Problém získávání amfetaminu z roztoku

idunno

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Syntetizoval jsem amfetaminovou volnou bázi z P2NP pomocí elektrolytické metody podle amerického patentu 1 879 003.
Vše jde dobře až do okamžiku, kdy mi zůstane amfetaminová freebáze rozpuštěná v H2SO4.
H2SO4 je mírně znečištěný a obsahuje CuSO4 (čistý se nedá sehnat, protože je tu zcela nelegální), ale to by nemělo vadit, protože pokud vím, Cu je méně reaktivní než vodík.
V tomto okamžiku Markýzovo činidlo potvrzuje, že v roztoku je amfetaminová freebáze.

Problém začíná, když patent požaduje neutralizaci kyseliny v roztoku přidáním žíravé zásady.
Přidáním NaOH nebo KOH se produkt zničí. Vše vypadá zdánlivě v pořádku, Na2SO4 / K2SO4 se sráží a "amfetaminová freebáze" se shromažďuje, protože plave na hladině.
Pak k "freebáze" přidám 35% kyselinu sírovou (nejlépe 35% znečištěnou CuSO4), aby vznikl síran amfetaminový, odpařím vodu, dostanu bílý prášek, který je rozpustný ve vodě, jen málo rozpustný v ethanolu, nerozpustný v acetonu (tedy vše jako má dělat amfetamin), ale Markýzovo činidlo prášek neudělá žlutý, na toto činidlo není žádná reakce, což znamená, že to není amfetamin...

Byl bych velmi vděčný za pomoc při zjišťování, kde dělám chybu a kde je problém, který mi ničí produkt.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ahoj, okamžitě se z něj tvoří amfetamin sulfát. Nemůže "řešit" amf.
Jakou má barvu? Markýz vytváří s amph mírně oranžovou barvu.
Zkoušeli jste místo kyseliny sírové použít kyselinu fosforečnou?
 

Attachments

  • PCXIb6dwlh.jpg
    PCXIb6dwlh.jpg
    330.1 KB · Views: 450
Last edited by a moderator:

idunno

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Děkuji vám za odpověď G. Patton.

Žádné. Když dám Markýz na bílý prášek (konečný produkt), nedojde k žádné reakci, prášek zůstane bílý.

Ale když je ještě rozpuštěný v H2SO4, po syntéze a před přidáním NaOH, abych ho dostal z kyseliny, přidám k němu Marquis a rychle změní barvu nejprve na žlutou a pak na oranžovou. Což znamená, že amfetamin tam skutečně je... až do tohoto okamžiku.
Takže takhle vím, že syntézu dělám správně, co se mi nedaří, je dostat tu věc z toho zatraceného roztoku. :( Přidám NaOH, abych neuralizoval kyselinu, ve které to plave, podle patentu, a to mi zničí produkt...

Zkusím to, ale jsem si na 99 % jistý, že to není vinou kontaminace CuSO4. Pokud by to tak bylo, syntéza by nefungovala, protože během celého toho elektrolytického procesu doslova plave ve velkém množství této kontaminované kyseliny. Markýz pak bez problémů vykazuje žlutooranžovou barvu. Pak přidám NaOH a šup, už žádná reakce na Marquis.
Cu není moc reaktivní, je méně reaktivní než vodík, takže není možné, aby to zkazil.

Ten konečný produkt, bílý prášek, je velmi zvláštní. Má všechny chemicko-fyzikální vlastnosti amfetamin sulfátu, až na to, že se nerozpouští v glycerolu. Což mi také říká, že to není K2SO4 nebo Na2SO4 z neutralizace.

Mám podezření, že problém by mohl být v tom, že buď Na, nebo K vytěsňují jeden atom vodíku v mém aminu, protože oba tyto kovy jsou reaktivnější než vodík. Také jsem zjistil, že taková molekula skutečně existuje, zde: https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/49806546.
Je o ní však velmi málo informací.

Ale pokud by to byl skutečně tento problém, jak je možné, že lidé přidávají NaOH do svého amfetaminu neustále a nezničí jim to ten jejich? Jsem tak zmatený, že nechápu, proč to ostatním (a zřejmě i vynálezci patentu) funguje, ale mně ne.

