Problémy PCPy

fuckdissos

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 18, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den, napsal jsem to na vespiary a reddit a nedostalo se mi žádné pomoci. Toto je kopie a vložení z příspěvku na redditu. Nevím, jestli mi něco uniká, ale v tuto chvíli za pomoc zaplatím.

Meziprodukt PyCC se vyrábí bisulfitovou metodou, krystalizuje přes noc v lednici a taje kolem 27c, což je dost blízko literární hodnotě.

Grignardové činidlo se vyrábí z bromobenzenu a sušeného thf, také se rozkládá přidáním vody.

PyCC v thf se přidává po kapkách ke grignardovému činidlu v thf, čímž vzniká několik bublinek, a poté se refluxuje po dobu 3 hodin. V tuto chvíli vypadá vše v pořádku, ale už jsem tuto kravinu zkoušel třikrát a nemohu získat žádný produkt.

Z chloridu amonného a vody se udělá kalicí směs, reakční směs se přidá po kapkách, čímž se vytvoří kapky něčeho, co předpokládám, že jsou soli hořčíku, které se po dalším přidání chloridu amonného a vody rozpustí.

Čirá, mírně zásaditá směs se dvakrát extrahuje toluenem a poté se přidá množství koncentrovaného hcl rovnoměrné množství předpokládaného produktu. Azeotropická destilace se provádí tak dlouho, dokud nezůstane pouze žlutá toluenová sraženina a to málo, co vykrystalizuje po přidání acetonu, je neaktivní.

Kde ve svém postupu dělám chybu? Musím před azeotropickou destilací provést acidobázi? Jsem si na 99 % jistý, že problém je v tomto postupu, protože všechny předchozí kroky a činidla fungují podle očekávání. Nemám hbr a doslova jediná věc, která mě napadá, že bych mohla zkusit, je uhasit směs hcl místo chloridem amonným.

Edit: nejsem si jistý, jak moc je to důležité, ale nic z toho nebylo prováděno na ledu, přídavek PyCC byl přidán do grignardu poté, co byl hořčík všechen rozpuštěn a stažen z tepla. Přídavek tohoto roztoku k ochlazovacímu roztoku byl proveden po 15 minutách sezení při pokojové teplotě po 3hodinovém refluxu. Ale ani v jednom případě nedošlo k žádné šílené reakci, takže nevidím důvod, proč to dělat na ledu.

Edit edit: další běh se chystá, dát do mrazáku na hodinu před quenching, který byl proveden pouze s ledem a chloridem amonným. Udělal jsem ještě zásaditý zředěný naoh a extrahoval toluenem. Dean stark spíše než destilace nyní, thf šel pryč jako první a nyní čeká na stažení hcl. Stále jsem otevřený jakýmkoli návrhům.

Edit edit edit: nemá nic společného s teplotou ledu. Pořád kurva nic
 

fuckdissos

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 18, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Po týdnu každodenního selhávání a prohledávání všech zdrojů, které jsem našel, mi utkvěl v paměti tento jeden citát z vespiáře: "V předchozí reakci jsem si všiml krystalického vedlejšího produktu (který byl ve skutečnosti hlavním produktem), který se rozpouští ve vodné kyselině, ale špatně v éteru a čistě taje při 204-206 °C. Všiml jsem si, že se v něm nachází krystalický vedlejší produkt (který byl ve skutečnosti hlavním produktem). Možná se jedná o produkt z adice grignardu na nitrilovou skupinu, benzoylcyklohexylpyrrolidin, ale nemám referenční teplotu tání." To mě tedy vede k domněnce, že existují nějaké speciální reakční podmínky, které nedodržuji, ale nepodařilo se mi najít nic ohledně tohoto adičního produktu vzniklého z nitrilu a grignardu. Při hledání bruylantové reakce také není žádná zmínka o nějakém adičním sloučenině. Jsem však špatný v hledání literatury, kdokoli může poskytnout jakýkoli náhled na tuto věc, budu velmi vděčný.
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Jak vám můžeme pomoci, pokud jste neuvedli, jaké přesně metody používáte, a to i pro nitril.
Pokud vím, bisulfitová metoda je často na nic, měli byste použít kvalitní kyanidovou sůl.
Vzal jste alespoň 3 molární přebytek grignardu? Jste si jisti, že není "mrtvý" před rxn?
Chlazení by se mělo provádět pomocí drceného ledu, chloridu amonného A HYDROXIDU AMONNÉHO (roztok amoniaku ve vodě).
Měli byste také vědět, že část HCN se stejně uvolní. Cítili jste jeho zápach?
Alternativně lze hydrobromidovou sůl vykrystalizovat v mrazáku, ale v takovém případě se uvolní ještě více HCN.
Hydrochloridová sůl pravděpodobně nekrystalizuje, protože je příliš rozpustná.
Stejně zbývá příliš mnoho otázek na to, abych vám mohl dát dobrou odpověď.
Doufám, že nejste začínající chemik, abyste se pouštěl do takových syntéz.
 

fuckdissos

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 18, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Myslel jsem, že bisulfitová metoda je všeobecně známá, protože ji Maddox použil ve své práci z roku 1965. Ale každopádně je to převzato odtud


Všechno se dělalo stejně, jen v menším měřítku, to znamená pouze 2x přebytek grignardu vůči PyCC.

Nebyl cítit žádný hcn, protože se vše provádí v digestoři.

Proč říkáte, že bisulfitová metoda není tak dobrá? Když o tom tak přemýšlím, jediný případ, kdy jsem z toho získal produkt, bylo použití NaCN...
 

fuckdissos

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 18, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Nemohu přijít na to, jak editovat, takže se omlouvám za dvojí příspěvek.

Pokud jde o mrtvý grignard, nemyslím si, že je mrtvý, protože mezi ním a thf roztokem PyCC vždy probíhá reakce. Toluen byl také použit k rozpuštění PyCC. Pokud by byl mrtvý, nemělo by dojít k žádné reakci a jeho přidáním do vody také dojde k reakci.

Několikrát jsem to zkoušel s roztokem amoniaku, ale nijak to nepomohlo. Zkoušel jsem to se zředěným hbr s přes noc v mrazáku a nedostal jsem žádnou sraženinu. Nenašel jsem však žádné údaje o rozpustnosti této soli hbr a odpařením malého množství roztoku vznikne stejný neaktivní prášek jako předtím.
 
Top