Programovatelná varná deska v Evropě

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Přemýšlím o dárku k narozeninám pro sebe. nejlepší možností je podle mě programovatelná varná deska.
Jaká je nejlepší možnost s ohledem na cenu/funkčnost takového zařízení v EU?
Nemyslím si, že ho budu používat na nějaké složité syntézy. ale předvádět rekrystalizaci - to jo!
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Zaměřil bych se na IKA/Corning/VWR, v úvahu připadá i Fischer, ale v poslední době koluje názor, že je to Walmart vědeckých značek. Použitou můžete sehnat za levno, jak moc otlučená a jak dlouho vám bude sloužit, však zůstane otázkou. Velikost plotýnky je také něco, co je třeba zvážit, vejde se plotýnka do velikosti skla, které budete používat (teplo bude vycházet ze středu), nebo z ní bude sklo nešikovně viset a případně se převrátí?

Další úvaha se týká magnetického míchání, předpokládám, že pro re-x byste ho chtěli mít v ceně. Míchací kapacita motorů, kterou výrobci uvádějí, platí pro míchání H2O v nejlepších podmínkách, pokud budete míchat 3l směs, která připomíná kaši, 3l magnetické míchadlo to nezachrání.

Materiál - budete na něm destilovat kyselinu sírovou? Pak možná budete chtít to nejlevnější. Pokud to má být zařízení, které po každém použití otřete a odložíte, pak můžete rovnou jít do všeho a koupit sklo pokryté keramikou.

Tohle všechno jsem se dozvěděl za pochodu, pokud by vás zajímal můj osobní názor na cenově nejvýhodnější zdroj a model, klidně mi napište PM. Tímto tvrzením nenabádám k bránění, jen je realita taková, že odkazy na konkrétní webové stránky odkazující na konkrétní modely by se neměly sdílet, protože by se mohly snadno stát předmětem flagování (jako tomu bylo v případě 20L(?) baňky, která byla zařazena na seznam sledovaných DEA v době, kdy vyšly příručky pro výrobu pervitinu, všechny doporučovaly stejnou kapacitu).
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nikdy jsem programovatelnou varnou desku ani neviděl, musí být drahé. Až budu tuto funkci potřebovat, pravděpodobně prostě zapojím několik PID regulátorů. Pár mi jich tu leží, jsou opravdu levné, asi 25 dolarů. Potřeboval bys termostat, ale ten pidgin by měl jenom sondu a relé by bylo v sérii s drátem topného tělesa a ty bys otočil knoflíkem na maximum a nechal bys to běžet pid. U rekrystalu bys nemíchal, jen bys chtěl kontrolovat pokles teploty na 1-2°/hodinu, že?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Dobrý nápad. Potřebuji si znovu připomenout některé své znalosti z oblasti návrhu obvodů.

Na internetu jsem viděl několik použitých 2l varných desek kolem 150 EUR, ale všechny jsou z USA. Vzhledem k mé situaci to nestojí za námahu při odbavování.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
ou stačí dobrý PID regulátor a můžete proměnit jakýkoli zdroj tepla v programovatelný. REX-C-100 byly v minulosti dobré a levné, ale nyní jsou to šmejdy - vyhněte se jim! Pokud potřebujete něco víc než termostat. Mám tchajwanský "VERTEX", který je dobrý, má všechny funkce náběhu/spouštění a mnohem mnohem víc. Existuje také Open Source PID regulátor, který je k dostání tuším za 50 dolarů, ten umí všechno a lze ho připojit i k notebooku. To by byla v dnešní době moje volba.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ano, vše, co opravdu potřebujete, je tem0 p4obe a relé a něco, co můžete použít jako rozhraní k počítači nebo telefonu. Tuto konkrétní funkci by bylo snadné nakódovat
 
Top