Question Otázky směrem k čínským dodavatelům

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Nákup z Číny zní teoreticky úžasně, pomineme-li delší dodací lhůty. Nyní mám několik otázek.
  1. Co znamená mít sklad v Polsku nebo v jiných zemích?
    Řekněme, že chci objednat regulovanou látku, jako je borohydrid sodný nebo pregabalin, na adresu v Polsku.
    Jak to funguje po dokončení platby? Odesíláte výrobek z Číny do uvedeného skladu pro tento příklad v Polsku a znovu jej zasíláte na adresu zákazníka v tuzemsku, nebo je výrobek již v Polsku a zasílá se přímo zákazníkovi?
  2. Kdo je zodpovědný za celní řízení při vstupu zásilky do Evropské unie do uvedeného skladu? Zákazník nebo prodejce?
  3. Počítá se při převzetí výrobku jako zásilka z Číny, nebo jako zásilka z Polska?
  4. Vnitrostátní přeprava z Polska do Polska nepředstavuje téměř žádné riziko, přeprava z Číny do Polska však ano. Nepředstavuje nákup od čínského prodejce žádné riziko, protože výrobek je odeslán z domácího skladu?
  5. Kdo se stará o případné dovozní daně?
  6. Co přesně je domácí sklad? Vlastníte ve zmíněné zemi soukromý sklad, nebo si pronajímáte prostor ve veřejném skladu? Příklad, například fotografie nebo adresa, by mnohé objasnil.
  7. Například whwingroup Jeissychem621. Reklama na místní zásobování Polska. Znamená to, že si mohu objednat a obdržet vnitrostátní zásilku z Polska na svou polskou adresu bez rizika, že se zásilka ztratí nebo bude zabavena, a cokoli, co souvisí s dovozem z Číny do Evropy, se mě netýká. Mám pravdu?

    Ptám se na tyto otázky, abych jasněji pochopil proces, než se pokusím objednat u čínského dodavatele. Vím, že vy číháte na každé vlákno, abyste si udělali reklamu, tak prosím udělejte to samé i tady a snad mi a ostatním, kteří uvažují o objednávce z Číny, vše objasníte. ❤️
 

