Otázka týkající se aminů pro syntézu 1-fenyl-2-nitropropenu?

tucosalamanca

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 24, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Hledal jsem způsoby výroby níže uvedených chemikálií. vidím, že je možné použít různé aminy, ale možná především: existuje nějaká souvislost mezi různými aminy a výtěžky? a je možné je nahradit nějakým jiným primárním aminem, který není uveden v tomto vlákně?

a druhá otázka: ví tu někdo, jak se některý z nich vyrábí, nebo ještě lépe, vyráběl je tu někdo někdy?

jak jsem pochopil: cyklohexylamin - hlavní cesta je úplná hydrogenace anilinu za použití nějakých katalyzátorů na bázi kobaltu nebo niklu. jak by se to dalo udělat?

jak jsem pochopil: N-butylamin - Vyrábí se reakcí amoniaku a alkoholů nad oxidem hlinitým. Jak to funguje?

Existuje frustrující množství stránek, které "vysvětlují" syntézu, ale v reálu nevysvětlují ani hovno. uvádí se tam seznam činidel a některé ukazují výpočty reakčního schématu. takže jako poslední možnost jsem procházel různá fóra a dokonce jsem poslal e-mail svému bývalému učiteli chemie na vysoké škole, abych se zeptal. a zatím nikdo neví? doufám, že někdo tady má odpověď tho? předem děkuji.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Nemohu mluvit za syntézu aminů, ale hlavním faktorem ovlivňujícím výtěžek, pokud je přítomen adekvátní katalyzátor,primární amin, o kterém víte, že 100% katalyzujez reakci(vámi uvedené 2), je odstranění vody.
Jednoduše řečeno, reakce je reverzibilní a čím více vody ze systému odstraníte, tím více se reakce posune směrem k tvorbě většího množství styrenu.Bez odstranění vody vzniklé při reakci je maximální teoretický výtěžek 50 %.
Pokud vím, alespoň pokud vím. pokud někdo ví něco jiného, prosím, ozvěte se.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Proč syntetizovat tyto aminy?

Jsou snadno dostupné, je jednodušší koupit hotové katalyzátory pro Henryho reakci.

Pokud jsou potíže s cyklohexylaminem nebo butylaminem, lze použít bezvodý octan amonný.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
104
Reaction score
65
Points
28
Nic není snadno přístupné! Kolem těchto míst ! Govt tak plný strachu. Takže teď se rozhodnu buď vyrobit, (bezvodý octan amonný, nebo zředěný vodný metylamin).
Co navrhujete?
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Přečtěte si o tom téma syntézy a sekci komentářů. Vaše otázky již byly položeny a zodpovězeny.
 
Last edited:

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
104
Reaction score
65
Points
28
1. Butylamin
2. Cyklohexamin
3. Metylamin
4. (Bezvodý) octan amonný.
5. Ne
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
5. To si nemyslím, methylamin je poměrně slabá Lewisova báze. Je to jen teoretický předpoklad.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Dobrý den, nedokážu říct, co přesně, ale myslím, že ano.
Ano, ale připravte se na nízký výtěžek
Jak řekl @HIGGS BOSSON, vyplatí se je koupit. Je to zdůvodněno komerční životaschopností vaší syntézy. Budete vyrábět amin z nitrosloučeniny, abyste redukovali jinou nitrosloučeninu %) Jiné syntézy aminů vyžadují několik reakcí a vyžadují spoustu času a činidel. Například syntéza n-butylaminu.

0FlcyKesxm


Také potřebujete výškový tlakový přístroj

Jaké vysvětlení hledáte? Existuje přehledně napsaný návod se seznamy činidel, vybavení a manipulací. Navíc jsou k dispozici videa se syntézou! Viděli jste někdy nějaké webové stránky s videem syntézy P2NP? Určitě ne. Opravdu nechápu vaše zklamání a co hledáte. Potřebujete, aby to někdo syntetizoval místo vás a vy jste za to jen řekl "děkuji"?

 
Top