Který lék je nejlepší na spaní

RandomViewer

Don't buy from me
New Member
Language
🇮🇹
Joined
Oct 8, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Už několik dní nejsem schopen spát déle než dvě hodiny a už se budím, myslíte, že by mi pomohl ketamin a jak ho mám užívat?
Už jsem si objednal Xanax od jednoho prodejce zde a jsem ochoten nakoupit i od jiných prodejců, kteří se mi ozvou. Grezie.
P.S. Nejdřív si musím do peněženky nabít nějaké peníze a jsem připraven na nákup.
 

Carlz

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 7, 2023
Messages
34
Reaction score
6
Points
8
Ketamin je pouze prostředek proti bolesti a anestetikum, zatímco alprazolam je sedativum, relaxans a prostředek na spaní.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
463
Reaction score
236
Points
43
Deals
1
Zopiclone 👌
 

Amfetamin

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Oct 15, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Určitě z toho máte radost!
Měl jsem ho léta, většinou 15 mg na noc, ale pár měsíců jsem měl dobrého lékaře, který mi dával 22,5 mg na noc, a je to jediný lék na spaní, který mi po celá léta nepřestal fungovat. A vždycky jsem dostala takříkajíc malou muskarinovou vzpruhu. Což mě uklidnilo natolik, že jsem mohl usnout.

Teď mluvím o obdobích bez léků nebo s malým množstvím léků. Takže to možná není super vědecké, ale vím, že fungují denně alespoň několik měsíců, a to nemůžu říct o žádném z bensodiazepinů, pokud si nezvýšíte dávku
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
xanax je krátkodobě užitečný, ale rychle si na něj vybudujete toleranci a nebude fungovat navždy, pokud vám zpočátku zabere. Ambien je na tom stejně. Občas je střídám nebo míchám. Nespím dobře a ani to často nezabírá, ale je to to nejlepší, co jsem zatím našel. Opět platí, že stejná věc každou noc přestane po nějaké době fungovat. Najděte alespoň 2 věci, které pro vás fungují, a střídejte je, možná 1 po dobu jednoho týdne, pak použijte druhý týden, jen se ujistěte, že to není stejná třída, jako například 2 benzo, xanax a valium...... Xanax vám pravděpodobně na chvíli pomůže, ale pokud nenajdete tu druhou věc, kterou budete střídat, budete hned zpátky, kde jste jen s podělaným benzo návykem, což je na prd, protože tyhle abstinenční příznaky nejsou v pohodě.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
216
Reaction score
223
Points
43
Ketamin se někdy používá v klinickém prostředí při léčbě rezistentní deprese, ale obvykle se nepředepisuje jako lék na spaní. Jedná se o disociativní anestetikum, a přestože má určité off-label použití u duševních onemocnění (pod přísným lékařským dohledem), může při nevhodném použití způsobit řadu nežádoucích účinků, jako je zkreslené vnímání a disociace, agitovanost a zmatenost, a dokonce zhoršení nespavosti, pokud účinky odezní příliš rychle nebo naruší normální spánkovou architekturu.

Xanax je benzodiazepin, často předepisovaný při úzkostných nebo panických poruchách, ale není ideální pro dlouhodobou léčbu spánku kvůli:
Xanax sice může zpočátku pomoci usnout, ale může narušit přirozený spánkový cyklus, zejména hluboké, regenerační fáze spánku.

Vzhledem k tomu, že se již několik dní potýkáte s těžkou nespavostí, bylo by důležité navštívit poskytovatele zdravotní péče, aby zjistil možné příčiny a zajistil správnou léčbu. Nespavost může souviset s úzkostí, depresí, stresem, špatnou spánkovou hygienou nebo dokonce se základními zdravotními potížemi.

Mezitím mohou pomoci některé bezpečnější alternativy, jako např:
  • Nebenzodiazepinové léky na spaní: Zolpidem (Ambien), Eszopiclon (Lunesta) nebo Zaleplon (Sonata).
  • Difenhydramin (Benadryl, Unisom SleepGels): Jedná se o antihistaminikum se sedativními účinky. 25-50 mg před spaním. Při dlouhodobém užívání může způsobit ospalost následující den ("kocovinový" efekt) a toleranci.
  • Doplňky stravy s melatoninem: Přírodní hormon, který reguluje cykly spánku a bdění. Při krátkodobém užívání je obecně bezpečný.
  • Bylinné doplňky: Kořen kozlíku lékařského, heřmánek atd.
  • Kognitivně-behaviorální terapie nespavosti (CBT-I): Jedná se o vysoce účinný, nelékový přístup k léčbě nespavosti, který pomáhá změnit myšlenkové vzorce a chování přispívající k problémům se spánkem.
  • Spánková hygiena: Zavedení pravidelného spánkového režimu, omezení času stráveného u obrazovky před spaním a vytvoření uklidňujícího režimu před spaním.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
Něco, co bych přidal k tomu, co uvedl Paracelsus, něco, co mi pomáhá, protože můj ambien přestává časem afektivně působit a u některých lidí se mohou při větších dávkách objevit podivné věci, jako je chůze ve spánku, řízení auta, nakupování, mimo jiné u některých lidí při jakékoli dávce, je pití třešňového džusu Montmorency, kupuji značku Indian Summer, protože je to jen část koncentrátu, některé značky jsou 100% koncentrát a musíte najít správnou směs. Proč právě třešňový džus Montmorency?