flyrc

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Sep 19, 2023
Messages
167
Reaction score
90
Points
28
Deals
18
Dobrý den, pane:
Především jsem poctěn, že jste mě zařadil do seznamu čínských dodavatelů, rád s Vámi budu diskutovat o těchto otázkách a všem podám potřebná vysvětlení, následující text je pouze jako pohled našeho týmu a není namířen proti žádné společnosti nebo jednotlivci:
1. Polské sklady nebo zámořské sklady v jiných zemích znamenají, že dodavatel přepravuje tyto místně kontrolované, jako je Prebutalin atd. z Číny do těchto veřejných skladů a poté je zasílá zákazníkovi, když je zákazník potřebuje, prostřednictvím přepravce veřejného skladu. To má samozřejmě tu výhodu, že je zajištěno rychlé dodání, ale zároveň je třeba zvážit některé bezpečnostní otázky, protože, jak jste uvedli, mnohé z těchto látek jsou místně kontrolované, takže pokud je některý ze zahraničních skladů dodavatele kontrolován úřady nebo pokud je zákazník (příjemce), kterému dodavatel ze zahraničního skladu zboží zasílá, zatčen nebo se vyskytnou nějaké bezpečnostní problémy, znamená to, že všichni odběratelé, kteří zboží přes tento sklad zasílají, budou vystaveni riziku, že budou kontrolováni nebo že jejich zboží bude zasláno do skladu dodavatele. Pokud je jeden ze zahraničních skladů dodavatele kontrolován úřady nebo je zákazník (příjemce) zásilek dodavatele ze zahraničního skladu zatčen nebo se vyskytne nějaký bezpečnostní problém, znamená to, že všichni kupující, kteří odesílají zboží přes tento zahraniční sklad, jsou vystaveni riziku, že budou kontrolováni nebo jim bude účtována daň, což je bezpečnostní riziko, které je třeba zvážit.
2. Pokud jde o celní odbavení, bez ohledu na to, zda je zboží odesíláno prostřednictvím zámořského skladu, či nikoli, za celní odbavení veškerého zboží odpovídá prodávající (s výjimkou některých zvláštních zemí, jako je Kuvajt, Saúdská Arábie atd.).
3. Ať už je zboží zasíláno z polského skladu nebo přímo z Číny, většina zboží je vyrobena v Číně, rozdíl je v tom, že zboží zaslané z polského skladu je doručeno přímo místní poštou, zatímco zboží zaslané z Číny musí obvykle nejprve dorazit do třetí země v Evropské unii a poté je dopravcem ve třetí zemi předáno k doručení vaší místní poště, což zabere delší dobu.
4. Nemyslím si, že přeprava z Polska do Polska není riziková a přeprava z Číny do Polska může být nebezpečná. Protože například vámi zmíněný Premarin je v Číně legální látka, ale když dorazí do polského skladu, je to kontrolovaný kontraband, jak jsem již zmínil, není bezpečné skladovat v Polsku velké množství kontrabandu, nemyslím si, že je to bezpečné, jakmile tento sklad zkontrolují úřady, všichni kupující jsou snadno dohledatelní a vystaveni určitému riziku, ale bezpečnější je poslat zboží přímo z Číny (obecně). Bezpečnější je naopak posílat zboží přímo z Číny (dodavatel obvykle zboží podle potřeby zamaskuje a předloží příslušné doklady), protože pro celní orgány EU je velmi obtížné určit desítky tisíc zásilek označených jako legální výrobky patřící kupujícímu.
5. Pro jistotu budou čínské výrobky obvykle dovezeny ze třetí země v Evropské unii a poté je třetí země předá místnímu dopravci k přepravě na adresu určenou kupujícím, takže dovozní daň bude vybírat třetí země.
6. Všechny tuzemské sklady, které jsou pronajaté veřejné sklady, mohou výrazně ušetřit čas na přepravu, ale jak jsem již uvedl, budou se potýkat s určitými bezpečnostními problémy, můžete požádat jiné dodavatele, kteří si pronajímají zahraniční sklady, o nějaké fotografie skladů.
7. Nemyslím si, že budete ve větším bezpečí, pokud budete odesílat z místního skladu, můžete se odvolat na předchozí zvláštní kontrolní akci EU, myslím, že odesílání z místního skladu je nebezpečnější a snáze sledovatelné úřady, samozřejmě je to jen můj osobní názor.
Kromě toho: Doufám, že se všichni lidé racionálně podívají na věci týkající se přepravy ze zámořského skladu, podle své vlastní aktuální situace si vyberou způsob přepravy, každý způsob má své výhody a nevýhody, pokud jde o čas, zámořský sklad je rychlejší, ale bezpečnost zásilky z Číny do třetí země v Evropské unii a poté přeposlána do země příjemce, bude méně pravděpodobné, že bude sledována, nebude čelit orgánům překvapivé inspekci skladů a takovému riziku.
Přikládám sledovací číslo zásilky do Polska a zprávy o kontrolní činnosti orgánů EU v předchozím období (kdy jsme zásilku pozastavili), doufám, že jsou všichni v bezpečí a mají krásné Vánoce!
Bezpečnost především

IY0Jb6aO1v

 
Last edited:

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Děkuji vám za objasnění každé mé otázky s vaším doplňujícím názorem. Nyní si mohu mnohem jasněji vybrat, odkud budu chemikálie odebírat. Obrovský respekt za to, že jste si udělal čas a vše napsal, jsem si jistý, že jste vše objasnil nejen mně, ale i mnoha dalším lidem.
 

flyrc

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Sep 19, 2023
Messages
167
Reaction score
90
Points
28
Deals
18
Ano, není zač, příteli, toto je starost mnoha lidí a jako čínský dodavatel je nutné zdvořile odpovědět na otázky, které kladete ,vznesl jste tento problém a myslím, že je pro mě důležité, abych vám a těm, které tento problém znepokojuje, poskytl svůj názor a to, co vím o zahraničních skladech a přepravě, jak bych měl!
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Doporučí někdo důvěryhodného prodejce v sekci činidel pro kyselinu glycidovou bmk?
 
Top