, než dosáhne teploty BP?
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Ne, můžete použít pouze destilaci s vodní parou nebo vakuovou destilaci. Normální tlaková destilace přísady vážně zničí. Pokud je nutná normální tlaková destilace, domnívám se, že kontinuální průchod slabého proudu dusíku nebo argonu do destilačního zařízení může P2P ochránit před poškozením. ale není experimentálně ověřeno.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Je methoxid sodný roztok methanolu 30% methanolu
 
Top