Odstranění barviva z červené/modré nezdaněné nafty.

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Dobrý den, odstraňování barviva z nezdaněné nafty by v dnešní době zvyšování cen benzinu mohlo být potenciálně velkým výdělkem, pokud by se provádělo v průmyslovém měřítku.
Odstranění barviva by měl být poměrně jednoduchý proces, při kterém se prochází vakuovou filtrací s použitím oxidu křemičitého nebo aktivního uhlí.
Takto.
Slyšel jsem také o použití kyselin k chemickému bělení nafty.Co by bylo schůdnější?
A poslední a pravděpodobně největší problém je, že vlády dávají do této nafty značky, které se aktivují po přidání nějakého činidla a používají je celníci/daňoví úředníci.
Takže pokud má někdo nějaký náhled,nápady jak by vypadal proveditelný provoz v průmyslovém měřítku můžete se zde vyjádřit.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Vhodným adsorbentem je granulované aktivní uhlí (BGAC), které je na bázi uhlíku.
Tartrazin je druh matrice vyráběný společností Morgan Chemical Company; Mezi další činidla, která lze použít, patří kyselina fosforečná (H3PO4) a zředěná kyselina chlorovodíková (HCL) a hydroxid sodný (NaOH). Proto by přidání výše uvedených roztoků způsobilo odbarvení červeného barviva z nafty.
 
Last edited by a moderator:

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Děkuji za příspěvek. je nanejvýš cenný. po odbarvení výše uvedenými roztoky se vrstvy paliva a roztoku oddělí, nebo je třeba je extrahovat nějakým rozpouštědlem?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Musíte ji filtrovat vakuem přes bavlněný nebo papírový filtr. Zkuste zde říci, co je pro to nejlepší.
 

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
můj kamarád pracuje v rafinérii a řekl mi, že do paliva se přidává nové barvivo(SUDAN) a je těžké se té barvy zbavit. mám takové palivo, můžu se pokusit odbarvit, jen řekněte jak.
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Ano, slyšela jsem. mají v palivu také markery, které reagují s kapkou činidla, i když je odbarvené. pokud by váš přítel mohl poskytnout co nejvíce informací, bylo by to úžasné.
 

woohoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 21, 2022
Messages
56
Reaction score
22
Points
8
Získáte nějaký zisk z velkoobjemového čištění nafty?:unsure:
Myslím tím, že nezdaněná nafta je asi o 0,5 USD levnější než normální palivo, vyplatí se to?
A pokuty jsou za tento trestný čin vysoké. Slyšel jsem o 1000 dolarech za jednu nádrž paliva.
 
Last edited:

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
To je velmi dobrý postřeh. Vyplatí se to pouze v případě obrovského rozsahu, jako je prodej typu 20 000 50 000 galonů denně. A to musí být znatelné, protože by se musela tato nafta přepravovat a zpracovávat, aby se odstranilo barvivo, což by v takovém měřítku vyžadovalo tovární nastavení.

To za to podle mě nestojí.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Jeden moudrý člověk kdysi řekl.........cat vrhu
 
Top