Otázka týkající se syntézy alfa-methyltryptaminu pomocí tryptofanu

bigdigrandy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Mar 29, 2024
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Mám představu o možném způsobu syntézy aMT s použitím tryptofanu jako výchozího materiálu.
Hledal jsem podobnou syntézu na tomto fóru, ale nic jsem nenašel, takže pokud takový dotaz již existuje, velmi se omlouvám.

Syntéza, která mě napadla, začíná redukcí karboxylové skupiny tryptofanu pomocí LAH, čímž se získá hydroxyskupina, a poté se pomocí jodovodíku za přítomnosti červeného fosforu hydroxyskupina odstraní a přemění na jodid tryptaminu.
CFZ8KQu2oE

Tryptaminjodid by se nyní redukoval lithiumaluminiumhydridem za vzniku konečného produktu aMT
ARXruUzxBf


Moje otázka nyní zní, zda by tato syntéza teoreticky fungovala a v jakém rozpouštědle by bylo ideální tuto syntézu provádět?
Pokud by tato syntéza fungovala, mohl by být aMT vyroben pomocí snadno dostupných a nepodezřelých rekurentů, které by bylo možné vyrobit s minimálním vybavením a znalostmi.
Bylo by skvělé, kdyby mi někdo pomohl, protože moje chemické schopnosti nejsou zrovna dobré a nevěřím si, že bych se o tohle pokusil, aniž bych se někoho zeptal, jestli by to vůbec fungovalo.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
No, ve vašem plánu je několik slabých míst, ale ejhle, gratulujeme k tak odvážnému plánu syntetické cesty. Především laskavě doporučuji použít Red-Al (dlouhý název, měli byste si ho sami ověřit), je mnohem méně pyroforický, takže je s ním bezpečnější zacházet. Druhá věc je, že budete potřebovat methylester Trp a mám nějakou předchozí práci, což znamená, že vám mohu poskytnout vhodnou metodu k jeho přípravě, která by s LAH nebo Red-Al poskytla hydroxymethyl analog. Co se týče červeného P/HI, očekával bych, že se bude redukovat na AMT, pokud budete mít štěstí (nevím, zda to funguje pro primární podobně jako pro sekundární alkoholy, takže je třeba to ověřit). Jsem si docela jistý, že existují vhodnější metody jodace a jód je dostatečně dobrá odcházející skupina, abyste ji pouze museli dát dohromady s molekulou, na které by byl raději než na Trp. Další věc, kterou je třeba vzít v úvahu, je, že tryptaminová chemie je docela zdlouhavá a vždycky frustrující, i když při troše štěstí jen trochu.
 
Top