Question Rekrystalizace P2NP

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Ahoj lidi,

jelikož si brzy objednám svůj první P2NP, hledám radu k následujícímu tématu:

Rekrystalizace P2NP

Něco jsem si o tomto procesu přečetl na fóru a pochopil jsem, že se doporučuje nejen prokázat kvalitu P2NP, ale také zlepšit jeho kvalitu, pokud by měla být horší, než se chtělo.

Jeden z uživatelů mi doporučil, abych si vyhledal "Isomer Seperation" Snažil jsem se najít více informací, ale nepodařilo se mi to.

Nyní hledám příručku, která vysvětluje, jak rekrystalizace P2NP probíhá a jaké vybavení + chemikálie jsou k tomuto postupu potřeba.

Za jakoukoli pomoc budu velmi vděčný.

Cincerly,

Koko
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
Příště prosím hledejte více.

Rozpusťte 1 g p2np ve 2 ml isopropyl/ethanolu nebo methanolu.
Poté vložte do mrazáku a počkejte 1 den, až se vytvoří jehličky nebo krystalky, zbylé rozpouštědlo slijte a p2np vysušte.
Několikrát opakujte, dokud nezískáte čistý produkt.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Děkujeme mnohokrát!

Mezitím mi G.Patton poslal příručku pro rekrystalizaci, dodatečně mi vaše informace velmi pomáhají!!!

Cincerly,

Koko
 

Roadium

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 16, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Pokud budete potřebovat nějaké extraknihy nebo pomoc, id vám rád pomůže. docela dost zkušeností s tímto.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Neváhejte mě o tom informovat.

Myslím, že i pro ostatní zde by tyto informace mohly být užitečné, ale rád bych je měl i ve svých DM, pokud to nevadí!
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Prostě úžasně snadná syntéza p2np, dál jsem se nedostal, protože jsem to zkoušel s borohydridem sodným a měl jsem utrum.
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
G. Patton už je to nějaký čas, co jsem dělal nějakou chemii, ale absolutně nejjednodušší metoda, kterou jsem použil s otc chemikáliemi pro p2np, byla přidání báze katylisované (v literatuře byla jako nitroethanol, který jsem nemohl snadno položit do rukou), ale destiloval jsem palivo do žhavicích svíček, abych odstranil olej, a použil nitro methanol na benzaldehyd a škáloval úžasně, dělal jsem snadno 200g dávky.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Použili jste pro syntézu P2NP nitroethan nebo nitromethan?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Zajímavé, nevěděl jsem, že nitrometan funguje i pro syntézu P2NP.
Jaký je rozdíl v použití nitroetanu a nitrometanu? Budou rozdíly ve výtěžcích nebo v jiných aspektech, jako je kvalita konečného produktu?

@G.Patton
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Vyzkoušejte si to, budete velmi snadno překvapeni. Vyčištění je snadné a poté rekrystalizujte pro úžasné žluté krystaly
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

To by bylo neuvěřitelné, protože nitrometan je mnohem levnější než nitroetan. kolik P2NP získáte za 1 l nitrometanu?
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Im
Jsem rád, že jste to řekl. Bylo to před 5 lety, kdy jsem tuto reakci dělal a opravdu jsem si myslel, že je to p2np vypadal identicky žluté jehličkovité krystalky noční můra na oči a nos jako p2np.
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Pane Pattone, právě jsem si četl a nitro-2-fenylethan nezní jako můj produkt. Mám ho ještě někde v mrazáku. Tento týden si najdu čas a znovu ho vykrystalizuji a udělám pravděpodobně bod tání, abych zjistil, jestli jsem se trefil do p2np. Je nějaký způsob, jak bych mohl potvrdit svůj výrobek. Destiloval jsem modelové nitro motorové palivo, abych odstranil olej, a věřil jsem, že je to směs nitro metanolu a reagoval jsem s benzaldehydem, na 99 % to byl p2np. Jsem doslova jenom noob, kterému tahle věc připadá zajímavá a někde jsem četl o tom, že se to dělá s nitroethanem, tak jsem ho nahradil.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Jsem si tím naprosto jistý. V opačném případě se nejednalo o nitrometan.
Dobrý nápad
 

Evilcarrot1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Pořád jsem si na 99 % jistý, že je to p2np, možná se o tom snažím přesvědčit sám sebe. Nemůžu se dočkat, až to vyzkouším. Mohl bych udělat fotku, ale momentálně se k ní nemůžu dostat kvůli množství věcí nahromaděných před mrazákem. Vím, že jsi bůh a všechno, co si tady přečtu a beru jako fakt, jsou "tvoje příspěvky" Nemám aperatus na teplotu tání, ale s tím, že p2np je v šedesátce, bych to měl zvládnout v kapilární trubici ve vodě, takže podám zprávu co nejdřív. Díky za odpovědi G. Patton
 
Top