Syntéza fenylacetonu (P2P) pomocí ethylglycidátu BMK

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
E6r9ND8StG

Tento postup syntézy fenylacetonu (P2P) představuje jednoduchý způsob, jak získat fenylaceton z ethylglycidátu BMK a jeho syntézu z benzaldehydu. Ethylglycidát BMK lze hydrolyzovat na P2P. Tato reakce není citlivá na vodu jako syntéza methylglycidátu BMK. Je zde taková výhoda, jako je poměrně vysoký výtěžek konverze (82 % z benzaldehydu na P2P). Reakce navíc nevyžaduje žádné složité zařízení a lze ji snadno provádět.

Vybavení a sklo.


Reagencie.

  • Dimethylformamid 900 ml.
  • Benzaldehyd 300 ml.
  • Ethyl 2-chlorpropionát 540 g.
  • Benzyltriethylamonium chlorid (TEBAC) 32 g.
  • uhličitan draselný 780 g.
  • hydroxid sodný (NaOH) 135 g.
  • Destilovaná voda ~1,9 l.
  • koncentrovaná (37%) vodná kyselina chlorovodíková (HCl) ~250 ml.

...

Syntéza ethylglycidátu BMK z benzaldehydu.

5nkNswEyzA
1. Dimethylformamid o objemu 900 ml se nalije do 3 l čtyřhrdlé reakční baňky s kulatým dnem, vybavené zpětným chladičem, horním míchadlem a odkapávací nálevkou.
2. Poté se přidá 300 ml benzaldehydu. Zapne se horní míchadlo.
3. Do reaktoru se nasype ethyl 2-chlorpropionát 540 g. Přidá se katalyzátor benzyltriethylamoniumchlorid (TEBAC) 32 g. Poté se do reakční směsi přidá uhličitan draselný 780 g.
4. Reakční směs se rozdělí na dvě části. Zahřívání vodní nebo olejové lázně se nastaví na 40 °C.
5. V reak toruse provede reakce. Reakční směs se míchá 48 h na teplé lázni.
6. Reakční směs se zahřívá. Předem se připraví 30% vodný roztok hydroxidu sodného (NaOH) o objemu 450 ml.
7. Reakční směs se rozdělí na dvě části. Po 48 h se míchadlo vypne. Reakční směs (kapalná vrstva bez sedimentu) se dekantuje do velké kádinky.
8. Reakční směs se přelije do kádinky. Do kádinky se nalije čistá destilovaná voda o objemu 1 l a důkladně se promíchá.
9. Reakční směs se přelije do k ádinky. Oddělí se vrstva glycidového esteru. Vrstvy se oddělí pomocí dělící nálevky.


Poznámka: Glycidátový ester se v následujících reakcích používá bez přečištění. Pokud jej chce chemik použít jako produkt, musí jej vydestilovat z vedlejších reakčních produktů kvůli přebytku ethyl 2-chlorpropionátu.

Syntéza kyseliny glycidové (sodné soli) BMK ethylglycidát BMK

EfnEY7VRJ1
10. Glycidový ester se vloží zpět do čisté reakční baňky.
11. Předem připravená a ochlazená NaOH sln. se nalije do odkapávací nálevky.
.12. Znovu se provede roz tok. Zapne se míchadlo. K reakční směsi se pomalu přidává 30% aq. roztok NaOH 450 ml. Teplota reakční směsi se musí udržovat pod <30 °C.
13. V průběhu reakce se provede roztok. Poté se reakční směs míchá 12 h při pokojové teplotě.
14. Reakční směs se promíchá. Po chvíli se přidá 500 ml destilované vody a směs se mírně zahřeje (ne více než na 60 °C).
15. Reakční směs se zahřeje. Do zahřáté reakční směsi se nalije 500 ml benzenu, toluenu nebo jiného podobného rozpouštědla.
16. Roztok se přelije do destilované vody. Míchačka se vypne. Vytvoří se vrstvy.
17. Pomocí dělící nálevky se extrahují vedlejší produkty reakce (nikoliv dříve destilované vedlejší produkty esterů). Vrstva vody s rozpuštěnou kyselinou glycidovou BMK (sodná sůl) se oddělí zpět do baňky.

Syntéza fenylacetonu (P2P) z kyseliny glycidové BMK (sodná sůl)

QNSTpmXl76
18. Pomocí odkapávací nálevky se do baňky opatrně nalije koncentrovaná (37%) vodná kyselina chlorovodíková (HCl), aby se dosáhlo pH1.
19. Směs se zahřeje na 60 °C a za stálého míchání se dekarboxyluje po dobu 5 h.
.20. Směs se rozdělí na dvě části. Poté se míchadlo vypne a směs se rozdělí na dvě vrstvy. Vrstva BMK je vrchní vrstvou.


Poznámka: Pokud se směs ochladí, vrstva BMK bude na dně.

21. V případě, že se smě s zchladí, bude vrstva BMK na dně. Vrstva BMK se oddělí do kádinky pomocí dělící nálevky pro další syntézy.

Poznámka: Po chvíli se zbývající voda v kádince zcela oddělí od oleje BMK.

Výtěžek BMK je ~300 ml (82 %
).
 

senior

Don't buy from me
New Member
Joined
May 29, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Zřejmě nejlepší beema (cihla-cihla), pravděpodobně nejvhodnější je koupit vodu a zvýšit hodnotu alespoň 2krát více a o zbytek se nechat postarat odborníky. ;)
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Děkujeme vám za vaše úsilí
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Děkuji vám za podrobné sepsání tématu a zejména za to, že nám vždy pomáháte uspět, moc bych si přál, abychom měli video o syntéze benzaldehydu a metylethylketonu (MEK) P2P.

