OTÁZKA o syntéze 4mmc a 3cmc

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Dobrý den. Toto úžasné fórum jsem objevil asi před 2 měsíci a je tak plné skvělých a užitečných informací... až mě mrzí, že jsem se chemii neučil alespoň na střední škole...
Shlédl jsem všechna videa, která jsou zde zveřejněna.

Chtěl bych vyrábět ve středním měřítku.

Chci vyrábět 4mmc a 3cmc. Chápu to tak, že postup je stejný, liší se jen prekurzor, se kterým se začíná?
Pro 4mmc je to 2-bromo-4-methylpropiofenon alias 2b4mp? a pro 3cmc je to
2-brom-3'-chlorpropiofenon alias 2b3c.
Koupil jsem si nějaké laboratorní vybavení.
Mám horní míchačku, 3000ml kádinku a separační nálevku, ale mohu koupit něco dalšího, pokud to bude potřeba.



Nejjednodušší metoda z mého pohledu nooba je tato:

Tato metoda se zdá být snadná, ale tato metoda je z
4'-methylpropiofenonu a pokud si koupím
2-bromo-4-methylpropiofenon z fóra, budu muset postupovat pouze podle videa od 3:23, že?

Po 3:23 se píše: "Bromací 4-methylpropiofenonu vzniká 2-bromo-4-methylpropiofenon v benzenu.".
Nemohu najít benzen, ale chápu, že toluen je také dobrý.
Takže abych mohl napodobit video, budu muset začít toluenem a přidat 2-brom-4-methylpropiofenon ? a pak pokračovat jako ve videu?

také.. Nemohu najít kyselinu chlorovodíkovou HCI, ale našel jsem kyselinu hydrobromovou HBr.
Mohu tedy použít toluen místo benzenu a HBr místo HCI?
.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Dobrý den, správně
Ne, čtěte pozorně

Neměli byste napodobovat video. Musíte pochopit, co se tam dělá a jaké procesy tam probíhají. Zabere to nějaký čas, ale začátečník se nemůže naučit všechno. Vřele doporučuji se ponořit do každé manipulace a kroku, rozebrat všechny otázky, než začít se syntézou v malém měřítku.
Přečtěte si a sledujte také toto téma. Pokud něčemu nerozumíte, vygooglujte si to nebo se podívejte do sekce Lab FAQ. Tam je vše, co potřebujete vědět pro úspěšnou syntézu.
 

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Viděl jsem tuto příručku, ale je určena pro velké
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Jaký problém je úměrně tomu zmenšit měřítko?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Obvykle je to x10, takže hádám, že -10
 

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
ano, chci začít v malém měřítku a po několika úspěšných šaržích mohu škálovat... ale protože nemám chemické základy znalostí, chci zkusit vyrábět a naučím se to praxí, doufám :)).
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Protřepat a upéct s dcm jako pokus id říct v malém měřítku

@Netflix má dobrý zápis
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ano, místo benzenu můžete použít toluen, můžete použít xyleny. kyselina hydrobromová dává specifický produkt, mírně se liší od hydrochloridu.
Důležité je zvolit dobrou dobu pro aminování a dobrou teplotu, asi 2 hodiny 30 minut a asi 60 stupňů (reakci nemůžete zahřívat přímo, je velmi vhodné ji zahřívat přes vodní lázeň).
 

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Bylo mi řečeno, že přeprava metylaminu je v Číně zakázána... a že musím používat
Methylamine hcl

Našel jsem tyto pokyny zde na bbgate
Je to tak správně?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Nelíbí se mi představa, že se pokusím shromáždit volnou methylaminovou bázi v malém objemu horké vody, protože směs obsahuje chlorid sodný, který vytěsní plynný methylamin. Lepší je shromažďovat plyn v oddělené čisté vodě nebo v organickém rozpouštědle.
 

Jackson

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
16
Reaction score
8
Points
3

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Hydroxid sodný je nutný, pokud používáte methylamin hcl. Správné množství je přibližně 1 kg NaOH na 1 kg BK4 (s malým přebytkem).
 
Top