Musí se NaOH přidat najednou? Já jsem ho přidával částečně, po malých množstvích, protože H2SO4 + NaOH = hodně tepla, takže jsem to mezitím chladil (takže problém není ani v teplotním rozkladu). Ale možná by to mohl být můj problém? Možná bych to tam měl vylít všechno najednou?
Nevím, zkoušel jsem přidat zásadu do kyseliny, kyselinu do zásady, zředěnou zásadu a zásadu jako prášek, pokaždé stejný výsledek, což je nepoužitelný bílý prášek, který nic nedělá.

Nebo možná přidávám příliš mnoho NaOH? Nebo příliš málo NaOH? Záleželo by na tom?
Záleží na tom, když přidám vše najednou? Záleží na tom, jestli přidám kyselinu k zásadě, nebo zásadu ke kyselině?
Existují nějaké jiné způsoby, jak bych mohl neutralizovat H2SO4, aniž bych poškodil svůj amin, aby se nezničil?

Mělo by to být tak jednoduché, je to jen amfetamin rozpuštěný v kyselině sírové. Proč ho z ní nemůžu dostat?
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Vyzkoušejte kyselinu orthofosforečnou jako sůl. Kolik procent roztoku alkalické vody se používá? Chladíte směs před přidáním a během přidávání? Používáte indikátorový papírek nebo elektronický (a kalibrovaný) pH-metr? Podle toho se určuje množství zásady, 10-12pH potřebujeme.
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Myslím, že tomu tak není. Možná byl váš roztok při přidávání alkalických látek přehřátý? Musíte ho ochladit.
 

idunno

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Děkuji moc za odpověď i vám, Williame. :)

Budu se snažit.

Nasycený roztok. Když o tom teď přemýšlím, možná bych do něj měl přidat více dH2O, aby se Na2SO4 nesrážel, ale zůstal rozpuštěný ve vodě. Možná je problém v tom, že se krystalky aminosíranu zachytí v krystalcích Na2SO4 a odtečou s ním do kanalizace... Možná na tom něco bude, děkuji! Uvidím, jestli to pomůže.

Ano, roztok chladím v ledové lázni a používám indikátorové papírky.
 

idunno

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Zkusil jsem tedy použít více zředěný roztok NaOH (15 %) a nepomohlo to. Podle receptu bych měl vidět dvě vrstvy, ale to se nestalo, zůstal mi homogenní vodný roztok.
Smrdí to jako amfetamin, ten tam musí být.

Asi teď zkusím přidat trochu diethyletheru, jestli se mi to podaří extrahovat tímto způsobem? Člověče, kéž by ty patenty byly napsané srozumitelněji a do hloubky.
Nemůžu ale najít přesnou rozpustnost freebáze amfetaminu v éteru, kromě "rozpustný" nebo "velmi dobře rozpustný", takže kdyby někdo věděl, kolik bych měl použít, hodilo by se to.
Má to vůbec smysl, nebo ještě někde dělám něco špatně?
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Přidání rozpouštědla pro extrakci nebo alkoholu
Ano, dobrý nápad.
Můžete extrahovat malé porce, s největší pravděpodobností tam bude nažloutlý základ báze. Pokud není, extrakci dokončete. Buď vezmeme přebytek éteru a poté odpaříme.
Všechno dává smysl
 

idunno

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Takže extrakce éterem se podařila, takže tento problém byl vyřešen, bohužel můj výtěžek je stále extrémně nízký, nemohu se dostat přes 10 %... Asi vytvořím další vlákno, kde budu diskutovat o tomto problému, abych udržel pořádek. Ještě jednou všem děkuji za pomoc.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Gratulujeme vám k odbornému vyřešení problému s extrakcí! Omlouvám se za tupost, ale jaké bylo skutečné řešení? Bylo to:
1. Použijte zředěný NaOH
2. Extrahovat etherem?
Zkoušeli jste však provést elektrolýzu bez kyseliny sírové?

Psal jsem v jiném vlákně, ale mám podezření, že vaše nízké výtěžky jsou způsobeny tím, že roztokem neprochází dostatečné množství elektřiny. Podle popisu, který jsi uvedl, bys potřeboval protlačit hodně elektronů přes toho zlého chlapce. Třeba několik DNÍ po několika ampérech. A udržovat poměrně nízké napětí, aby se to nepřehřívalo.
Ale RÁD bych viděl podrobný popis vašeho experimentu!
 
Last edited:
Top