Extrakce salvinorinu ze Salvia Divinorum

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Výroba tinktury
VxJqp2a960

Pokud máte 100 gramů sušených listů Salvia divinorum, můžete vyrobit čtyři až pět uncí silné tinktury. List můžete rozemlít na prášek v malém elektrickém mlýnku na kávu. Je velmi důležité, aby byl list jemně rozemletý na konzistenci podobnou mouce. Pokud nebude list dostatečně jemně naprášen, nebude tato rychlá metoda extrakce pomocí 99% izopropanolu dostatečně účinná. Poté, co je list šalvěje jemně naprášen, vezměte všechen prášek a vložte jej do uzavíratelné nádoby, zalijte 99 % isopropanolem, přiklopte víčkem, protřepávejte alespoň pět minut a počkejte, až se částečky listu usadí.

Jakmile se všechen list usadí na dně sklenice, Isopropanol vylijte (ušetřete ho) a nalijte další Isopropanol. Třepání, usazování a vylévání Isopropanolu se stejným materiálem proveďte ještě třikrát, celkem čtyřikrát. Poté práškový list ještě nejméně dvakrát promyjte čerstvým rozpouštědlem, aby se vyplavilo co nejvíce starého rozpouštědla obsahujícího salvinorin. Po shromáždění veškerého isopropanolu z extrakcí jej spojte dohromady v jedné misce nebo mělké nádobě a nechte přes noc odstát. I když je možná neuvidíte, v alkoholu bude plavat spousta jemných částic. Tyto částice jsou třísloviny a další jemné usazeniny z listů a jsou tak jemné, že může trvat až šestnáct hodin, než se všechny z tekutiny usadí. Někteří lidé před extrakcí alkoholem rádi list promyjí vodou, aby odstranili většinu tříslovin. Nedoporučuji omývat list vodou, protože ačkoli salvinorin není rozpustný ve vodě, profesionální chemik provedl testy, při nichž zjistil, že omývání vodou může z listu odstranit až třetinu salvinorinu, že v listu je něco, co umožňuje vymytí salvinorinu, i když je jinak ve vodě nerozpustný.

Po odstranění všech částic listů ze všech isopropanolů shromážděných do jedné nádoby je dalším krokem počkat, až se ultrajemné usazeniny taninu z tekutiny usadí. Umístěte nádobu
L7wN4Vvurs
se zeleným Isopropanolem na tmavé místo mimo dosah světla alespoň na osm hodin, aby se většina usazenin usadila na dně nádoby. Možná se vám zdá, že tyto jemné usazeniny tam nejsou, ale po několika hodinách, kdy se začnou shromažďovat na dně nádoby, uvidíte, co mám na mysli. Je důležité, abyste zelený izopropanolový extrakt během čekání uložili do tmy, protože světlo může v alkoholu interagovat se salvinorinem a zničit část výtěžku.

Poté, co jste dali dostatek času na usazení většiny tříslovinových usazenin, pomalu přelijte tekutinu do jiné nádoby a nechte za sebou všechny usazeniny, které spadly na dno první nádoby. Nyní nechte druhou nádobu stát dalších osm hodin ve tmě, abyste zjistili, zda z ní nevypadne více usazenin. Poté, co se usadí, zelený isopropanol opět pomalu vylijte, přičemž dávejte pozor, abyste na dně ponechali hnědě nebo zeleně zbarvený prášek. Když necháte sediment osm hodin přes noc, odstraníte většinu sedimentu a tříslovin, které z alkoholu vypadnou, ale když ho necháte sedět celých 16 hodin, zajistíte, že vypadne všechen sediment. Odstranění sedimentu ve dvou nebo třech krocích bude snazší, protože jsem zjistil, že i když jste opatrní, část sedimentu se při každém pokusu o oddělení přelije s rozpouštědlem. Při použití této metody není třeba provádět speciální filtrování. Vyzkoušel jsem jak papírovou, tak látkovou filtraci rozpouštědla po extrakci a zdá se, že jemné částice vždy projdou filtrem. Nejlepší způsob, jak odstranit jemné usazeniny, je nechat je prostě usadit. Použití papírových kávových filtrů nebo bavlněné látky k odstranění sedimentu má potenciál odstranit i salvinorin, zejména při použití látky, protože ta nasákne část rozpouštědla obsahujícího salvinorin.