Jak víte, methyl ethyl keton (MEK ) si může každý opatřit v obchodech a je tu pro vás také video o syntéze benzaldehydu.
 

amieri

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 2, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Benzaldehyd není těžké syntetizovat a na této stránce je o něm několik informací
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Dobrý den,
Kolik ml je přibližně v poslední vrstvě vody před hydrolýzou HCL? a gr sodné soli na ní teoreticky? Děkuji.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, omlouvám se za dlouhou odpověď, neviděl jsem váš dotaz. Asi 1 kg glycidátu na 1 kg vody. V případě 15% kyseliny HCl se nemusí ve vodě rozpouštět vůbec. Nepřehřívejte reakci, to je důležité.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton Ethyl 2-chloropropionát 540 g nebo 540 ml, protože je k dispozici v kapalné formě komerčně.a také ve videu je kapalná forma nalita.takže plz poradit.díky předem
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Co mě však šroubuje, je vizuální stránka. Ethylglycidát jsem viděl pouze jako bílý prášek. Takže když se snažím přemýšlet, jak bych tento postup aplikoval na tento bílý prášek (cas# 28578 16 7), jsem skutečně zmatený. Nejhorší je, že mám pocit, že bych měl znát odpověď (vzhledem ke svým zkušenostem). Dokázal bych si představit, že se prášek při zahřátí rozpustí na olejovitou látku (jako to, co je vidět na videu), ale domnívám se, že přidání 30% roztoku hydroxidu sodného se provádí při teplotě pod 30 C... což si nepředstavuji, že je dostatečně horké na to, aby se zmíněný prášek rozpustil. Jak tedy (v mém případě) začlenit PMK Ethyl Glycidate (prášek) cas# 28578 16 7) do tohoto procesu? Možná se na tento problém dívám z boku, ale myslím, že bude nejlepší, když se v tuto chvíli pokořím a požádám o radu. Takže, chce mě někdo vyvést z omylu tím, že mě upozorní na (nejspíš) zřejmou věc, která mi uniká?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, jedná se o ethylglycidát PMK, nikoli BMK. Sodná sůl kyseliny glycidové BMK má práškovou formu cas 5449-12-7.

Ano, PMK musíte zahřát na 80*C. Podívejte se prosím na příslušné téma a pokračujte ve svých otázkách tam, pokud nenajdete odpovědi:
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
To byla rychlá odpověď. Děkuji za ni: velmi si jí vážím. Ano, rozdíl mezi BMK a PMK znám. Vím, že se mohou používat ve stejných reakcích k získání různých konečných produktů (MDMA, Meth, MDA, amfet). Safrol jsem použil jen jako výchozí bod, ale uvažoval jsem o PMK Ethyl Glycidate. S vědomím podobnosti jsem si říkal, že bych mohl použít část tohoto procesu (BMK) na PMK E.G., abych získal PMK. Přemýšlel jsem trochu mimo rámec, to je vše. Přečtu si odkaz, který jste mi nabídl. Ještě jednou díky.
 

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Dobrý den, pane, jak mohu převést prášek BMK 5449-12-7 do kapalné formy a odkud mohu postupovat?
 

bobbrown1488

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Víte o přemýšlení o bmk na kapalinu ? byl by krok 14 an 15 odpovědí ?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton
můžete pls objasnit, že v kroku 14 "(14. Po chvíli se přidá 500 ml destilované vody a směs se mírně zahřeje (ne více než 60 °C).".

Moje otázka zní, jak dlouho by se to mělo zahřívat. (Doba trvání) nebo nějaké označení.
Předem děkuji.
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Ahoj a je to z tohoto kroku, který stqrt, pokud máte BMK 5449-12-7 prášek nebo nový bmk prášek na trhu nyní?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Začal jsem od dimethylformamidu, benzaldehydu přesně podle videa.
 

bobbrown1488

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Mohli byste s 5449-12-7 prášek v kroku 12 ?


12. Zapne se míchadlo. K reakční směsi se pomalu přidává 30% aq. roztok NaOH 450 ml. Teplota reakční směsi se musí udržovat pod <30 °C.
13. Dále se reakční směs míchá 12 h při pokojové teplotě.
14. Po chvíli se přidá 500 ml destilované vody a směs se mírně zahřeje (ne více než na 60 °C).
15. Do zahřáté reakční směsi se nalije 500 ml benzenu, toluenu nebo jiného podobného rozpouštědla.
16. Míchačka se vypne. Vytvoří se vrstvy.
17. Pomocí dělící nálevky se extrahují vedlejší produkty reakce (nikoliv dříve destilované vedlejší produkty esterů). Vrstva vody s rozpuštěnou kyselinou glycidovou BMK (sodná sůl) se oddělí zpět do baňky.
 

Beginner from China

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Rád bych se zeptal: Lze koncentrovanou (37%) vodnou kyselinu chlorovodíkovou (HCl) nahradit něčím jiným? Protože ji zde nemohu koupit
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Kyselina sírová a ortofosforečná. Pokud ne, můžete si vzít některé jiné kyseliny. Není nutné používat 37% kyselinu, můžete vzít 15% a nepoužívat další vodu.
 
Top