Příprava bromvalerofenonu pro alfa-PVP

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33
Představíme dvě metody bromování valerofenonu na A-PVP.
Jedná se
o první z nich.



Bromování valerofenonu na a-pvp, metoda 1:

Budete potřebovat:
  1. Valerofenon (CAS 1009-14-9) 100 g
  2. kyselinu hydrobromovou 48% (HBr) 29ml
  3. Peroxid vodíku 35% (H2O2) 19ml


Tuto syntézu lze provádět ve sklenici nebo i ve skleněné kádince. K míchání lze použít dlouhou 1ml injekční stříkačku.

1)
Vložte 100 g valerofenonu do sklenice a přidejte 29 ml kyseliny bromové.

2 ) Pomocí injekční stříkačky odměřte 19 ml* (můžete to provést po částech) peroxidu vodíku. Ke stříkačce připojte dostatečně dlouhou hadičku, abyste mohli peroxid vodíku vstříknout na dno sklenice.

3 ) Další krok bude vyžadovat zručnost. Jednou rukou přidávejte stříkačkou po kapkách peroxid vodíku a druhou rukou směs míchejte. Během reakce uvidíte, že se směs začíná zahřívat. Každé přidání peroxidu vodíku by mělo dát najevo. Podívejte se na barvu směsi. Barva se může pohybovat od žluté po červenou. Po reakci další dávky a poté, co jste zaznamenali reakci a změnu barvy, přidejte další dávku peroxidu vodíku. Pokračujte, dokud všechen peroxid vodíku neodkape nebo dokud směs nezmění barvu.
Směs velmi dobře promíchejte, po dobu 10-15 minut, a přejděte k dalšímu kroku.

4) Do sklenice nalijte 200 ml destilované vody a směs dobře promíchejte, můžete pozorovat rozdělení na dvě frakce. Požadovaná frakce (organická) bude na dně, horní (vodná) se odešle do odpadu. Horní frakci lze pohodlně odebrat injekční stříkačkou a vyhodit. Spodní frakce se promyje roztokem jedlé sody.

5 ) Za tímto účelem si ve sklenici připravte roztok 20 g hydrogenuhličitanu sodného (jedlé sody) rozpuštěného ve 250 ml vody. Do roztoku přidejte získaný bromvalerofenon a dobře míchejte po dobu 10-15 minut.

6 ) Poté nechte směs odstát. Opět dojde k rozdělení na dvě frakce. Zopakujte rozdělení jako v kroku 4. Organickou fázi tvoří bromvalerofenon ve spodní části a promývací roztok jedlé sody v horní části.

7 ) Bromvalerofenon je žlutě/světle hnědě až červeně/tmavě zbarvená kapalina. Je vysoce žíravá, výpary dráždí sliznice a mohou poškodit pokožku. Skladujte v plastových nebo skleněných nádobách s těsně přiléhajícím víkem na tmavém a chladném místě.

To je vše. S bromvalerofenonem můžete alfa-PVP bez problémů vařit.
Dále si povíme o druhé metodě bromování valerofenonu.
 

airsoft45

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 20, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
ve vaší příručce pro A-PVP ve čtyřech krocích potřebujete *Alfa-bromvalerofenon, ale chemická látka, která se vyrábí v příručce na této stránce, je bromvalerofenon. jak mám syntetizovat alfa-bromvalerofenon, a ne jen bromvalerofenon?

Děkuji za pomoc
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Měl bych se také zmínit. Lidé se často snaží zamlžit, jakou chemickou látku používají, že ji prodávají. Vidím, že 2-bromovelarofenon/a-bromovelarofenon se prodává pod názvem
2-bromo-1-fenyl-1-pentanon
 

komkom

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 28, 2022
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Ano, to je vše
CAS# 49851-31-2
 

komkom

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 28, 2022
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Ano, to je vše
CAS# 49851-31-2
 

komkom

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 28, 2022
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Ano, to je vše
CAS# 49851-31-2
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Ahoj všichni, jakoukoli pomoc bych velmi ocenil, dnes jsem měl první pokus o syntézu apvp.

Během 1. fáze halogenace jsem postupoval exaktně, jak popisuje video, a pomalu přidával H202 do reakční nádoby, která obsahuje valerofenon a kyselinu hydrobromovou, přičemž jsem zajistil, aby teplota nepřesáhla 60c.

Všiml jsem si, že červené bromové zbarvení přetrvávalo a nezmizelo ani po přidání 2/3 ze 43 g H202. Považoval jsem to za vizuální pokyn, abych už nepřidával další peroxid.

(Předpokládal jsem, že to bylo proto, že jsem peroxid zkoncentroval z 6 % na 37 % vařením vody ve vakuu a možná jsem ho trochu přehnal).

Reakční směs jsem nechala 10 minut míchat, abych se ujistila, že červená barva nezmizí. Nezmizelo.

krátce po přidání 500 ml destilované vody do reakce se spodní vrstva bromovalerofenonu změnila z červené na mléčně bílou.

Domnívám se, že jsem nepřidal dostatečné množství peroxidu a nenechal reakci dostatečně dlouho míchat. Zlikvidoval jsem ji a zkusím to znovu.

Budu vděčný za jakoukoli pomoc
 
Top