Po odstranění většiny nepříjemně chutnajících sedimentů můžete nyní odpařit veškerý isopropanol, seškrábnout černě vypadající voskový extrakt a zcela ho rozpustit ve vysoce odolném pitném alkoholu. K tomu je ideální 95% (190 proof) Everclear, ale použil jsem také 75,5% (151 proof) Everclear (Ethanole, EtOH). Pokud jste extrahovali ze 100 gramů průměrně silného sušeného listu, měli byste být schopni z extraktu vyrobit alespoň ~118 ml (4 unce) vysoce účinné tinktury a až ~177 ml (6+ uncí), pokud má váš list vyšší obsah salvinorinu než průměrný list, v závislosti na tom, jak kvalitní je váš list. Obsah salvinorinu v listech šalvěje divotvorné se může pohybovat v rozmezí přibližně 2 až 4 mg na jeden sušený gram, i když 4 mg na gram jsou neobvykle vysoké. Za průměrný považuji list s obsahem 2 až 2,5 mg na gram sušeného listu.
Ygft7FzexV
Salvinorin A (Divinorin A):
Bod varu: 760 při 760 mm Hg;
Bod tání: 235-238 °C;
Molekulová hmotnost: 432,469 g/mole;
Hustota: 1,3±0,1 g/ml;
Číslo CAS: 83729-01-5.

Další krok k výrobě vysoce kvalitní tinktury

Jakmile se veškeré extrakční rozpouštědlo zcela odpaří, lze jej seškrábat a rekonstituovat s pitným alkoholem, čímž vznikne velmi tmavá a možná drsně chutnající tinktura, která však bude velmi účinná. Pokud chcete vyrobit tinkturu lepší chuti, můžete většinu černého vosku odstranit pomocí benzínu. Pokud se chystáte učinit tento krok navíc, můžete do extrakční misky nalít čistou naftu, seškrábnout veškerý extrakt a vše (naftu i s obsahem) vložit do úzké skleněné nádoby. Většinu vosku z extraktu tak vymyjete naftou, ve které není salvinorin rozpustný. Poté, co se částice na půl hodiny nebo déle usadí, odstraňte naftu a nechte na dně usazený surový extrakt, nalijte další čerstvou naftu a počkejte další půlhodinu nebo déle, než ji znovu vylijete. Po několika takovýchto promytích bude surový extrakt na dně nádoby stále světlejší a světlejší. Jakmile extrakt přestane mít tmavě černou barvu a zesvětlí na zelenou barvu jehličí, můžete přestat promývat naftou a surový extrakt vysušit. Suchý extrakt by měl být zbaven dostatečného množství vosku, aby měl tmavě zelenou barvu. Struktura vysušeného extraktu by měla být suchá, zrnitá hmota, kterou lze rozdrtit lžičkou. Neznepokojujte se, pokud má po vysušení na povrchu tenkou tmavě černou krustu, protože to je normální. Na vrchní straně budete mít malou tenkou černou krustu, ale tato vrstva by měla být tak tenká, že po úplném zaschnutí bude mít tloušťku asi jako kousek kopírovacího papíru. Při drcení extraktu by se tato vrchní vrstva měla důkladně promíchat s tmavě zeleným salvinorinem do té míry, že v prášku již neuvidíte vůbec žádnou černou barvu, pouze tmavě zelený prášek. Poté, co je extrakt zcela suchý a nezůstává v něm naprosto žádný náznak nebo zápach nafty, můžete jej rekonstituovat pitným alkoholem. Zjistil jsem, že tímto krokem získáte mimořádně kvalitní tinkturu, která je stejně dobrá jako ta nejlepší dostupná na komerčním trhu, možná dokonce silnější. Extrakt je dostatečně silný na to, abyste ho mohli přelít do 151stupňového Evercaru, a přesto z něj vyrobit velmi účinnou tinkturu, ačkoli přelití 98% alkoholem by bylo ještě lepší.

Poznámky
E8iT4j0dYM

Pokud jste extrahovali ze 100 g listu, který obsahuje asi 2,5+ mg salvinorinu na gram listu, měli byste být schopni vyrobit alespoň pět uncí silné tinktury, která obsahuje téměř 1,5 mg salvinorinu na ml alkoholu. To je více než u většiny komerčních tinktur. Pokud je to možné, použijte k rozpuštění tmavě zbarveného voskového extraktu 95% (190%) alkohol, protože alkohol s vyšším obsahem alkoholu učiní tinkturu účinnější. Také tmavé chlorofyly z extraktu učiní tinkturu mnohem účinnější než bez něj, protože vosk jednak zvyšuje množství salvinorinu, které alkohol dokáže udržet, a také zvyšuje sublingvální absorpci salvinorinu. Tinktura ze šalvěje divotvorné nepotřebuje k účinnosti tolik chlorofylů ani černého vosku, které v ní budou po použití této hrubé extrakční metody. Tinktura vyrobená tímto způsobem bude mít silnější chuť než ta, kterou si můžete koupit u většiny prodejců, ale vaše tinktura bude velmi silná a měla by velmi dobře fungovat.

