Rozlišení fenylethylaminů pomocí L-karboxylových kyselin [video].

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ahoj lidi, nedávno mě @ImOutAlso požádal o sponzorování videa týkajícího se optické separace amfetaminů pomocí kyseliny L-tartarinové, tak jsem se rozhodl ho s jeho souhlasem zveřejnit pro členy BB.

Separace je tentokrát provedena s kyselinou L-jablečnou, ale testoval jsem řadu chirálních karboxykyselin: mléčnou, asparagovou, mandlovou, glutamovou. Všechny tyto kyseliny fungují spolu s dalšími. s L-kyselinami se pracuje podle tohoto videa, zatímco D-kyseliny se používají podle metody prezentované Pattonem v jiném vlákně.

Přiložím velmi užitečný dokument, který obsahuje seznam chirálních rozpouštědel, ačkoli není vyčerpávající, je to dobrý začátek pro každého, kdo se zajímá o chirální rozpouštění.

Bez dalšího prosím o příjemnou zábavu a omluvte drobné výlevy a neefektivity, je to jen jako ukázka konceptu!


 

Attachments

  • 9PpBfWUaIc.pdf
    562.1 KB · Views: 898
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Děkujeme vám za vaše video a úsilí! Myslím, že mohu říci, že komunita BB Fóra si toho váží.

P.S. Přidám křížové odkazy na podobná témata.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Mám několik otázek, zkusím se k nim vyjádřit. Mám čistou kyselinu L- mléčnou
1. Rozpustím amfetamin ve vodě v poměru 1,1 a extrahuji jeho bázi
2. extrahuji amfetaminovou bázi etherem
3. odpařím éter, aby zůstala pouze amfetaminová báze, a rozpustím ji v kyselině
4. D-amfetamin se nerozpustí a extrahuje se éterem.
5. rekrystalizace.

Mohu pro rekrystalizaci použít IPA alkohol nebo nějakou náhradu acetonu? V místě mého bydliště je těžké sehnat čistý aceton, protože se z něj mohou vyrábět výbušniny.
 
Top