Putin hovořil o setkání s Durovem

ShootOuts

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
YtKiMFdpq5

Ruský prezident Vladimir Putin v odpovědích na otázky účastníků Východního ekonomického fóra uvedl, že se jednou setkal se zakladatelem Telegramu Pavlem Durovem. Podle RBC se tak stalo v Moskvě.
"S panem Durovem jsem se setkal jednou v Moskvě před mnoha lety, mluvil jen o svých plánech - s podnikateli se setkávám pravidelně. A tak byl také na jedné ze schůzek, bylo to v Kremlu, už si nepamatuji kdy, ale před mnoha lety," řekl Putin.
Hlava státu také popřela zvěsti, že se s Durovem setkal několik dní před podnikatelovým zadržením v Paříži. Tehdy byli v Baku ve stejnou dobu: šéf Telegramu byl na soukromé návštěvě a Putin na státní návštěvě.
"Nikdy jsme s ním neudržovali kontakty, proč bychom se měli setkat v Baku? Ani jsem nevěděl, že tam je. Obecně jsem předpokládal, že žije v Moskvě," zdůraznil Putin.
V komentáři k možným budoucím setkáním ruský vůdce naznačil, že pokud by Durov měl takové přání, Putin by si ve svém programu čas našel, ale ani on sám o přání miliardáře nic neví.
Pokud jde o samotný fakt trestního stíhání zakladatele messengeru, Putin poznamenal, že Rusko nemá vůči Telegramu žádné nároky. Zároveň je má řada jiných zemí, což je dáno popularitou aplikace mezi lidmi a strukturami, "které mohou svou činností způsobit škodu". Zároveň jsou podle prezidenta "vinny všechny platformy tohoto druhu", a jelikož se francouzské úřady rozhodly stíhat Durova, pak "je nutné udělat totéž i s ostatními".
 
Top