Alkoholová tinktura nedokáže pojmout příliš mnoho salvinorinu, při pokojové teplotě pouze asi 1,5 mg na ml tekutiny. Mohlo by to být o pár desetin mg na ml více, takže mě tímto údajem nedržte. Lidé, kteří vyrábějí tinktury Salvia divinorum, nechtějí, aby salvinorin z tekutiny vykrystalizoval, takže ji nenakládají na maximum, které pojme, protože pokles teploty o pouhých 20 stupňů by mohl způsobit, že část salvinorinu vypadne jako pevná látka. Pro tinkturu ze šalvěje je třeba použít co nejsilnější alkohol a nechcete používat čistý salvinorin pouze s alkoholem, protože sloučeniny v zelených chlorofylech z listů šalvěje napomáhají sublingválnímu vstřebávání. Sloučeniny tmavého chlorofylu v alkoholové tinktuře umožní, aby vysokoprocentní alkohol pojal více salvinorinu na ml tekutiny, ale tento účinek převažuje u alkoholu, který má v sobě velmi málo vody. Pro výrobu tinktury by bylo nejlepší použít alkohol, který se blíží 98 %, tak by byla mnohem účinnější ve srovnání s použitím 151 proof Everclear, který má téměř 25 % vody.

Tento postup vyžaduje, aby byl list co nejjemněji naprášen, aby byl dostatečně účinný pro krátké protřepání a namáčení. Pokud protřepete sklenici s práškovým listem a isopropanolem celkem čtyřikrát po dobu alespoň pěti minut (mezi tím necháte list usadit) s čerstvým promytím 99% isopropanolem pokaždé po dobu 20 minut nebo více protřepávání, můžete pravděpodobně získat někde kolem 80+ % salvinorinu, který lze z listu snadno extrahovat bez čekání několik dní. Pokud prodloužíte dobu namáčení listu v rozpouštědle na tři dny, jednou denně jej protřepete alespoň deset minut a každý den odstraníte rozpouštědlo, měli byste získat téměř 90-95 % salvinorinu, který lze touto metodou z listu extrahovat, pokud list při každém vylití rozpouštědla ještě jednou propláchnete čerstvým isopropanolem. To pomůže vyplavit z mokrého prášku více salvinorinu před uzavřením nádoby pro další 24hodinové máčení. Metoda několikadenního namáčení a protřepávání je velmi účinná a pomáhá dostat z listu většinu zbývajícího salvinorinu. Posledních 10-20 % salvinorinu se z listu dostává dlouho, protože po prvních dvou nebo třech protřepáních, která odstraní většinu salvinorinu, se vaše úsilí stále zmenšuje. Rozpouštědlo z každého dne extrakce si uschovejte do sklenice a po 24 hodinách ho opatrně vylijte do jiné sběrné nádoby, přičemž sediment, který každý den vypadne, nechte za sebou.