Třešňový džus Montmorency chutná skvěle a navíc obsahuje přirozeně se vyskytující melatonin (zhruba 013 mg na gram) a také tryptofan, znáte tu věc, která je v krůtě a o které všichni vždycky říkají, že je uspává, tryptofan naše tělo využívá k tvorbě seratoninu i melatoninu. Možná je to v mé hlavě, ale mám pocit, že mi pomáhá, i když melatonin sám o sobě ne, a používám ho, když dělám konopné gumové bonbony, které podle mě také pomáhají se spánkem. Ovšem jedno upozornění: Dejte si pozor na levné džusy s přidanými cukry, což je negativní, koncentrát to zmírní a nepotřebujete ho moc, pokud potřebujete nebo se chcete vyhnout přidaným cukrům kvůli kyselé chuti a samozřejmě v dnešní době musí do všeho cpát cukr.

Alergie jsou také problém, ujistěte se, že nejste alergičtí, znám mnoho lidí, kteří o těchto třešních nikdy neslyšeli, tudíž je nikdy neměli a nemají ponětí o možných alergiích. Pak tu máte možné interakce se stejnými léky, které by mohly interagovat s melatoninem, vzhledem k tomu, že v třešních montmorency je více melatoninu než v jiných třešních, některé interakce zahrnují antikoagulancia, antikonvulziva, léky na cukrovku, léky na vysoký krevní tlak, imunosupresiva a kofein. Většina lidí nepije kofein s melatoninem, protože se snaží spát, ale nezapomeňte, že některé věci, jako je čaj, mají v sobě přirozeně se vyskytující kofein, pijete čaj, abyste si vzali mealatonin, kofein může blokovat schopnost těla absorbovat melatonin a vést k nahromadění melatoninu. Doplňky stravy nejsou regulovány jako mnohé léky a u některých byl zjištěn přidaný seratonin a nahromadění serotoninu může vést k serotoninovému syndromu. To vše je dobré prověřit, než začnete užívat něco jako melatonin nebo pít třešňový džus, který ho přirozeně obsahuje.
 

whatshappening

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 15, 2023
Messages
28
Reaction score
16
Points
3
Něco, co se používá k léčbě nespavosti.
 

Anomaly89

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Apr 2, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Trazodone work too (25-50 mg)
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
216
Reaction score
223
Points
43
Trazodon je především antidepresivum, ale díky svým sedativním účinkům se používá také jako prostředek na spaní. To je jeho pravdivost. Existují však důvody, proč jsem to nezmínil. Podle mého názoru je tuto látku lepší ponechat pro druhou řadu, pokud první řada vykazuje neúčinnost. V některých situacích není třeba začínat s tou nejsilnější, pokud lze problém vyřešit něčím, co má jemnější a cílenější účinek.

Trazodon zvyšuje dostupnost serotoninu tím, že inhibuje jeho zpětné vychytávání v synapsích, což umožňuje, aby bylo v mozku aktivního více serotoninu. Navíc blokuje určité serotoninové receptory (5-HT2A a 5-HT2C), což pravděpodobně pomáhá při zlepšování nálady a snižování úzkosti a zároveň přispívá k jeho vlastnostem navozujícím spánek. Blokování těchto receptorů může také snížit některé nežádoucí účinky, které jsou běžné u jiných léků zvyšujících hladinu serotoninu, jako jsou sexuální dysfunkce nebo agitovanost.

Sedativní účinky trazodonu se připisují především jeho působení na histaminové H1 receptory a alfa-1 adrenergní receptory. Blokování histaminových receptorů vyvolává ospalost, zatímco blokování alfa-1 adrenergních receptorů může vést ke snížení krevního tlaku a dalšímu zklidnění, díky čemuž je trazodon užitečný jako pomocný lék na spaní u pacientů s nespavostí.

Předepisuje se při nespavosti, zejména v nižších dávkách. Při vyšších dávkách jsou jeho antidepresivní účinky výraznější, takže je užitečný pro léčbu úzkostných poruch nebo dokonce velké depresivní poruchy.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
Existuje ještě jeden, který spadá do stejné třídy jako trazadon a někdy je lékaři předepisován off label na nespavost s názvem Remeron nebo mirtazipin. Je poměrně silný, jak jsem pochopil, ale rozhodně může člověka uspat, pokud nic jiného nezabralo.
 

middlemaneu

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 25, 2023
Messages
59
Reaction score
37
Points
18
Před několika měsíci jsem napsal dlouhý komentář o některých neobvyklých, nebenzosových lécích na spaní. Možná v něm najdete nějaké zajímavé narážky. See /threads/suggest-me-a-downer.10724/post-58614
 
Top