Fotografický průvodce procesem extrakce

Zde je fotoprůvodce postupem extrakce salvinorinu pomocí 99% izopropanolu. Promývání naftou a isopropanolem, které je v tomto průvodci zobrazeno, slouží k odstranění většiny černého vosku, aby bylo možné salvinorin použít k výrobě vylepšených listů. Pokud vyrábíte tinkturu, provádějte pouze promývání Naphthou a nic víc. Nepokračujte v promývání malým množstvím Isopropanolu, protože tím se jistě odstraní příliš mnoho vosků pro účinnou tinkturu.
1. 100 gramů listů šalvěje bylo pomocí levného mlýnku na kávu s vysokými otáčkami jemně rozemleto na konzistenci podobnou mouce a poté namočeno do 99 % IPA o pokojové teplotě. Tyto malé mlýnky na kávu lze nalézt ve většině velkých obchodů s potravinami nebo v jiných běžných obchodech s kuchyňskými potřebami jsou skvělé pro mletí sušeného listu šalvěje.
IYThK23JOQ
Nezáleží na značce, všechny vypadají uvnitř takto. Motor nespouštějte déle než minutu v kuse a mezi mletím jej nechte minutu vychladnout, jinak se příliš zahřejí a mohou se spálit.
BUVBxQcHXl
2. Extrakční nádoba: 100 g práškového listu se přidá do sklenice s 99 % IPA, pět minut se protřepává a pak se nechá stát, aby se hrubé částice listu před vylitím IPA usadily. Extrakce se opakuje 4 až 6krát po dobu 5 minut (nepoužívejte aceton, plastové těsnění ve víčku se taví).
6FgM8mpBal
3. Extrakce IPA v ploché pyrexové misce: Všechny IPA z více extrakcí byly spojeny do jedné nádoby, která byla ponechána několik hodin v klidu, aby se sedimenty stihly z tekutiny usadit.
KRPTy8Q1uN
Třicet minut po nalití extraktu do této misky je vidět tříslovinný sediment, který z tekutiny stále vypadává. Na dně jsem otřel čisté místo a umístil tam kancelářskou sponku, abych ukázal, že tekutina je stále zakalená. Měla by být čirá.
2WZtiH0cT7
O hodinu později se mi podařilo skvrnu opět vyčistit, taninové usazeniny stále vypadávají.
5NR4yFfgm8
Tuto fotografii jsem pořídil asi 45 minut po poslední fotografii a prstem jsem opět vyčistil skvrnu vedle již vyčištěné kancelářské sponky. Je vidět, že třísloviny z tekutiny stále vypadávají.
F9Qky4UlgJ
Přiblížení sedimentu.
Obyg6QGstz
4. Pokračoval jsem a přelil IPA do jiné nádoby, abych odstranil usazeninu, která vypadla na váhu, po vyčištění jsem IPA vrátil zpět k dalšímu oddělení.
6de720bKrN
IPA po odstranění sedimentu: Porovnejte rozdíl v barvě IPA na této fotografii po odstranění sedimentu s první fotografií před jeho odstraněním. Je nyní mnohem světlejší, ale sediment bude i nadále vypadávat.
MHsiOjfnIT
Po dvanácti hodinách jsem na dně našel další tříslovinový sediment. Nevím, jestli zbývající sediment vypadl během první hodiny nebo dvou z těch 12 hodin, nebo po celou dobu. Byl rozprostřen více, dokud jsem tekutinu neprohazoval.
YxFqJHDZsj
5. Zaschlá druhá separace sedimentu: IPA jsem vylil ještě jednou, abych odstranil poslední část sedimentu.
ZlgEtf5JVs
Stmívání: Vyčistil jsem skleněnou nádobu a pokračoval v odpařování ISP. Je vidět, že tekutina tmavne více, než se zmenšuje její objem.
K6BU9aEJFA
Shromážděný extrakt IPA: Toto je stejné množství tekutiny shromážděné do jednoho konce nádoby, jeden konec misky byl zvednutý.
CM4jqP50Om
Připraveno k přenosu: Když se IPA odpaří až sem, docela zhoustne a z kapaliny začnou vystupovat vosky. Kapalina by měla být přenesena dříve, než se vosk začne srážet nebo se z něj stanou malé částečky.
Wz31i8Xybx
6. Přeneste do malé misky: Já jsem nechal IPA odpařit asi na třetinu nebo méně objemu uvedeného na předchozí fotografii a přelil jsem ji do malé misky pro závěrečné odpaření.
TnE96w04QA
7. Přesuňte do trouby o teplotě 49 °C: Když se hladina kapaliny snížila asi na 30 % původního objemu, přesunul jsem misku do trouby vyhřáté na 49 °C, aby se zbývající kapalina odpařila bez přístupu vzduchu a salvinorin se usadil.
Uyd5YOfAvh
Odpařování ventilátorem zblízka: Díky blesku fotoaparátu vypadala tekutina mírně červená.
AWz9IUBlp0
8. Suchý extrakt: Malé množství IPA bylo poté z extraktu zcela odpařeno v sušárně nastavené na 49 °C.
D7KDvn6IfL
Ve vysušeném extraktu bylo hodně černého vosku, ale ne tolik, kolik jsem si myslel, že přejde.
YCHXIrkiZS
O tom, že extrakce proběhla dobře, svědčí světle zbarvený extrakt na dně misky. Do misky můžete nalít naftu, aby se vám lépe vyškrabávalo, a pak vše přelijte do malé lahvičky nebo sklenice, abyste vosky vymyli.
H4QpUJ9wly
9. První mytí naftou: Použijte dostatečně velkou nádobu, aby zaschlý extrakt nezabíral více než třetinu objemu. Důkladně promíchejte s naftou a nechte ji 30 minut odstát, poté kapátkem do oka odkapejte třetinu tekutiny z horní části a dávejte pozor, abyste ji nenamočili příliš hluboko.
EKDJpzmBQs
10. Druhé mytí naftou: Po odebrání třetiny kapaliny z prvního promývání a přidání dalšího množství nafty pro druhé promývání počkejte dalších 30 minut, než se částice opět usadí na dně, a poté kapátkem odeberte naftu z horní části.
8nxZo25Lkm
11. Třetí promývání naftou: Při druhém nebo třetím promývání byste měli být schopni vidět surový salvinorin na dně nádoby.
A9wzLbynTd
12. Čtvrté praní nafty.
NtWCkQdiNO
13. Páté praní nafty.
HQKMdPpO6y
14. Šesté praní nafty: Salvinorin se usadil více než na předchozí fotografii a vypadá tmavší, než by byl jinak, to a osvětlení na této fotografii nebylo tak dobré.
0ImB3TZXWL
15. Sedmé praní nafty: V tomto okamžiku již není třeba extrakt dále čistit. Další čištění pomocí IPA sníží výtěžnost. Extrakt je již dostatečně čistý a velmi vhodný pro vylepšení listu, výrobu tinktury nebo nějakého druhu žvýkání. Je velmi silný.
TTyJhSMjYg
Miska, ve které jsem sušil koncentrovaný extrakt IPA, lahvička, kterou používám k vymývání vosků ze surového extraktu, a zelená nafta ze sedmi promývaček.
72ryOXblPs
Toto je veškerá nafta použitá při sedmi promýváních, téměř 237 ml.
42pZMdRq3Y
16. První promývání IPA: Před přidáním IPA nezapomeňte vylít naftu. Při každém čištění IPA ztratíte část salvinorinu. Extrakt nemusíte čistit IPA, je dostatečně čistý tak, jak je pro výrobu vylepšených listů atd. (Extrakt se usadil za 1 hodinu).
LGwnWsvCTz
17. Druhé promytí IPA: Vylil jsem tmavou IPA a přidal čistou IPA, abych odstranil více vosku. Lahvička byla třicet vteřin protřepána a pět minut odstavena, než jsem pořídil tento snímek, a jemné částečky salvinorinu se stále usazují na dně.
MqDKGudVhN
18. Třetí promývání IPA se stále usazuje. Chystám se extrakt vysušit a přestat ztrácet Salvinorin z každého promývání.
ZevrNQMgcJ
19. Sušený extrakt: přestal jsem vymývat Salvinorin a suším ho na teflonovém plechu v troubě nastavené na 49 °C. Je vidět, že chlorofyly se jako vždy sušily nahoře.
LIHLCEA2iq
Ačkoli má Salvinorin zelený nádech, je velmi koncentrovaný a nebylo by třeba dalšího čištění, aby byl zcela bílý. Odhaduji, že se mi podařilo z listu dostat více než 75 % salvinorinu během 20 minut. 60 by bylo lepší.
RluEmdVc1I
Krystaly vyrostly z tohoto extraktu při rozpuštění celého prášku v asi 25 ml 57-60 °С 75,5% (151 proof) alkoholu. Alkohol nasycený salvinorinem v této lahvičce jsem třikrát ohřál mikrovlnnou troubou téměř k varu a pokaždé jsem nechal roztok vychladnout na pokojovou teplotu. Po třetím cyklu zahřívání a ochlazování se vytvořily tyto velké krystaly. Rozpouštědlo uchovávejte ve tmě a čekejte, až sedimenty vypadnou. Světlo může salvinorin zničit.
HnjDwMrqei
Upozornění: V případě, že se jedná o přípravek s vysokým obsahem solvininu, je nutné, abyste ho použili k přípravku: Nepokoušejte se dávkovat rafinovaný extrakt nebo prášek, je příliš silný. Již několik desetin miligramu je pro některé lidi příliš silné. Salvinorin je silná omamná látka, která může způsobit snížení tělesné motoriky od několika minut až po hodinu či více po užití. Je toho mnoho, čemu v souvislosti se salvinorinem a jeho účinky nerozumíme. Nikdy nikomu nedoporučuji tuto látku užívat, toto rozhodnutí je na každém člověku: udělejte si vlastní průzkum.
QJxhvy10e5
 
Last edited by a moderator:

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Lze použít EtOH?
 
Top